Sunday 1st April 2012

Greyhound Box Draw For Wagga – Sunday 1st April 2012

Race No. 1Les Muir Charity Bet 2nite05:46PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Wagga Of $1,120 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1JOYDON7614423.54T M Robertson (Oura)
2SPARK DRIVER37234NBTM Williams (Wagga Wagga)
3TEASHA’S BLUBOY5111523.29L R Hand (Cartwrights Hill)
4CARAMEL SLICE17522FSTDJ M King (Wilberforce)
5AVOID SCANDALS12315FSTDG E Smith (Tumblong)
6SUNLIT ROAD3842323.38P H French (San Isidore)
7BIG WANALTA5565323.35B J Martell (Tallangatta)
8TIGGERLONG BOOF5142423.78M J Finn (Wagga Wagga)
9NARKOO75747FSHP Cowell (North Wagga Wag)
10OUT THERE PEDRO88387FSTDD G Collison (Wangaratta)
Race No. 2Caltex Fernleigh Rd Maiden H106:04PM (NSWtime)
Maiden event over 320 Metres at Wagga Of $830 Prizemoney.
1st: $480 2nd: $150 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1FLASH AREFSHG J Mitchell (Wagga Wagga)
2TEE BAR OCTANE746FSHG Anesbury (Lake Albert)
3QUICK ALYCE26FSTDB H Mckenzie (Cookardinia)
4SUNLIT PETE2654FSTDP H French (San Isidore)
5RAVEN COXY4FSTDT Seymour (Table Top)
6WILLY WILSO45673NBTL R Hand (Cartwrights Hill)
7MR. GROOVEY66324NBTR B Oakman (San Isidore)
8SNEAKY PRINCE445NBTM J Finn (Wagga Wagga)
9MISS GROOVEY586FSTDJ M King (Wilberforce)
10GO WILD DIVAT8876NBTS C Collison (Wangaratta)
Race No. 3Dual Meeting Cup H106:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 525 Metres at Wagga Of $1,090 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BIG DUDE55236NBTB A Lord (Jindera)
2DAZZLE ‘EM1748FSTDM H Williams (Wagga Wagga)
4BONNIE COMMANDO42357FSTDJ A Wilson (Wallendbeen)
5RAY RAY44363NBTJ R Hartley (Forest Hill)
7BOSS RHINO7141630.88K Oakman (Wagga Wagga)
8SIGHT UNSEEN26777FSHG Scott-Smith (Pakenham South)
Race No. 4Rsm Bird Cameron Wagga06:43PM (NSWtime)
Maiden event over 525 Metres at Wagga Of $830 Prizemoney.
1st: $480 2nd: $150 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1I’M IN BUSINESS8FSHP E Dooner (Wagga Wagga)
2FAST TUOVI53FSTDG S Hull (Wagga Wagga)
3FEDERER STANLEY55465FSTDS D Parker (Coominya)
4BITTA COURTZ2643FFSHG C Small (Boorowa)
5QUICK PAUL324FSTDB H Mckenzie (Cookardinia)
6AFRICAN SUMMER45668FSHJ M King (Wilberforce)
7RIP TO EXCEL86F65NBTT B Heaton (Batlow)
8SILENT MINORITY78764FSTDD L Norris (Springfield Lakes)
9PUZZLE COURTZ75FSHG Small (Boorowa)
Race No. 5Dual Meeting Cup H207:03PM (NSWtime)
Grade 5 event over 525 Metres at Wagga Of $1,090 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CHILD TALK65186FSTDR C Menz (The Rock)
2AMERIGO65448FSTDR G Sims (Illabo)
3GO BOC3231731.28B A Lord (Jindera)
4SOUND FORCE88257FSHP Cowell (North Wagga Wag)
6CROWN POKER23568FSHG Scott-Smith (Pakenham South)
7WHO’S INVADER56461NBTA Fahey (Barmedman)
8PARRYDISE LADY35642NBTS A Parry (Cartwrights Hill)
Race No. 6Tasty Tucker Wagga Final07:27PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at Wagga Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1PORT FURI2NBTG S Hull (Wagga Wagga)
2DOLLAR BILL34123.33R Sims (Illabo)
3SARAH PACKS3848123.52J King (Wilberforce)
4JAZ’S ADDER7123.32G J Mitchell (Wagga Wagga)
5SWEET CAKE63123.38D Cox (Wagga Wagga)
6COOL HERO82NBTR N Mcgregor (Wagga Wagga)
7WHITE AIR73425NBTJ M King (Wilberforce)
8GIFT OF TIME2NBTK A Walker (Henty)
9UNO IVY46236NBTJ M King (Wilberforce)
10WILLY WILSO45673NBTL R Hand (Cartwrights Hill)
Race No. 7Wagga Rules Club07:43PM (NSWtime)
Grade 5 event over 320 Metres at Wagga Of $1,090 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1PEARL’S CHOICE21112NBTD L Cox (East Maitland)
2WYNDHAM ROCKY17566FSTDG R Molloy (Wagga Wagga)
3TIGGERLONG LOTS75618NBTB O Williams (Wagga Wagga)
4LOST PROFITS12186NBTG M Derrick (Tumblong)
5CADEL HEAVENS6538618.60J M King (Wilberforce)
6DIDN’T DUCK51533NBTT B Heaton (Batlow)
7STARKASE COMET6857518.93M D Miller (Junee)
8RIDICULOUS5432FNBTP D Ward (Wagga Wagga)
9NARKOO75747FSHP Cowell (North Wagga Wag)
10FUIMOANO4547518.66L R Hand (Cartwrights Hill)
Race No. 8Tab Number 1 Final08:04PM (NSWtime)
Mixed event over 320 Metres at Wagga Of $2,040 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $250 3rd: $150 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1AROUND THE TRAPS4271418.40P E Dooner (Wagga Wagga)
2WILSONATOR64442NBTL R Hand (Cartwrights Hill)
3CRAZY LASS1118.49R B Oakman (San Isidore)
4MISS LOLOLA55525NBTJ M King (Wilberforce)
5KENNY LONE STONE51182NBTD R Warren (Kooringal)
6SILENT COMMANDO6331218.62J Robinson (Yorklea)
7ADDABILITY2115318.66P E Dooner (Wagga Wagga)
8ELECTRIC BILL5432218.68G J Anesbury (Lake Albert)
9SWIFT DESIGN48366NBTK A Walker (Henty)
10BERRIDALE BULLET14113NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
Race No. 9Caltex Fernleigh Rd Maiden H208:20PM (NSWtime)
Maiden event over 320 Metres at Wagga Of $830 Prizemoney.
1st: $480 2nd: $150 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL CHAT833FSHK R Seckold (Wagga Wagga)
2BLACKLIST46525NBTP Cowell (North Wagga Wag)
3GROOVEY MUMMA477FSTDR B Oakman (San Isidore)
4TIGGERLONG BLING7225NBTM J Finn (Wagga Wagga)
5WILSONETTE52366NBTL R Hand (Cartwrights Hill)
6COOL TOBYFSHR N Mcgregor (Wagga Wagga)
7MR. MOKO35328FSTDG J Anesbury (Lake Albert)
8MAD PROFESSORFSHR B Oakman (San Isidore)
9GO WILD DIVAT8876NBTS C Collison (Wangaratta)
10MISS GROOVEY586FSTDJ M King (Wilberforce)
Race No. 10Dual Meeting Wagga Next Sunday08:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 320 Metres at Wagga Of $1,090 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ECHO COURTZ21873FSHG C Small (Boorowa)
2DARREN’S ANGEL14875FSHT M Robertson (Oura)
3FAST AND CLASSY12F47NBTG J Collins (Lake Albert)
4EN EFF BEE145FSHN L Smith (North Wagga Wagga)
5BEST OF JAKE’S213NBTP E Dooner (Wagga Wagga)
6TIGGERLONG GUN62423NBTM J Finn (Wagga Wagga)
7MOCHA MOO JUICE34221FSHG Scott-Smith (Pakenham South)
8BRIANNA ROSE52534NBTK R Seckold (Wagga Wagga)
9FUIMOANO4547518.66L R Hand (Cartwrights Hill)
10OUT THERE PEDRO8838718.82D G Collison (Wangaratta)