Sunday 24th August 2008


Race 1 320m M 13.30
IAN MCKENZIE BOOKMAKER MAIDEN
1 PRINCESS JENNA M UNAVAILABLE
2 MY MUM’S CRAZY M NOELENE BOLTON
3 PARRYDISE DANA M SCOTT PARRY
4 MY OH MY M UNAVAILABLE
5 INDIANA TIAN M TIA HILLSLEY
6 SHE’S A BROOKER M PAUL QUICK
7 STEP OFF M ARTHUR FAHEY
8 MR TUNNEY M GARRY ANESBURY
9 HAYDO’S ADO M TREVOR COOK
10 FIRE AWAY M RODNEY OAKMAN

Race 2 400m 5 13.55
WAGGA TO CANBERRA 0-4 HEAT (1)
1 SUNLIT JULES 5 JULIE FRENCH
2 TIGERTRON 5 NIGEL SMITH
3 MINK ADAMS 5 TREVOR COOK
4 HARRY GRONDO 5 BRIAN LORD
5 BARRYLEX 5 LOIS WOODS
6 MOULDY CAKE 5 ARTHUR FAHEY
7 CRY CALARIA 5 GAI DERRICK
8 MOLLY BROOKER 5 GARRY ANESBURY
9 KOORA KAWLIGA 5 NOELENE BOLTON

Race 3 516m M 14.11
DAVID COX PAINTING
1 PARRYDISE RUN M SCOTT PARRY
2 BLIND SPOT M PETER SCOTT
3 Vacant
4 NEAT AND SMART M BRIAN LORD
5 BLAKE’S ANGEL M DAVID JONES
6 Vacant
7 PARRYDISE PALM M SCOTT PARRY
8 TIGGERLONG NESS M MICHAEL FINN

Race 4 400m 5 14.27
WAGGA TO CANBERRA 0-4 HEAT (2)
1 TRAIN OF PAIN 5 TREVOR COOK
2 SUNLIT MACLAW 5 JULIE FRENCH
3 AWESOME JACKLYNE 5 ARTHUR FAHEY
4 GO WILD MICKO 5 MICHAEL HARRIS
5 PHANTOM ONE 5 GARY HYLAND
6 ANNIE BROOKER 5 GARRY ANESBURY
7 OFF THE RICHTER 5 DAVID LONGMORE
8 HALE HAVEN 5 BRIAN LORD
9 KOORA KAWLIGA 5 NOELENE BOLTON

Race 5 320m BEST 14.43
OILS PLUS WAGGA
1 WHERE’S WES 3 RODNEY OAKMAN
2 OSTI’S COMMAND 1 LYN WHITE
3 CANNIA BE COOL 4 SCOTT PARRY
4 MISS TWO BELLE 1 GEOFFREY COLLINS
5 Vacant
6 OUT THERE CARTER 4 UNAVAILABLE
7 REDWOOD PRINCESS 4 GEOFFREY COLLINS
8 ROYAL ADO 4 TREVOR COOK

Race 6 516m 5 14.59
TASTY TUCKER WAGGA
1 TIGGERLONG BRETT 5 UNAVAILABLE
2 SHE’S RELENTLESS 5 GARY MITCHELL
3 Vacant
4 ELIZA’S CHOICE 5 DAVID COX
5 Vacant
6 TUMBLONG VO VO 5 NOLA RICHARDS
7 Vacant
8 PATTY CAKE 5 DAVID COX

Race 7 400m 5 15.15
WAGGA RULES CLUB BLUE PAWS
1 JET’S WILDCAT 5 NOELENE BOLTON
2 TIGGERLONG MAY 5 MICHAEL FINN
3 OUR CEASE FIRE 5 SUSAN BURGESS
4 NATIONAL DEBT 5 DAVID JONES
5 CREATIVE TWIST 5 KEVIN PODMORE
6 AFTER SHOCK 5 TREVOR COOK
7 TIGGERLONG OLIVA 5 BRUCE WILLIAMS
8 TIGGERLONG LADY 5 HELEN FINN
9 KOORA KAWLIGA 5 NOELENE BOLTON

Race 8 516m BEST 15.31
GRAEME HULL SMASH REPAIRS
1 BURMA LAD 4 JULIE FRENCH
2 SHARI BALE 4 GARRY ANESBURY
3 Vacant
4 CREATIVE REVIEW 2 KEVIN PODMORE
5 STAR EFFEM 4 GARY MITCHELL
6 Vacant
7 NOT CHEAP 1 LESLIE MITCHELL
8 WALLY THUNDER 4 BRIAN HONEY

Race 9 320m 5 15.47
SOUTHWEST STOCKFEEDS
1 UNCLE ELI 5 GARY MELBOURNE
2 CLIFFORD 5 SEUMAS MCKILLOP
3 BUSTER BOB 5 UNAVAILABLE
4 MIDNIGHT SNIP 5 BRIAN HONEY
5 TYPICAL RAVEN 5 MASON HARRIS
6 LAST BELLE 5 UNAVAILABLE
7 DYNAMITE ADO 5 TREVOR COOK
8 VELVET VIPER 5 PETER FRENCH
9 CHARLIE’S INTENT 5 UNAVAILABLE
10 RED SHOES 5 UNAVAILABLE

Race 10 400m 4/5 16.03
WINNING EDGE KIBBLE
1 LES KAY 5 UNAVAILABLE
2 TOP PICK 4 LESLIE MITCHELL
3 AMBERISATION 4 ARTHUR FAHEY
4 PICADILLY BABE 4 GARY HYLAND
5 Vacant
6 IRON OUTLAW 4 GARY MITCHELL
7 CITY STYLE 5 UNAVAILABLE
8 ILUKA BETTY 5 KENNETH RICHARDS