Sunday 26th July 2009


Race 1 320m M 12.30
BLUE PAWS MAIDEN HEAT (1)
1 CONCRETER M GARY MCALLUM
2 JAILBREAK JILL M TIMOTHY MCGARRY
3 REDWOOD POSSUM M GEOFFREY COLLINS
4 UNO DI M BRIAN LORD
5 TASMAN KING M GRAEME HUGHES
6 ASTORIA M DENNIS SAINSBURY
7 BULL BAR LOU M PETER MARPAIN
8 GO WILD LESLEY M MICHAEL HARRIS

Race 2 320m M 12.55
BLUE PAWS MAIDEN HEAT (2)
1 ARCHOA ANGEL M JOHN MCCLELLAND
2 STARKASE COMET M MATTHEW MILLER
3 LARZOOM M DENNIS SAINSBURY
4 FRENCH CAKE M DAVID COX
5 ALFRESCO FRENCHY M GARRY ANESBURY
6 MISS PEABO M UNAVAILABLE
7 JOCK’S RAVEN M TONY SEYMOUR
8 REDWOOD ROSE M GEOFFREY COLLINS

Race 3 320m M 13.11
BLUES PAWS MAIDEN HEAT (3)
1 MISS LOLA M GARRY ANESBURY
2 BULL BAR BOUQUET M PETER MARPAIN
3 TILLY ASH M DENNIS SAINSBURY
4 ATOMIC HORIZON M RODNEY OAKMAN
5 BULL BAR BOB M PETER MARPAIN
6 BUNCHA BLOWHARDS M GEOFFREY COLLINS
7 PAUA TO PURSUE M GARY MCALLUM
8 SHE’S MY RAVEN M TONY SEYMOUR

Race 4 516m MX 13.27
WAGGA RULES CLUB
1 QUEEN SARLAMIS M ROBERT ARNOLD
2 AWESOME ADO M MATTHEW ADAMS
3 JAYWALKING 5 BRIAN SMITH
4 JET’S THE BLACK M NOELENE BOLTON
5 WOW PRETTY GIRL M ROBERT ARNOLD
6 MY MUM’S CRAZY M NOELENE BOLTON
7 DREAM MIST M PETER MARPAIN
8 PYRAMID HILTON M PETER MARPAIN

Race 5 400m 5 13.43
DAVID COX PAINTING
1 WHERE CREATIVE 5 KEVIN PODMORE
2 TIGGERLONG BABY 5 HELEN FINN
3 HER OWN CLASS 5 BRIAN SMITH
4 MINK ADAMS 5 TREVOR COOK
5 LATE NEWS 5 JILL WOULFE
6 DESPERAUX 5 TONY SEYMOUR
7 MISS CHELLA 5 RODNEY OAKMAN
8 BROKE 5 RODNEY MCDONALD
9 SUNLIT MACLAW 5 JULIE FRENCH
10 TIGERTRON 5 NIGEL SMITH

Race 6 320m 5 13.59
HILLIS FORD WAGGA
1 TIGGERLONG CASH 5 MICHAEL FINN
2 FIRE AWAY 5 RODNEY OAKMAN
3 HAPPY RAVEN 5 TONY SEYMOUR
4 MISS MILLIE MAC 5 GARRY ANESBURY
5 WANALTA KING 5 PETER MARPAIN
6 KALINITE 5 ALLISON GREEN
7 WIZARD KEEPING 5 GREGORY BULMAN
8 YAMBLA CLINT 5 BRIAN LORD
9 CASH FLOW ENERGY 5 EMMANUEL ATTARD
10 HAYDO’S ADO 5 TREVOR COOK

Race 7 320m 3/4 14.15
SOUTHWEST STOCKFEEDS
1 BLACK RAIDER 4 JOHN MCCLELLAND
2 INCIDENTAL 4 RODNEY OAKMAN
3 OVERHEAD 3 RODNEY MCDONALD
4 OUT THERE CARTER 4 PETER MARPAIN
5 LAST BELLE 4 UNAVAILABLE
6 CASH FLOW BOY 4 EMMANUEL ATTARD
7 REDWOOD DASHER 4 BRUCE WILLIAMS
8 OUTA THERE 3 LESLIE MITCHELL
9 NEEDY 4 RODNEY MCDONALD

Race 8 320m BEST 14.31
GRAEME HULL SMASH REPAIRS
1 COARSE LANGUAGE 1 ROBERT ARNOLD
2 CANNIA BE COOL 3 SCOTT PARRY
3 HARRY GRONDO 3 BRIAN LORD
4 MISS TWO BELLE 1 GEOFFREY COLLINS
5 DANA TEE 2 RODNEY MCDONALD
6 FIERY COWGIRL 2 UNAVAILABLE
7 PARRYDISE TONKA 1 SCOTT PARRY
8 WHERE’S WES 2 RODNEY OAKMAN

Race 9 400m BEST 14.37
GRAEME HULL SMASH REPAIRS
1 HE’S A SUNLIT 2 PETER FRENCH
2 MOVIE IDOL 1 GRAEME HUGHES
3 BEST PLAYER 3 RODNEY MCDONALD
4 PARRYDISE DANA 3 SCOTT PARRY
5 WYNDHAM NIKKITA 3 GERARD MOLLOY
6 DANA TIGER 1 RODNEY MCDONALD
7 BILLY SAID 3 RODNEY MCDONALD
8 FOGGART’S WALK 4 KEITH DERRICK

Race 10 516m 5 15.03
BOOMERS PET SUPPLIES
1 GLENDALE WASTREL 5 PETER MARPAIN
2 CRAZY SURFER 5 RODNEY OAKMAN
3 CHEL’S CHOICE 5 KEVIN OAKMAN
4 NEAT AND SMART 5 BRIAN LORD
5 SECRET CHANT 5 JAMES MCKECHNIE
6 HOT LINE ELLIE 5 UNAVAILABLE
7 DYNAMITE ADO 5 MATTHEW ADAMS
8 TIGGERLONG NESS 5 MICHAEL FINN
9 BLING BLING ADO 5 TREVOR COOK
10 MEDELLIN 5 DAVID COX

Race 11 320m 5 15.19
WAGGA ALLGAS SERVICES
1 PETE’S LIGHTNING 5 PETAH MENZ
2 MARUNGI’S WORLD 5 PATRICK MCCORMICK
3 ERAKOR 5 GREGORY BULMAN
4 PARRYDISE RIVER 5 SCOTT PARRY
5 NEVER BEFORE 5 EMMANUEL ATTARD
6 SWANKY RICK 5 NOLA RICHARDS
7 RODRICK 5 NOELENE BOLTON
8 LORD LOGAN 5 KENNETH SHEATHER
9 HOT TOMATO SULKY 5 GRAEME HUGHES
10 LET’S GO SPEEDY 5 TREVOR COOK