Saturday 26th July 2008


Race 1 384m M 13.00
TIMBERTOWN SERVICE STATION STAKE
1 VILLAGE GOSSIP M DOUGLAS SUTTON
2 ALEXANDER MULWEE M WILLIAM BROWN
3 SNOWY RIVER MAN M JOHN FARRELL
4 RAPID FLOW M EDWARD FOYLE
5 GADAE LAD M GARY MEAD
6 CARTWHEEL GIRL M ROBERT SARGENT
7 ROCKIN’ RAIDER M JEANETTE ROCHE
8 DETECTIVE EAMES M FRANK SIMONETTA
9 APRIL TWO TIMER M WARWICK KINGS
10 ROYAL SPLINTER M JEANETTE ROCHE

Race 2 457m M 13.20
MOUNT SEAVIEW SPRING WATER STALE
1 SERIES ASSASSIN M VICKI BYRNES
2 WOLFMAN JACK M JEANETTE ROCHE
3 KASSIE ANNE M ANNE FOLEY
4 GADAE GADAE M GARY MEAD
5 BLU BOY WONDER M KANE HEUSTON
6 UNICORN PRIDE M KARL MILLER
7 LIGHT WEIGHT M THOMAS WILSON
8 REMA’S ABRASIVE M EDWARD FOYLE
9 MASTER RIDDLER M JEANETTE ROCHE

Race 3 384m M 13.40
HIGHLAND PETFOOD MAIDEN STAKE
1 YOU BET M BARRY AUSTIN
2 GOANNA GIRL M KARL MILLER
3 BATTI BOMBER M D SPURGIN
4 REMA’S RUBY M EDWARD FOYLE
5 BIG BOY M DOUGLAS BROWN
6 PINDINI M UNAVAILABLE
7 BRIGADIER BEDE M ARTHUR TURNBULL
8 GYPSY PRINCE M DOUGLAS SUTTON
9 DETECTIVE BENSON M FRANK SIMONETTA
10 KURRA VALE M JEANETTE ROCHE

Race 4 384m 5 14.00
HASTINGS HOTEL STAKE
1 TOLANDO 5 IRENE WALES
2 BOB’S ME MATE 5 DARREN MCGEACHIE
3 WALKABOUT LIGHT 5 WILLIAM URQUHART
4 SUSIE’S SERIES 5 VICKI BYRNES
5 INDY CREW 5 GREGORY CARRAGHER
6 BATTLER’S BEST 5 MAUREEN WEST
7 STABLER 5 FRANK SIMONETTA
8 MAMA’S SUGAR 5 TONI WATERS
9 CAWBOURNE SOX 5 RETA BROWN
10 CANDY PATCHES 5 HENRY MCCARTHY

Race 5 457m 5 14.20
BLUE PAWS STAKE
1 BLACK UNICORN 5 UNAVAILABLE
2 FABERGE BELLE 5 JOHN FARRELL
3 TRUTHFUL TED 5 MAUREEN WEST
4 ROCKABILLY REBEL 5 ARTHUR TURNBULL
5 JAIBY JINGLES 5 DAVID MARSHALL
6 CASHMERE SUPREME 5 DIANNE CRAIG
7 ODIE 5 DAVID J SMITH
8 HOT GUARANA 5 TONI WATERS
9 AIRBORNE CREW 5 GREGORY CARRAGHER
10 SANDY TWO TIMER 5 WARWICK KINGS

Race 6 384m 4/5 14.40
‘KEVIN DEAN’ MEMORIAL FINAL
1 YOUR ROUND 5 WILLIAM DAVIES
2 ROSCO’S GIFT 5 WILLIAM BROWN
3 DETECTIVE GOREN 5 FRANK SIMONETTA
4 HELLUVA LESSON 4 MAUREEN WEST
5 DAME GAIN 5 STEVEN BAKER
6 ZANY STYLE 5 DAVID SMITH
7 HEART STARTER 5 BARRY HARMEY
8 MOZZIE’S GIRL 5 GREGORY CARRAGHER
9 GEORGE JETSON 5 DAVID MARSHALL
10 BLACK UNICORN 5 UNAVAILABLE

Race 7 457m 5 15.00
WAUCHOPE COUNTRY CLUB STAKE
1 IN THE RUNNING 5 WILLIAM URQUHART
2 BUSH BANDIT 5 JEANETTE ROCHE
3 DORA ROXON 5 GREGORY CARRAGHER
4 FOXTROT LAD 5 RONALD GWYNNE
5 BARBISTRO 5 DAVID J SMITH
6 CITY GLAMOUR 5 STEPHEN ATKINS
7 SIR SNIPPALOT 5 ROGER O’NEILL
8 SAWTELL SAM 5 MAUREEN WEST
9 DEADLY DEBSTER 5 LESLIE MOLLOY
10 TWILIGHT BELLA 5 GAVIN MAUNDER

Race 8 384m BEST 15.20
TRADEMARK BUILDING SUPPLIES STAK
1 TWO NEW 3 BARRY AUSTIN
2 SO SLOW 1 UNAVAILABLE
3 SOME REGARDS 3 NATHAN BAYLY
4 NASI GORENG 3 JEANETTE ROCHE
5 ANOTHER BROTHER 3 ANNE FOLEY
6 CHIEF HASTINGS 3 NATHAN BAYLY
7 FASTEN UP 1 HENRY MCCARTHY
8 BROOKIES BABE 2 ROGER O’NEILL

Race 9 384m 4/5 15.40
HIGHLAND PETFOOD STAKE
1 DES ROGAN 5 DAVID MARSHALL
2 NEVADA DUST 5 ARTHUR TURNBULL
3 CARPET MAN 4 MAUREEN WEST
4 WHAT NOT 4 DAVID J SMITH
5 DARK STORM 4 BEN HOWE
6 APACHE GIRL 4 HENRY MCCARTHY
7 MALLAIG MIST 5 GREGORY CARRAGHER
8 IMA TOY BOY 5 MARGARET WALL
9 MELODY MEL 5 ROBERT SARGENT
10 MR. HOFF 5 ROGER O’NEILL

Race 10 457m 4/5 16.00
ROCKY RIDGE FARM STAKE
1 KODIE’S KISS 4 GREGORY CARRAGHER
2 SIMMARIE STAR 5 WILLIAM DAVIES
3 ZACAVIER 5 RONALD GWYNNE
4 SILENT BRETHEREN 4 MAUREEN WEST
5 TREV 5 LORRAINE HINE
6 BELLBROOK LAD 5 JEANETTE ROCHE
7 BENROGUE 5 DOUGLAS SUTTON
8 REGGIETUB 4 RETA BROWN
9 CALAMITY VANE 5 TONY MARTIN
10 NOMAD 5 DONALD NOAKES

Race 11 384m 5 16.20
PFD FOOD SERVICES STAKE
1 PETITE VERONA 5 SUZANNE WADE
2 COOL SHAMAR 5 JEANETTE ROCHE
3 POWER OF EMMA 5 UNAVAILABLE
4 SOUTHPAW DELANEY 5 STEVEN BAKER
5 GEORGE JETSON 5 DAVID MARSHALL
6 ELUSIVE MAI 5 GEOFFREY WALL
7 KATIE ABBOTT 5 JOHN FARRELL
8 BLACK NIKITA 5 VICKI BYRNES
9 REPLY 5 KARL MILLER
10 SOUND OF WHITE 5 DAVID J SMITH