Saturday 3rd January 2009


Race 1 384m M 19.30
WAUCHOPE RURAL CENTRE STAKE
1 PAINTED DOLL M PAMELA FULFORD
2 SLIGHT IMPACT M NEVILLE BROADBENT
3 SAM’S CHANCE M VINCENT CASSAR
4 REMA’S FELLA M GEOFFREY WALL
5 UNO CHANCE M VINCENT CASSAR
6 MISS BLAZER M LARRY CROKER
7 EBONY CLAIRE M ROSLYN LITTLE
8 FLO OVER FIRE M JEANETTE ROCHE

Race 2 457m MX 19.50
YAGOONA SUPPORTERS CLUB STAKE
1 LAMBROSCA LAD M UNAVAILABLE
2 POISON INTENT M JEANETTE ROCHE
3 MALABAR M WILLIAM URQUHART
4 INSTANT GABBIE 5 TERRENCE MARSH
5 NICKY LYNDAN 5 UNAVAILABLE
6 SUPER CHARLOTTE M UNAVAILABLE
7 MISS DIGSLEY 5 GARY TURNER
8 BAREFOOT BAYLEY M KARL MILLER

Race 3 384m 5 20.10
ANDREW STONER SPRINT
1 ALL ABOUT YOU 5 CHRIS SUPPLE
2 EMI SHIRAZ 5 PHILLIP HALL
3 BELLICIOUS 5 MILLISSA MARSH
4 TALLOWOOD GEM 5 BRIAN SMOOTHY
5 SNOWY VALLEY 5 WILLIAM BROWN
6 MISS ROMA 5 MAXINE GLEESON
7 WALKABOUT TAREE 5 NARELLE TURNER
8 ZANI’S ROCKET 5 TERRENCE MARSH

Race 4 457m 5 20.30
WAUCHOPE RETRAVISION STAKE
1 FANGS FURY 5 WILLIAM DAVIES
2 BIG COOL CHEV 5 TERRENCE MARSH
3 PARALIZE 5 GARY TURNER
4 EVIL TADMORE 5 RAYMOND MINTY
5 STEELY JACK 5 UNAVAILABLE
6 SHEARER 5 ROSLYN LITTLE
7 ALEXANDER MULWEE 5 WILLIAM BROWN
8 CATHELLA ICE 5 KARL MILLER
9 LAST GENERATION 5 WILLIAM DAVIES

Race 5 457m FFA 20.50
GBOTA & IRELAND FAMILY CUP CONSO
1 FUTURE FUND 1 JOHN LAWSON
2 BAGO RAIDER 2 KARL MILLER
3 Vacant
4 NASI GORENG 2 JEANETTE ROCHE
5 MIDNIGHT GAMBLER 2 WILLIAM DAVIES
6 Vacant
7 PAUL’S PRINCESS 4 MICHAEL LANDRIGAN
8 PRO ZONE 3 UNAVAILABLE

Race 6 457m FFA 21.10
GRNSW COUNTRY CHALLENGE WAUCHOPE
1 WHAT A GOODWIN 4 BRYAN YOUNG
2 AMAZING PHANTOM 3 JOHN FREE
3 BRAD RAIL 1 JOHN FREE
4 SOLVE THE TITLE 4 BARRY COOMBES
5 ELITE FURY 4 JOHN LAWSON
6 PRINCE ERAGON 4 UNAVAILABLE
7 ELITE FLASH 3 JOHN LAWSON
8 BIG SHOT 1 JOHN CAMERON
9 STAND UP TRACY 1 ROBERT DWYER
10 FUTURE FUND 1 JOHN LAWSON

Race 7 384m 4 21.30
WAUCHOPE COUNTRY CLUB SPRINT
1 COOL SHAMAR 4 JEANETTE ROCHE
2 DEVINE TROOPER 4 PATRICK PARRELLI
3 SPOTTED ASSASSIN 4 WILLIAM BROWN
4 MULWEE BLUE 4 KARL MILLER
5 TWO NEW 4 BARRY AUSTIN
6 INTELLECT 4 JOHN CROSSLEY
7 MR. STAR GAZER 4 DENNIS TUCKWELL
8 CHEVRON 4 ALBERT ZARB

Race 8 384m NG 21.50
TRADEMARK BUILDING SUPPLIES STAK
1 TAXAPRO 2 UNAVAILABLE
2 CHECKER BOARD 1 B LITTLE
3 Vacant
4 MISTY BLUE MAGIC 3 TERENCE JORDAN
5 KEG LEG KEEGAN 2 DAVID MARSHALL
6 Vacant
7 CIRCULATE 3 CHRIS SUPPLE
8 CHIEF HASTINGS 3 NATHAN BAYLY

Race 9 384m 5 22.10
CAMP GRENADA MEMORIAL SPRINT
1 NIMMITY NEV 5 SHARON WATSON
2 MARBLY 5 BRYAN YOUNG
3 SET PURPOSE 5 WILLIAM DAVIES
4 BAMALICIOUS 5 MILLISSA MARSH
5 MADAM CURIO 5 TERENCE JORDAN
6 BRIGADE VALLEY 5 DESMOND WINTERS
7 YOU BET 5 BARRY AUSTIN
8 RABY RATTLER 5 KENNETH LEWIS

Race 10 384m 5 22.30
BEECHWOOD OUTLAW TRAINERS STAKE
1 MULWEE SUE 5 SABRINA BROWN
2 DIESEL CHANCE 5 VINCENT CASSAR
3 THRUPENCE 5 SABRINA BROWN
4 WALKABOUT LIGHT 5 WILLIAM URQUHART
5 TUCKWELL’S LADY 5 ROSLYN LITTLE
6 TOASTER 5 UNAVAILABLE
7 HARBOUR GOLD 5 MALVERN MILLER
8 PHIL JUNIOR 5 PHILLIP HALL