Sunday 10th August 2008


Race 1 384m M 13.00
‘BLUE PAWS’ MAIDEN STAKE
1 LOWDOWN LORIAN M ROBERT GLOVER
2 RUSH HOUR LAD M ED THOMPSON
3 AWESOME MAMA M TONI WATERS
4 DALLARENEE STAR M MAUREEN WEST
5 SHE’LL BE APPLES M JOANNE ROSE
6 COURAN COVE M UNAVAILABLE
7 HOW I SURVIVED M GARY TURNER
8 SHOTGUN GIRL M GAYLE MASTERSON
9 MERLOT MADNESS M UNAVAILABLE
10 VILLAGE GOSSIP M DOUGLAS SUTTON

Race 2 457m M 13.20
WAUCHOPE RETRAVISION MAIDEN STAK
1 ROUGH SEAS M PETER MARSH
2 KURRA VALE M JEANETTE ROCHE
3 GADAE GADAE M GARY MEAD
4 KASSIE ANNE M ANNE FOLEY
5 OUR FRIEND ROSS M WAYNE VIDLER
6 ALEXANDER MULWEE M WILLIAM BROWN
7 CAMEO APPEARANCE M WAYNE CAMPBELL
8 SECRET REMORSE M KEVIN INGLIS
9 ROADSTER M GARY MINTER

Race 3 384m M 13.40
NEIL GRIFFIN MAIDEN STAKE
1 TEXAS TIGER M MAUREEN WEST
2 IMA KID TOO M GAYLE MASTERSON
3 TOASTER M UNAVAILABLE
4 GADAE LAD M GARY MEAD
5 APRIL TWO TIMER M WARWICK KINGS
6 RUSH ON DAISY M ED THOMPSON
7 DETECTIVE BENSON M FRANK SIMONETTA
8 DAVETTE’S PIRATE M DAVID BURGESS
9 CALZAGHE M GLEN MINORS
10 BRIGADIER BEDE M ARTHUR TURNBULL

Race 4 384m 5 14.00
WAUCHOPE RURAL CENTRE STAKE
1 SOUND OF WHITE 5 DAVID J SMITH
2 HEART STARTER 5 BARRY HARMEY
3 REPLY 5 KARL MILLER
4 ALL ABOUT YOU 5 CHRIS SUPPLE
5 INDY CREW 5 GREGORY CARRAGHER
6 TRUTHFUL TED 5 MAUREEN WEST
7 CAWBOURNE SOX 5 RETA BROWN
8 DETECTIVE GOREN 5 FRANK SIMONETTA
9 RUSH HOURS BABE 5 ED THOMPSON
10 BLAZING BONFIRE 5 CHRIS SUPPLE

Race 5 457m 5 14.20
PJ’S DISCOUNT TYRES & BATTERIES
1 FLO ABLE MAN 5 JEANETTE ROCHE
2 TWILIGHT BELLA 5 GAVIN MAUNDER
3 DEADLY DEBSTER 5 SHANTELLE MILLER
4 AIRBORNE CREW 5 GREGORY CARRAGHER
5 JAIBY JINGLES 5 DAVID MARSHALL
6 HOT GUARANA 5 TONI WATERS
7 DAME GAIN 5 STEVEN BAKER
8 CANDY PATCHES 5 R GOODWIN
9 BARBISTRO 5 DAVID J SMITH
10 MALLAIG MAGIC 5 GREGORY CARRAGHER

Race 6 384m BEST 14.40
BEECHWOOD HOTEL STAKE
1 CHIEF HASTINGS 3 NATHAN BAYLY
2 HAMBONE 1 JOHN MACKAY
3 Vacant
4 ANOTHER BROTHER 3 ANNE FOLEY
5 BROOKIES BABE 2 ROGER O’NEILL
6 Vacant
7 WALLAMBA DIGGER 2 ROBERT GLOVER
8 CARPET MAN 3 MAUREEN WEST

Race 7 384m 5 15.00
JOHN MUNRO BATTLERS STAKE
1 GUARD THE ROYAL 5 WAYNE CAMPBELL
2 FAST PICKUP 5 HENRY MCCARTHY
3 BREAK APART 5 STEPHEN DRANSFIELD
4 MOZZIE’S GIRL 5 GREGORY CARRAGHER
5 PETITE VERONA 5 SUZANNE WADE
6 ANOTHER SPIRAL 5 GLENN EKERT
7 ZANY STYLE 5 DAVID SMITH
8 RUSH ON BOY 5 ED THOMPSON
9 ZACAVIER 5 RONALD GWYNNE
10 TALLOWOOD BLOSOM 5 BRIAN SMOOTHY

Race 8 457m BEST 15.20
MURIEL NAIRN MEMORIAL STAKE
1 HIP HOP HAYLEY 3 WILLIAM DAVIES
2 BAGO RAIDER 2 KARL MILLER
3 NASI GORENG 2 JEANETTE ROCHE
4 FASTEN UP 1 HENRY MCCARTHY
5 SOME REGARDS 3 NATHAN BAYLY
6 KATIE’S RUBY 3 JOHN FARRELL
7 HOT BEYONCE 3 GREGORY CARRAGHER
8 COLUNDER 3 ROBERT MUNN

Race 9 384m 5 15.40
CAR CLEAN PORT MACQUARIE STAKE
1 SIR ROBERT TRICK 5 CHRIS SUPPLE
2 GIBBRA 5 SABRINA BROWN
3 BLACK NIKITA 5 VICKI BYRNES
4 ROCKABILLY REBEL 5 ARTHUR TURNBULL
5 PRINCESS ERAGON 5 ED THOMPSON
6 BATTLER’S BEST 5 MAUREEN WEST
7 WALKABOUT LIGHT 5 WILLIAM URQUHART
8 STABLER 5 FRANK SIMONETTA
9 FOXTROT LAD 5 RONALD GWYNNE
10 CITY RANGER 5 WILLIAM BROWN

Race 10 457m 5 16.00
WAUCHOPE GAZETTE STAKE
1 BUSH BANDIT 5 JEANETTE ROCHE
2 DORA ROXON 5 GREGORY CARRAGHER
3 SETTLE PETAL 5 PETER MARSH
4 SIR SNIPPALOT 5 ROGER O’NEILL
5 SOUTHPAW DELANEY 5 STEVEN BAKER
6 TALLOWOOD GEM 5 BRIAN SMOOTHY
7 ODIE 5 DAVID J SMITH
8 SIMMARIE STAR 5 WILLIAM DAVIES
9 SUSIE’S SERIES 5 VICKI BYRNES
10 BELLBROOK LAD 5 JEANETTE ROCHE

Race 11 384m 4/5 16.20
WENDY MONAGHAN STAKE
1 SET PURPOSE 5 WILLIAM DAVIES
2 WHAT NOT 4 DAVID J SMITH
3 NEVADA DUST 5 ARTHUR TURNBULL
4 MALLAIG MIST 5 GREGORY CARRAGHER
5 BRANDY BOY 4 ALLAN SESSIONS
6 SON OF VENUS 4 ATHOL ARANDALE
7 DARK STORM 4 DOUGLAS SUTTON
8 MR. HOFF 5 ROGER O’NEILL
9 DES ROGAN 5 DAVID MARSHALL
10 TAKEN TO FLIGHT 5 MAUREEN WEST