Saturday 13th June 2009


Race 1 520m 5 19.30
OVER FLO @ STUD STK
1 TRUE TEDDY 5 JAMES KEARNS
2 BUDAPEST 5 BRIAN MCKIVAT
3 MILK RUN 5 NEIL STAINES
4 NO DINGO 5 ADAM CAMPTON
5 COOL LION HEART 5 JOYCE ALAMANGO
6 MATERIAL JOURNEY 5 JANE CARRUTHERS
7 RAPID UNIT 5 JANE CARRUTHERS
8 ALL MAGIC 5 MARK DAVIDSON

Race 2 520m 5 19.48
HOTHAM BODY REPAIRS STK
1 GOLDEN CARNAGE 5 PETER MAYTOM
2 FLASH PAT 5 JASON LAURENCE
3 TINASHE BALE 5 SEAN BANNERMAN
4 BETTER WILD 5 RONALD BARBER
5 VICTOR LANE 5 MARGARET BANNERMAN
6 MISS QUICK RAT 5 TROY UPWARD
7 BLUE BIJOU 5 REGINALD HAMILTON
8 MISS AMANDA 5 ANDREW DRAPIEWSKI

Race 3 520m 5 20.07
THE SPORTS FACTORY STK
1 EM’S DANCER 5 COLIN E WILLIAMS
2 SHY BOND 5 MALCOLM SMART
3 PRIDE OF GREECE 5 MATHEW WOTTON
4 EVANGELIA 5 FAY SARLAMIS
5 BLUEY TADMORE 5 TOM ASTBURY
6 LICENCE TO DANCE 5 DENICE WARREN
7 NO WAY AARON 5 CAROLYN REINKE
8 DREAM DIAMOND 5 ROBERT NELSON

Race 4 520m 5 20.30
ENGADINE EAGLES ALL AGE FIVES
1 BIG MEGS 5 JIMMY MAGNISALIS
2 PRIMROSE PATH 5 CAROLYN REINKE
3 JILLY TADMORE 5 TOM ASTBURY
4 HIRLY GIRLY 5 BRETT TURNER
5 STRIDING TO WIN 5 JASON LAURENCE
6 VANE MAN 5 DENICE WARREN
7 JANE REACTION 5 WARREN HARPER
8 FORTIS JOURNEY 5 JANE CARRUTHERS

Race 5 520m 4 20.50
RACE 5 FOR GIVE ME FIVE @ STUD
1 LAURIE’S PLACARD 4 JOHN MILES
2 MAGNIFIQUE 4 JULIE FLETCHER
3 TIGGERLONG PATCH 4 MARGARET KEYS
4 ZAMBOLA BALE 4 BRENDAN WHEELER
5 MERLEEN 4 EARL ANDERSON
6 SPELL FIRE 4 ERIC CASTLE
7 STRYKER’S GIFT 4 ANTHONY PAGANO
8 SPEEDY GABBALINI 4 CHRIS CARL

Race 6 520m FFA 21.12
NICE PRODUCTS STK
1 COOL FLIGHT 2 SYDNEY SWAIN
2 STEADFAST TAMMY 3 ERIC CASTLE
3 MANDINGO 3 DOREEN DRYNAN
4 REB SECRET 1 WAYNE BORELAND
5 BRANDED 4 JAMES COYLE
6 STARFIRE HAVOC 1 VICTOR BARTOLO
7 STEEL IN TUNED 3 VICTOR BARTOLO
8 REPEATED 2 RICHARD DEAN

Race 7 520m 5 21.35
SCHWEPPES STAKE
1 CONFIDENT 5 RITA NICOLAU
2 QUOTA OF COAL 5 MICHELLE SHAMBLER
3 OSTI’S EXPOSURE 5 LYN WHITE
4 SMASHING OSTI 5 LYN WHITE
5 BIG TOLL 5 EARL ANDERSON
6 TOLLMAX 5 EARL ANDERSON
7 GUANTANAMO JOEY 5 RONALD ROBERTS
8 KELMATT’S MELODY 5 MARGARET MORRIS

Race 8 520m 4/5 21.57
MULTIQUIP STAKE
1 IRINKA SAMUEL 4 CHRIS CARL
2 QUOTA OF ALE 4 MICHELLE SHAMBLER
3 TIME KEEPER 5 DOREEN DRYNAN
4 HENDRIX 5 RICHARD DEAN
5 MR. SOUTHS 5 WARREN HARPER
6 MYSTERY QUEEN 5 CRAIG KING
7 SKY FLY HIGH 5 VINCENT BENNETT
8 MAGIC CITY 5 JODIE GILBERT

Race 9 520m 5 22.20
TEDESCO MENSWEAR
1 DENTAX BALE 5 BRENDAN WHEELER
2 LOYAL CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
3 COOL AUSSIE 5 JODIE GILBERT
4 BUNNY’S REWARD 5 JODIE GILBERT
5 TORNADO HAVOC 5 VICTOR BARTOLO
6 SMOKE DA JAVA 5 ANTHONY PAGANO
7 TITANIUM PADDY 5 PATRICK BYRNE
8 ILLUSIONIST FLO 5 DAVID BETTS

Race 10 520m 5 22.42
GLOBE MEMORIAL STK
1 FULL BLAST 5 ANTHONY MEDINA
2 BRAZEN JOURNEY 5 JEFFREY DUCKER
3 INFLUENTIAL LADY 5 SHAYNE POOLEY
4 TADMORE ERNIE 5 RONALD BARBER
5 BERNSTEIN 5 JASON MAGRI
6 BEWARE OF KEARIN 5 JIMMY MICALLEF
7 ST. CLARENCE 5 ALAN CROKER
8 FREDDY LEE 5 CAROLYN REINKE