Saturday 23rd August 2008


Race 1 520m 3/4 19.27
GBOTA WELCOME STAKE
1 KING KAHPUT 4 GWENDA WHITEHEAD
2 IN MY DAYS 3 PAUL BIGENI
3 ELUSIVE THUNDER 4 WALTER LUTIGER
4 HYPNOTIC FLO 3 KENNETH BURNETT
5 MAJESTIC PUZZLE 4 JOHN MELLON
6 LUCKY FIND 4 WALTER LUTIGER
7 HIDDEN MEANING 4 JAMES DAVIDSON
8 LOCHINVAR DIOR 4 LUKE AZZOPARDI

Race 2 720m 4/5 19.45
OVER FLO @ STUD STAKE
1 YOUNG ALEX 5 RON BELL
2 MONEY MAGNET 5 KEVIN MAHONEY
3 DEMOLITION DAN 5 BARBARA CHENEY
4 TOKEN NED 4 PAUL BARRY
5 Vacant
6 LAGOON MAGIC 5 JEFF CRAWFORD
7 FORT SHAKIN’ 4 RICKY BOURKE
8 SMART CHOICE 5 ROBERT GILTINAN

Race 3 520m 5 20.07
NICE PRODUCTS STAKE
1 IRINKA OLIVIA 5 STEVEN WHITE
2 BOMBER FIFTY TWO 5 CRAIG FABER
3 BLACK GLAMMER 5 JOHN BUCKLEY
4 FLY IN SAFARI 5 BRAD DAVIS
5 SACHEEN’S WISH 5 KEVIN HERRING
6 MY ASTON MARTIN 5 DANIEL GOOLEY
7 FREE LOVE 5 RUTH MATIC
8 MISS VOLTAGE 5 ANDREW DRAPIEWSKI
9 GHOST PIRATE 5 MARK ARNCLIFFE
10 CHEEKY GIRL 5 PETER MASSA

Race 4 520m 5 20.27
STUART WITHERBY MATRIMONIAL
1 STRYKER’S GIFT 5 ANTHONY PAGANO
2 PIXY UPPSY 5 SYDNEY SWAIN
3 KARATHA GOLD 5 MARIE BURTON
4 MANDINGO 5 DOREEN DRYNAN
5 DAMON FUTURE 5 WALTER CHISWICK
6 ACE ZACE 5 KRISTY SULTANA
7 ONE MAN ALONE 5 OWEN LANGLEY
8 TUNCURRY TIGER 5 TRACEY HURST
9 DIRECT LASS 5 MARK ARNCLIFFE
10 BROWN SUGAR 5 THOMAS PULLMAN

Race 5 520m 4/5 20.50
GLOBE MEMORIAL STAKE
1 JASPER THE FREAK 5 JOHN CROSSLEY
2 LAGOON BLUES 4 JOHN ANTONELLI
3 DOSSY’S BABE 5 JOSEPH BUTTIGIEG
4 CAVALLI 5 RON BELL
5 CYCLONE’S GHOST 4 SANDRA CLISSOLD
6 HI RANSOM 5 MICHAEL MENKEN
7 DOLPHIN CALL 4 MARK ARNCLIFFE
8 STONE COLD SOBER 5 MICHAEL MENKEN
9 BROWN SUGAR 5 THOMAS PULLMAN
10 DIRECT LASS 5 MARK ARNCLIFFE

Race 6 720m NG 21.12
NSW RAPIDVITE DIST. CHAMPIONSHIP
1 CALHOUN PARK 3 WARREN HARPER
2 GOLD SLAMMER 4 JOHN FLEMING
3 MY SON RULES 2 TERENCE BOURKE
4 LYN’S DAISY 2 CHARLIE DIMECH
5 MIAGI 1 WARREN HARPER
6 DANA LOU LOU 3 NEVILLE BROWN
7 RISK IT 3 TROY MURRAY
8 OCTANE AL 2 CAROLYN REINKE
9 FANCY PENNY 2 ANN BARNES
10 FORT SHAKIN’ 4 RICKY BOURKE

Race 7 520m 2/3 21.35
PAGES EVENT HIRE STAKE
1 NIMBASTIC 3 OWEN LANGLEY
2 COOL FLIGHT 2 SYDNEY SWAIN
3 LORNA MOIRA 3 RON BELL
4 THUNDER COL 3 WALTER LUTIGER
5 MERLEEN 3 EARL ANDERSON
6 ELUTHRA 2 DOREEN DRYNAN
7 ROCKABYE LAD 3 SAM SULTANA
8 MY BOY ELITE 3 VICTOR HOKIN

Race 8 520m NG 21.57
NSW RAPIDVITE SPRINT CHAMP.
1 MOUNTAIN OF LOVE 1 RUTH MATIC
2 BRANDED 3 JAMES COYLE
3 ASHES PLATINUM 1 PAUL GALEA
4 REPEATED 1 RICHARD DEAN
5 THAI ALERT 1 RICHARD DEAN
6 HENDRIX 2 RICHARD DEAN
7 CINDEEN SHELBY 2 DEEN PARKINSON
8 SNOZZ 2 JASON MACKAY
9 MAJESTIC PUZZLE 4 JOHN MELLON
10 IN MY DAYS 3 PAUL BIGENI

Race 9 520m 5 22.20
SCHWEPPES STAKE
1 WILD MACHINE 5 JAMES KEARNS
2 CONFIDENT 5 RITA NICOLAOU
3 ROSES FOR RUBY 5 RON BELL
4 FRESH FANTASY 5 RODNEY KENNEDY
5 MADELIN CHARM 5 WILLIAM MARMARA
6 SHE AIN’T HEAVY 5 MARK ARNCLIFFE
7 RODEN 5 GARRY COMANS
8 DYLAN TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
9 DIRECT LASS 5 MARK ARNCLIFFE
10 GHOST PIRATE 5 MARK ARNCLIFFE

Race 10 520m 5 22.42
TEDESCO TAILORING STAKE
1 PICTURE 5 KEVIN MAHONEY
2 KING BYRON 5 OWEN LANGLEY
3 GALE WIND 5 JAMES WHITE
4 LADY IN RED 5 MARK ARNCLIFFE
5 MADISON TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
6 MISS AMANDA 5 ANDREW DRAPIEWSKI
7 CAMEO’S SHADOW 5 SANDRA CLISSOLD
8 FINAL THUNDER 5 WALTER LUTIGER
9 CHEEKY GIRL 5 PETER MASSA
10 GHOST PIRATE 5 MARK ARNCLIFFE