Saturday 28th April 2012

Greyhound Box Draw For Wentworth Park – Saturday 28th April 2012

Race No. 1Aaa Radiator Specialists Stake07:27PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,300 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1COOL ZACK KNEE4113330.55M J O’Brien (Oatley)
2RAW ENERGY1551430.05W J Brown (Cessnock)
3KOOL ICON2461130.10M J Sullivan (Bargo)
4DYNA ICEMAN3224429.83B J Wheeler (Boorowa)
5RITZA RYDER2312429.71M Gatt (Thirlmere)
6YOUNG SNOZZ1115329.68J A Mackay (Richmond Vale)
7SCHNIKEY BALE1117129.71B J Wheeler (Boorowa)
8BYE BYE BUCKS3511329.91K Lewis (Raby)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Rapidvite Stake07:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1PORCELAIN STEEL18612NBTN W Staines (Yass)
2RITZA MITZA71633NBTA M Bayliss (Bargo)
3HURRY DARCE17212NBTR Matic (Canyonleigh)
4THUNDER LEE55833NBTK T Pedrana (Cranebrook)
5BUMBY JOHNSON46632NBTP M Schofield (Berkshire Park)
6FOXY CANDY53224NBTW A Vanderburg (Sawyers Gully)
7FLYING NELL21676NBTS Buckley (Liverpool)
8SPITFIRE STU17162NBTC H Lamb (Swan Bay)
9FOLATE32115NBTN W Staines (Yass)
10PRIDE OF STEALTH23231FSHP Bigeni (Girraween)
Race No. 3Centrebet Don’t Just Watch It08:10PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,800 Prizemoney.
1st: $4,500 2nd: $1,300 3rd: $650 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1JEREMY JET6411329.81M J Humphries (North St Marys)
2HE’S SO SHY5228230.04J Micallef (Berkeley)
3MR. GAZMICK2465229.94M Burton (Kemps Creek)
4LET’S ROCK1215129.79A J Bryant (Nowra Hill)
5CHASING DE CASH5514229.81J S Miles (Killcare Heights)
6SCARLETT LIZ5372729.92L J Whitton (Spring Hill)
7DESOLATE2765729.96C J Carl (Londonderry)
8FANCY IDOL2221130.01P Bigeni (Girraween)
9WESTERN BLUE3161130.31L D Roy (Wallendbeen)
10SPLASH ABOUT351F130.70P A Roderick (Weston)
Race No. 4Petsnacks.com.au08:27PM (NSWtime)
Mixed event over 720 Metres at Wentworth park Of $7,445 Prizemoney.
1st: $4,950 2nd: $1,430 3rd: $715 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1COOL STUNNER13242NBTJ M Barnett (Reedy Creek)
2REGAL GATE54232NBTC M Reinke (Londonderry)
3SUPER SURF6122642.44T L Bryant (Nowra)
4TONNELI BALE13611FSTDG J Bate (Lara)
5ARAPINA STAR2162842.30D Lauricella (Catherine Field)
6THRILLING FRANK4165142.56R J Mansley (Blackhill)
7HEAT THE PLATE5315542.82W A Vanderburg (Sawyers Gully)
8BOMB DISPOSAL3313142.64N Staines (Yass)
9LAVANA4473542.33T K Auld (Tatura)
10RAPID CHARM7776742.91T Mullin (Unanderra)
Race No. 5Evans & Sons Jewellers L/b Ht 108:47PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,300 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1ENTRUST5111530.06F J Hurst (Londonderry)
2GOOD QUEEN BESS7381730.41R Absalom (Peakhurst)
3SHEREEN BALE5825729.79G J Bate (Lara)
4KATIE MERRY13275FSHK M Bravo (Lovely Banks)
5NITRO CEE1112430.01R Birrell (Appin)
6BAZMO’S BABE3671130.22P A Moran (Londonderry)
7PROVEN MAYHEM3243129.85J Thompson (Pearcedale)
8HERE’S HAYLEY2444130.12D C Sundstrom (Bargo)
9WESTERN BLUE3161130.31L D Roy (Wallendbeen)
10HELEN BALE4511130.24S M Evans (The Oaks)
Race No. 6Evans & Sons Jewellers L/b Ht 209:12PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,300 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1BALA BALE82388NBTA L Dailly (Anakie)
2WEZ DA RISK8225630.01P A Moran (Londonderry)
3TIFIA111229.77C P O’Brien (Nowra Hill)
4BRENNA BALE61121FSHG J Bate (Lara)
5HOT IRISH2317230.18B J Abercrombie (Banjup)
6SPRING SPECIAL7151129.86B May (Maitland)
7TANARAMA GLAMMA6157730.32A T Wade (Kings Langley)
8AMAKLER GIRL23614NBTR K Stack (Lara)
9MEGA FLAME7114129.83A Kada (Yarramundi)
10TICA’S GIRL1128730.36A T Duggan (Wyee)
Race No. 7Evans & Jewellers L/b Ht 309:35PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,300 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1DESALLE BALE5213629.78B J Wheeler (Boorowa)
2ALETA ALLEN11123NBTG J Bate (Lara)
3ELLA BONITA1633430.14D I Drynan (Llandilo)
4IT’S A BLUR1132230.29M Azzopardi (Appin)
5SHIMAGUNI32314FSTDA L Dailly (Anakie)
6ZIPPING CATRA1323729.91J A Mackay (Richmond Vale)
7ADDICTION6121230.04C M Reinke (Londonderry)
8PAUA OF LOVE1116529.93G J Edwards (Nowra Hill)
9SCARLETT LIZ5372729.92L J Whitton (Spring Hill)
10ODETTE2317130.25G Whitehead (Riverstone)
Race No. 8Evans & Jewellers L/b Ht 409:57PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,300 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1HANNIE BALE22751FSHA L Dailly (Anakie)
2OLIVE MILLIE7631430.56K Lewis (Raby)
3DYNA DARA41415FSHG J Bate (Lara)
4GOOD THING4135429.95R T Mcdonald (Cowra)
5BONITA BANANA4241130.34A T Wade (Kings Langley)
6CAROL ALLEN6355130.15G J Bate (Lara)
7RUBY JET2418129.99C Lamb (Swan Bay)
8COSMIC IMAGE5523330.32N J Becroft (Kurrajong)
9MICKEY LEE3238130.19A M Callaghan (Kearsley)
10REEAH4511330.49M P Arncliffe (Castlereagh)
Race No. 9Hotham Body Repairs Stake10:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1CADENCE3144530.07F J Harris (Kanahooka)
2BANZAI KEROMA2736329.89S J Grover (Lithgow)
3JESSICA CLAIR1125130.18M J Duncan (Euchareena)
4REEAH4511330.49M P Arncliffe (Castlereagh)
5DESTINED TO BE7448330.68E P Borg (Oakville)
6PROVEN CUE54543NBTM Azzopardi (Appin)
7ODETTE2317130.25G Whitehead (Riverstone)
8I’M A CANNON4315230.43W Simmons (Greta)
9FREE WILL1322130.05A Azzopardi (Londonderry)
10HELEN BALE4511130.24S M Evans (The Oaks)
Race No. 10Macro Meats Gourmet Game Stake10:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1SOME FOLKS2515330.53P Mccann (Glebe)
2FULLY LEGITIMATE22522NBTR Matic (Canyonleigh)
3WARRIOR LEGEND75213NBTS A Kirby (Spring Terrace)
4TIGGERLONG WHO21122NBTM A Keys (Dapto)
5MRS GRIFF41152NBTN J Becroft (Kurrajong)
6TARAWI SHIRAZ1622330.54R J Mansley (Blackhill)
7WORLD’S END32F1FFSHS A Kirby (Spring Terrace)
8TIGGERLONG TURBO78622NBTM A Keys (Dapto)
9MICKEY LEE3238130.19A M Callaghan (Kearsley)
10TICA’S GIRL1128730.36A T Duggan (Wyee)