Saturday 7th May 2011

Greyhound Box Draw For Wentworth Park – Saturday 7th May 2011

Race No. 1Aaa Radiator Specialists Stake07:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1BOWERSOCKS7371530.27D I Drynan (Llandilo)
2SERA BALE2737230.39S M Evans (The Oaks)
3LAURA’S TIGER3131430.56W M Dance (Somersby)
4GOOD ODDS KNOCKA3122630.22F J Hurst (Londonderry)
5MR. MEANA1175129.95M J Auld (Tatura)
6SUBJECT WIN3318430.60R Nicolaou (Box Hill)
7BUSTLING SHIRAZ8226130.42R Birrell (Appin)
8BONDY’S PRINCESS2611730.53A Mcgowan (Beresfield)
Race No. 2Hotham Body Repairs Stake07:45PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1EBONY GALORE35576NBTK J Midson (Nowra)
2HE’S GOT GAME22521FSHA Lord (Cawdor)
3BRIKATE43153FSHM S Gillies (Pheasants Nest)
4ROCKET POINT64214FSHG J Ernst (Lochinvar)
5LAMBERTI64384NBTM A Frost (Nowra Hill)
6WEYMAN81484NBTC Molloy (Narellan)
7STYLISH START22313FSHL Atchison (Jilliby)
8MIDGET FARRELLY36124NBTP Stamenkovic (Londonderry)
Race No. 3Centrebet Stake08:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1SMOOTH MANNER28345NBTW J Brown (Cessnock)
2COOL SLATTS2132530.76R Birrell (Appin)
3HERE COMES KENNY3562130.02A J Powell (Appin)
4CRYSTAL FLUTE2436630.30A J Lord (Cawdor)
5DREAM TRAP4578630.55C Arletos (Llandilo)
6OVER IT2617230.20O M Langley (Berkshire Park)
7LAVANA4868331.02T K Auld (Tatura)
8DESTINED TO BE3356330.68J Zahra (Riverstone)
Race No. 4Betfair Stake08:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1KINGPIN STAR3155230.16F J Hurst (Londonderry)
2POST CARD BANDIT4311130.43D Foley (Geurie)
3MIRANDA MOLLY7832530.39L Bozovitch (Miranda)
4ROSE OF HEATHER4654830.55D J Hawes (Lake Munmorah)
5TRACEY’S CHOICE8814630.50K T Pedrana (Cranebrook)
6CRAZY DAVE7226230.42J J Magnisalis (Glendale)
7NATIONAL PENNY2488630.31T G Zammit (Willowvale)
8BEER ASSASSIN7152230.10M F Gatt (Thirlmere)
Race No. 5Pages Event Hire Stake08:50PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,800 Prizemoney.
1st: $4,500 2nd: $1,300 3rd: $650 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD CLAIMER5444230.10J A Mcfarlane (East Corrimal)
2AWESOME TAZ6127630.42K T Pedrana (Cranebrook)
3MONAMOUR1281230.15W J Brown (Cessnock)
4GOD STAR4562130.05M Saal (Highfields)
5WALLY SLATER2125129.93A J Lord (Cawdor)
6OBAMA3184430.75C Arletos (Llandilo)
7CALLAMAC KID4276630.69S B White (Nowra Hill)
8JARUBA5274430.22A Lord (Cawdor)
Race No. 6Evans & Son Jewellers Apprec.09:12PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,300 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1CATCH THE POST7151530.45R Nicolaou (Box Hill)
2PINDARI BALE2322430.11M M Bannerman (Reefton)
3DANA MARY1512329.81R T Mcdonald (Cowra)
4CAROL ALLEN1143130.15G J Bate (Lara)
5DID I ENTERTAIN4525129.85R W Arnold (Wingello)
6COOL RATTLER3713130.02P Bigeni (Girraween)
7SHADY’S LESSON2137329.94O M Langley (Berkshire Park)
8ALLEN HERTZ33351NBTG J Bate (Lara)
Race No. 7Macro Meats Stake09:35PM (NSWtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,800 Prizemoney.
1st: $4,500 2nd: $1,300 3rd: $650 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1DANA BEL1513329.94R T Mcdonald (Cowra)
2NOVEMBER TRIBUTE2636530.10C A Oldfield (Appin)
3RED HALO4144530.15A Messina (Llandilo)
4CALLAMAC ACE4356130.34S White (Nowra Hill)
5TASMAN BOY3347130.33K Midson (Nowra)
6CAWBOURNE HAZE1318129.95R R Bell (Blacksmiths)
7WINNER PAYS3641130.10S J Turner (Tahmoor)
8WE’RE SURE11113FSHG J Bate (Lara)
Race No. 8Evans & Son Ladies Bracelet Fnl09:57PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Wentworth park Of $35,075 Prizemoney.
1st: $25,000 2nd: $6,250 3rd: $3,125 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1TONNELI BALE33344NBTG J Bate (Lara)
2SHEREEN BALE13226NBTG J Bate (Lara)
3WONGAWILLI WALA8341129.86G J Bate (Lara)
4KALDEN ATHENA78262NBTT D Iwanyk (Devon Meadows)
5GOOD THING5221130.20R T Mcdonald (Cowra)
6AMAKLER GIRL17535NBTR K Stack (Lara)
7DARYA BALE2271129.81G J Bate (Lara)
8THECLA BALE68132NBTG J Bate (Lara)
9SHADY’S LESSON2137329.94O M Langley (Berkshire Park)
10CAROL ALLEN1143130.15G J Bate (Lara)
Race No. 9Globe Memorial Stake10:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1FANTASY GIFT42131FSHR J Hazelgrove (Park Ridge)
2PROVEN MAYHEM31111FSHM Azzopardi (Appin)
3PAUA OF DARKNESS21111FSHS B White (Nowra Hill)
4SHANE FALCO44516NBTW S Brown (Sawyers Gully)
5AUNTY SHIRL64781NBTK T Pedrana (Cranebrook)
6DANA MEL51566NBTR T Mcdonald (Cowra)
7DELIRIUM41323FSHJ J Magnisalis (Glendale)
8NICTO LAD78514FSTDC M Reinke (Londonderry)
Race No. 10Rapidvite Stake10:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1LEGENDARY LILLIE87477NBTR Nicolaou (Box Hill)
2MAGIC KEARVE45846NBTK Pedrana (Cranebrook)
3NATALIE MAREE14346FSHJ P Woods (Heckenberg)
4MY MATERIAL86675NBTA J Powell (Appin)
5LIKA WHISPER31326FSHC M Reinke (Londonderry)
6WHERE’S CLEO86152NBTO M Langley (Berkshire Park)
7TASMAN PRINCESS52417NBTK J Midson (Nowra)
8CYCLONE TO EXCEL32135FSHR R Bell (Blacksmiths)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments