Saturday 19th July 2008


Race 1 347m M 13.00
T & D’S PRODUCE STAKE
1 ISA’S FELLA M ANTHONY REILLY
2 MINK ADAMS M TREVOR COOK
3 BOOF’S LAW M KELVIN BRIGHT
4 BEAR PARK M GRAHAM THURKETTLE
5 GOOD BOY IAN M MAURICE TAYLOR
6 DELTA FOR LIFE M RICHARD BROWN
7 MENACING DEAL M GEOFFREY SHEATHER
8 LILLY PENGILLY M CAROLINE RICH
9 GO WILD MICKO M MICHAEL HARRIS
10 RUSSELL’S CROW M ROBIN HARVEY

Race 2 520m MX 13.17
DALTON’S WATER DRILLING STAKE
1 PINK SLIP M MAX BILSON
2 TYRE KICKER M BRIAN WALES
3 PEARL LANE M MARGARET BANNERMAN
4 KEY OF HARMONY M BRIAN HOWDEN
5 EVOLVED 5 KERRIE WALKER
6 LEGAL ARGUMENT 5 GEOFFREY SHEATHER
7 AWESOME ADO M TREVOR COOK
8 WEE BIT NAUGHTY 5 ERNEST BECROFT
9 BIANCA LANE M SEAN BANNERMAN
10 TRUSTER M BRIAN WALES

Race 3 347m 4/5 13.34
AYSTRALIAN HOTEL STAKE HT 1
1 SWANKY RICK 5 DONNA WIDDOWS
2 GEOFF’S DREAM 5 GEOFFREY SHEATHER
3 GOLDIE’S GIFT 5 FRANK JEFFCOAT
4 SHEAR STAR 5 RONALD WEBB
5 OUR LITTLE JACK 5 ARTHUR FAHEY
6 MYSTERY CHOPS 5 DAVID THOMPSON
7 CLOVALLEY CHI 5 MICHAEL HARRIS
8 PARDNER’S HOPE 5 KENNETH RICHARDS

Race 4 347m 4/5 13.51
AUSTRALIAN HOTEL STAKE HT 2
1 HIGHFLYING BOBIE 5 LESTER SHEATHER
2 SWANKY SWAN 5 DONNA WIDDOWS
3 KOOKABUNNA BING 4 GEOFFREY SHEATHER
4 QUALITY BANQUET 4 NOEL BATINICH
5 HOLD ‘EM BARRY 5 DANIEL WALKER
6 CELESTIAL GIFT 5 MICHAEL GRANT
7 SNOWDROP COUNTRY 5 JAMES JOHNSON
8 ILUKA BETTY 4 KENNETH RICHARDS

Race 5 520m 4/5 14.08
SOUTH WEST VIDEO STAKE
1 LITTLE BANQUET 4 GILLIAN APPS
2 SHARI BALE 4 GARRY ANESBURY
3 DALGAZ DENNIS 5 GARRY PARSONS
4 TEMPEST BEAUTY 4 GAI DERRICK
5 AMBERISATION 5 ARTHUR FAHEY
6 NAVAHO LANE 4 MARGARET BANNERMAN
7 ALINGY 5 BRIAN WALES
8 AWESOME KAY 4 JEFFREY STEDMAN

Race 6 347m MX 14.25
DYNASTY STAKE FINAL
1 HUMDINGER 5 CAROLINE RICH
2 DANA SAMMY 5 THERESE TAYLOR
3 ALI TEMPA 5 ANTHONY REILLY
4 CHOPPER O’REILLY 5 GEOFFREY SHEATHER
5 MIGHTY FLIGHTY 5 GEOFFREY SHEATHER
6 CLANCY’S FLOW 5 LORRAINE ROY
7 OUR TEMPA M ANTHONY REILLY
8 BONNIE HENRY M TANIA CAHILL
9 MENACING DEAL M GEOFFREY SHEATHER
10 ISA’S FELLA M ANTHONY REILLY

Race 7 347m 4/5 14.42
AUSTRALIAN HOTEL STAKE HT 3
1 MOULDY CAKE 5 ARTHUR FAHEY
2 SWANKY BEAR 5 DONNA WIDDOWS
3 SWANKY ANNIE 5 DONNA WIDDOWS
4 DIAMOND COUNTRY 5 JAMES JOHNSON
5 PRINCESS JET 5 MATTHEW MILLER
6 BABAJI’S GIFT 4 MICHAEL GRANT
7 FASTEST STAR 5 DANIEL WALKER
8 SPOT OF RAIN 5 GEOFFREY SHEATHER

Race 8 347m 4/5 14.59
AUSTRALIAN HOTEL STAKE HT 4
1 RICH AND REGAL 5 CAROLINE RICH
2 ANGELIC GIFT 5 PAMELA GRANT
3 SUPREME OSTI 4 LORRAINE ROY
4 NEKIA COUNTRY 5 JAMES JOHNSON
5 SWANKY LEISEL 5 DONNA WIDDOWS
6 AFTER SHOCK 5 TREVOR COOK
7 GEOFFS A HERO 4 LESTER SHEATHER
8 QUASI AUSSIE 4 KENNETH RICHARDS

Race 9 520m 5 15.16
M A STEEL STAKE
1 DURESS 5 ERNEST BECROFT
2 DALGAZ GEM 5 GARRY PARSONS
3 TIGGA 5 DALE ASHTON
4 MY FELLA 5 DAVID COX
5 BRITNEY LANE 5 SEAN BANNERMAN
6 TUMBLONG VO VO 5 GAI DERRICK
7 BARRYLEX 5 LOIS WOODS
8 MOONLITE ELLE 5 DAVID MEIERS
9 KOOL LEE 5 DONNA WIDDOWS
10 BLING BLING ADO 5 TREVOR COOK

Race 10 347m 5 15.33
SOUTH WEST TREE MANAGEMENT STAKE
1 ANNIE BROOKER 5 GARRY ANESBURY
2 CHOLE BEC 5 ROBIN HARVEY
3 HEAVENLY SPIRIT 5 ERNEST WILSON
4 TOKEN ZEPHYR 5 LOIS WOODS
5 KALI HO 5 MICHAEL GRANT
6 YANPING WANG 5 ANTHONY REILLY
7 ROYAL ADO 5 TREVOR COOK
8 FIRST VICTORY 5 FRANK JEFFCOAT
9 SMOKIN’ SUN 5 ANTHONY REILLY
10 TRAIN OF PAIN 5 TREVOR COOK