Thursday 12th June 2008


Advance Performance Dash – C4 295m 17:10
$1815.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 21317 Know What 17.38 G A Cleeve
2 15488 Groovy Carla 17.21 J E Dunn
3 78185 Leumeah Miss 17.28 J T McInerney
4 37353 Heza Lil 17.54 J T McInerney
5 63545 Karl Baxter 17.33 J T McInerney
6 85776 Nicca Notch 17.32 M J Flipp
7 53232 Homebush Fitzy 17.29 J T McInerney
8 13855 That Virus 17.26 M M Grant
9 57718 Turbo Prince 17.57 B C Dann
10 82645 Whisky Lee Girl 17.08 J T McInerney

Challenge Opawa All Up Stakes – C3 520m 17:32
$2035.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 33231 Frosty Equator 30.56 A Joyce
2 11111 Bunny Brasch 30.56 M Robinson
3 61525 Kernahan nwd J T McInerney
4 64848 Know Glory 30.98 G A Cleeve
5 36588 Winsome Cyclone 30.41 M M Grant
6 76713 Smart Thomas 30.22 L J Waretini
7 37475 Bert Badger 30.59 L H Anderton
8 84516 Pyramid Eyes 30.92 A Hart & K Taylor
9 55715 Bettysue Bale 30.61 A C Roberts
10 66733 Homebush Bubbles 30.66 J T McInerney

Www.greyhoundtips.co.nz Stakes – C3/4 520m 17:47
$2475.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 52515 Lochinvar Vuiton 30.32 M M Grant
2 88668 Winsome Grace 30.66 J E Dunn
3 61367 Know When 30.56 G A Cleeve
4 66424 Lyrical Bale 30.33 A C Roberts
5 27232 Space Hopper 30.46 J T McInerney
6 83576 Rightly Accused nwd C J Weir
7 16447 Homebush Bradley 30.23 J T McInerney
8 46674 Ronray Command fsdt R Adcock
9 55715 Bettysue Bale 30.61 A C Roberts
10 33476 Coldharbor 30.66 S R Fagan

Speights 6 Pack – C5 520m 18:20
$2805.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 13342 Nitro Marta 30.44 A Hart & K Taylor
2 15833 Winsome Blitz 30.04 J & D Fahey
3 21427 Aussie Opawa 30.10 J & D Fahey
4 71275 Smash Palace 30.56 M M Grant
5 16131 Turbine Bale 30.68 A C Roberts
6 27387 Genista Flyer 30.52 J E Dunn
7 22253 Cool Groovy 29.93 J & D Fahey
8 33142 Shrek Roxon 30.53 A Hart & K Taylor
9 4F624 Crafty Flynn 30.52 G A Cleeve
10 11287 Asafa Bale 30.20 J T McInerney

2008 Harding Cup Final – C5f 295m 18:50
$5000.00 – FINAL
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 61442 Another Laurel 17.01 J T McInerney
2 43631 Chile Will He 17.12 G A Cleeve
3 21742 Amber Beadle 17.24 G A Cleeve
4 48125 Know Say 17.12 G A Cleeve
5 13112 Pizza Girl 16.88 J T McInerney
6 12117 Grant A Fortune 17.13 P & T Hammond
7 13343 Stratus Bekelee 17.19 A Hart & K Taylor
8 26433 Saigon Lord 17.18 M M Grant
9 54665 Rocky Pockets 17.42 G A Cleeve
10 53125 Sparkling Waves 17.39 R Casey

Www.canterburyproperty.co.nz Stakes – C3/4 520m 19:10
$2475.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 26×88 Sunset Puzzle nwd J M Jopson
2 63241 Grant A Dream 30.41 P & T Hammond
3 15418 Payton Bale 30.35 A C Roberts
4 41573 Starlight Jewel 30.47 A C Roberts
5 62323 Paul Baxter 30.49 J T McInerney
6 43458 Glen Abbey Moon nwd A Hart & K Taylor
7 4484F Chile Command 30.78 G A Cleeve
8 25485 Freddie Sage 30.91 J T McInerney
9 55715 Bettysue Bale 30.61 A C Roberts
10 81577 Fiery Falcon 30.36 M M Grant

David Emerson Consultancy Dash – C4 295m 19:35
$1815.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 25432 Vulcan Earl 17.09 J T McInerney
2 75377 Botany Roy 17.16 J T McInerney
3 75556 Micro Sissy 17.39 B C Dann
4 54665 Rocky Pockets 17.42 G A Cleeve
5 32138 Boy Genius 17.42 J M Jopson
6 88865 Lochinvar Louis 17.11 M M Grant
7 75814 Homebush Mate 17.23 J T McInerney
8 47476 Know Better 17.10 G A Cleeve
9 32776 Samual Baxter 17.18 J T McInerney
10 76468 Homebush Aussie 17.29 J T McInerney

Willwhatatstud.com Canterbury Laurels Final – R/Af 520m 20:00
$5000.00
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 13427 Pink Reltub 30.24 J T McInerney
2 16111 Will She Echo 29.96 J & D Fahey
3 32455 Jackalicious 30.70 J & D Fahey
4 31181 Winsome Uno 30.10 J & D Fahey
5 11111 Miss Koonawarra 29.78 J & D Fahey
6 22752 Smart Josephine 30.94 R D Blackburn
7 44555 Sally Baxter 30.56 J T McInerney
8 25166 Jalisco 31.20 R D Blackburn
9 37586 Gemma’s Country 30.93 G J Hodson

Sbs Banking Distance – C1/2d 645m 20:25
$3000.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 27212 Scott No Track 38.45 R Adcock
2 21741 Elara nwd J & D Fahey
3 12511 Winsome Dosh 37.99 J & D Fahey
4 53161 Your Turn nwd J T McInerney
5 12214 Groovy Finance nwd J & D Fahey
6 15364 Boatswain Wally fsdt J R Goode
7 87616 Billy Baxter 38.79 J T McInerney
8 21666 No Illusions 38.43 R Adcock
9 15858 Cosmic Zeus fsdt J T McInerney

Dave Robbie Photographer Dash – C5 295m 20:52
$2200.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 53125 Sparkling Waves 17.39 R Casey
2 62613 Remus 17.19 M & J Hill
3 65312 Rudi Jewel 17.11 A C Roberts
4 32123 Not A Whata 17.15 M J Flipp
5 43213 Angelito 17.27 J T McInerney
6 67153 Foul Play 17.23 G A Cleeve
7 81281 Duwanna Hand 17.20 R Adcock
8 76251 Praise Be 17.14 R Adcock
9 51474 Homebush Darcy 17.18 J T McInerney
10 32727 Missing Been 17.33 A C Roberts

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments