Tuesday 17th February 2009


Advance Performance Dash – C1 295m 12:07
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 26454 Mulberry Reco 17.67 K J Cassidy
2 51562 Rewind History 17.25 L J Waretini
3 35746 Leo’s Boy 17.35 J T McInerney
4 76666 Chile Lopez 17.43 G A Cleeve
5 78734 Gunna Smoke nwd C Mitchell
6 65886 Clan Slither 17.70 H G Cairns
7 67233 Le Flambeur nwd J T McInerney
8 73565 He’s So Fine 17.32 B C Dann
9 78776 Two Tick Jessie 17.47 M & J Hill
10 87776 Hansome Harry 18.16 J A McMillan

Challenge Opawa All-Up Sprint – C1 295m 12:29
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 28458 Hannah Brand 17.94 B C Dann
2 28745 Coleridge Kid nwd C Mitchell
3 56126 Mulberry King nwd K J Cassidy
4 74554 Chile Dan 17.48 L J Waretini
5 35567 Robtitle 17.41 J T McInerney
6 63876 Bolstad 17.55 J E Dunn
7 24175 Power Saw 17.88 R P Breen
8 73551 Cap Fantastic 17.53 J T McInerney
9 87577 Betty Beep nwd M Robinson
10 78776 Two Tick Jessie 17.47 M & J Hill

Dave Emerson Consultancy Stakes Heat 1 – C0q 520m 12:54
$1450.00 – HEAT 1
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 86764 Botany Shelley nwd J T McInerney
2 37 Homebush Nick nwd J T McInerney
3 6587 Protest Line nwd G A Cleeve
4 87477 Homebush Sophie fsdt J T McInerney
5 Fun Tickets B C Dann
6 Get Out There M J Flipp
7 52325 Johnny Dunnit nwd L J Waretini
8 Mambo M Robinson
9 758 Kilda Express nwd J T McInerney
10 78 Homebush Jan nwd J T McInerney

Www.willywhatatstud.com Sprint – C1 295m 13:19
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 85781 Homebush Holly nwd J T McInerney
2 26455 Stumpy Reltub 17.43 J T McInerney
3 18864 Willy’s Pride 17.55 M J Flipp
4 84686 Hugo First nwd R M McKenzie
5 76843 Miss Wicklow 17.60 P J Consedine
6 75783 Avanzata nwd J F Allen
7 63333 Tickle Toe 17.51 R P Breen
8 56614 Know Flirt 17.55 G A Cleeve
9 25688 Hamburger 17.65 I S Kaye
10 87577 Betty Beep nwd M Robinson

Dave Emerson Consultancy Stakes Heat 2 – C0q 520m 13:44
$1450.00 – HEAT 2
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 88637 Homebush Hazard nwd C J Weir
2 Genista Rocket J E Dunn
3 24632 Botany Adam nwd J T McInerney
4 24223 Burn Down Road fsdt A Hart & K Taylor
5 65657 Rama Ding Dong nwd M Robinson
6 8 Homebush Travis nwd J T McInerney
7 Zazu Boy J T McInerney
8 56566 Tippy Tipstar nwd B C Dann
9 758 Kilda Express nwd J T McInerney
10 78 Homebush Jan nwd J T McInerney

Clarkson Sign Studio Dash – C1 295m 14:09
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 88466 Bert Badger 17.77 L H Anderton
2 74815 Hailstone Harly 17.45 J T McInerney
3 45F46 Thrilling Jazz 17.48 D Kingston
4 64682 Another Jenny 17.39 J T McInerney
5 16631 Follow My Haze 17.31 M & J Hill
6 78638 One Sick Chick 17.72 R M McKenzie
7 32552 Homebush Burt 17.50 C J Weir
8 74124 Mulberry Madam 17.45 K J Cassidy
9 87776 Hansome Harry 18.16 J A McMillan
10 76886 Coreys Comet 17.69 R P Breen

Www.greyhoundtips.co.nz Stakes – C2 520m 14:34
$1800.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 11117 Nitro Wigie 30.17 A Hart & K Taylor
2 26216 Chestnut 30.74 K P Lawrence
3 13215 Sky Vane 30.91 I A Fensom
4 34363 Velocity Lane nwd J & D Fahey
5 43144 Gina Rosa 30.59 D L Roberts
6 43441 Allegrini 30.89 L J Waretini
7 43687 Who’s Shifty 30.62 D T Barnes
8 2F426 Metro Scoop 30.46 J & D Fahey
9 56647 Freddie Sage 30.91 J T McInerney
10 16F83 Pango Will He 30.90 A J McCook

Happy Birthday Steph Wigley Dash – C5 295m 14:55
$2300.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 11122 Ronray Disco 17.22 R Adcock
2 75215 Cadbury Hand 17.34 R Adcock
3 12214 Pizza Girl 16.88 J T McInerney
4 1234x Know Say 17.12 G A Cleeve
5 62235 Angelito 17.27 J T McInerney
6 341F3 Genista Assassin 17.21 J E Dunn
7 32381 Watch The Jet 16.90 B C Dann
8 81416 Homebush Castor 17.32 J T McInerney
9 12471 Pinball Wizard 17.41 R Adcock
10 41174 Sir Kretion 17.30 J T McInerney

Flair Sprint – C0 295m 15:25
$1000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 24457 Ears Chuck nwd R P Breen
2 66383 Homebush Libby nwd J T McInerney
3 72268 Albie’s Star nwd R Casey
4 63564 Veronica nwd M J Flipp
5 23522 He’s A Lion nwd D L Roberts
6 35336 Homebush Clarie nwd J T McInerney
7 52433 Barber’s Girl nwd M & J Hill
8 62 Bulls Eye Pete nwd J T McInerney
9 56348 Easy Finance nwd C J Weir
10 88564 Polar Blast nwd I S Kaye

Kolorful Kanvas Sprint – C2 295m 15:45
$1350.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 31146 Ohoka Kerry 17.38 L J Waretini
2 42146 Mulberry Nipper 17.32 K J Cassidy
3 11651 Lincoln Brand 17.30 J S Rush
4 21175 Mojave Mick 17.35 C Mitchell
5 42354 Queen Falcon 17.37 D L Roberts
6 55646 Madame Jo Jo 17.30 C Mitchell
7 46775 Thrilling Riley 17.43 D Kingston
8 46211 Talent City 17.27 J & D Fahey
9 37713 Boy Genius 17.42 J M Jopson
10 16424 Here’s Maree Now 17.27 J M Jopson

Tuesday Place Pick Dash – C2/3 295m 16:20
$1900.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 14734 Another Sage nwd J T McInerney
2 11178 Nitro Bingle 17.20 A Hart & K Taylor
3 18583 Know Cents 17.31 G A Cleeve
4 33756 Rocky Pockets 17.42 G A Cleeve
5 55733 Micro Sissy 17.39 B C Dann
6 22357 Charteris Bay 17.38 J T McInerney
7 14262 Les Baxter 17.15 J T McInerney
8 11117 Genista Dreama fsdt J E Dunn
9 37713 Boy Genius 17.42 J M Jopson
10 17335 Homebush Earl 17.43 I S Kaye

Super Pets Sprint – C1 295m 16:43
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 75237 All Tiger nwd B C Dann
2 2231x Sugar Mouse fsdt C J Weir
3 47546 By Gorrie Dorrie 17.49 G A Cleeve
4 58637 Kaiwera Sarah 17.58 M & J Hill
5 36558 Ohoka Duke 17.52 L J Waretini
6 14688 Mum’s Reflection 17.53 B R Shaw
7 32172 Homebush Marlon 17.45 J T McInerney
8 42428 Cawbourne Doc 17.66 M M Grant
9 76886 Coreys Comet 17.69 R P Breen
10 37786 Janderra Apachie 17.34 J T McInerney

Shirley Veterinary Centre Sprint – C2/3 295m 17:07
$1900.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 86887 Stratus Bekelee 17.19 A Hart & K Taylor
2 81677 Lucy’s Mint fsdt J M Jopson
3 66427 Chile Time 17.40 G A Cleeve
4 64775 Know What 17.38 G A Cleeve
5 11112 Another Baxter 17.19 J T McInerney
6 16722 Hailstone Herb 17.44 J T McInerney
7 78588 Ambersmooth 17.60 R Casey
8 11324 Sassy Diamond 17.24 D L Roberts
9 16424 Here’s Maree Now 17.27 J M Jopson
10 43656 Kathleen Boy 17.37 J T McInerney

Hampden Tavern Stakes Heat 1 – C1q 520m 17:22
$1550.00 – HEAT 1
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 17566 Baba Ganoosh 30.41 D L Roberts
2 87662 Willy Flirt 30.78 L J Waretini
3 1231 Flash Smash 30.99 M M Grant
4 43255 Fantasy Baxter 30.63 J T McInerney
5 18775 Boo Roo nwd M Robinson
6 52337 Jodie Bale 30.64 J M Jopson
7 47234 Don The Hop nwd J R Goode
8 22224 Boon Dock 30.71 J & D Fahey
9 57×68 Irinka Ralph nwd D L Roberts
10 48787 Anytime Soon 31.54 J A McMillan

Pick 6 Leg 1 – C4 295m 17:40
$1900.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 28833 Amberose 17.45 R Casey
2 72582 Karl Baxter 17.23 J T McInerney
3 34445 Tony Knows 16.99 J T McInerney
4 35444 Know Better 17.10 G A Cleeve
5 53232 Willy Echo 17.21 L J Waretini
6 21316 Nitro Mowie 17.19 A Hart & K Taylor
7 57518 Nurse Nancy 17.24 M & J Hill
8 75715 Old Mate Bob 17.42 M M Grant
9 76544 Go Strait Threw 17.30 J T McInerney
10 72567 Mr Fugles 17.19 J M Jopson

Hampden Tavern Stakes Heat 2 – C1q 520m 17:57
$1550.00 – HEAT 2
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 87177 Amber Dervish 31.44 D L Roberts
2 5261 Shazz’s Babe nwd R Casey
3 67636 Firm Offer 30.44 J M Jopson
4 1 Red Fox Grace fsdt M M Grant
5 17434 This And That 31.25 B C Dann
6 75232 Bankside Lass 30.90 K P Lawrence
7 76377 Dash Dot Dash nwd L J Waretini
8 6148 Botany Karen nwd J T McInerney
9 57×68 Irinka Ralph nwd D L Roberts
10 48787 Anytime Soon 31.54 J A McMillan

Hampden Tavern Stakes Heat 3 – C1q 520m 18:15
$1550.00 – HEAT 3
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 12374 Rocky’s Star 30.73 R Casey
2 37546 Chloe Bear nwd B C Dann
3 31215 Midnight Annie fsdt J & D Fahey
4 64381 Lou Bale 31.16 J M Jopson
5 64312 Oswald Boateng 30.79 A H Lee
6 62675 Better Not Bale 31.15 L J Waretini
7 44255 Mr Bonzalas 30.76 S J Whall
8 143 Tony Baxter fsdt J T McInerney
9 57×68 Irinka Ralph nwd D L Roberts
10 48787 Anytime Soon 31.54 J A McMillan

Hampden Tavern Stakes Heat 4 – C1q 520m 18:37
$1550.00 – HEAT 4
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 76668 Trendy Guy 30.47 J A McMillan
2 145 Babe’s Boy 30.92 R Casey
3 56242 With A Rhythm 30.65 L J Waretini
4 64415 Homebush Mars nwd J T McInerney
5 55123 Harbour Bale 31.63 J M Jopson
6 82884 Ailie Bale nwd D L Roberts
7 34725 Cawbourne Ranch 30.60 M M Grant
8 55553 Cleeve Hill nwd K P Lawrence
9 57×68 Irinka Ralph nwd D L Roberts
10 48787 Anytime Soon 31.54 J A McMillan

Speights Six Pack – C4 520m 19:05
$2600.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 66243 Know Help nwd G A Cleeve
2 36545 He’s A Kiwi fsdt D L Roberts
3 25368 Winsome Cyclone 30.41 M M Grant
4 88673 Captain Bruce 30.60 M M Grant
5 31153 Sensative Harry 30.18 J & D Fahey
6 65265 Beejay’s Mate 30.64 J T McInerney
7 24373 Scott No Track 30.41 R Adcock
8 57257 Cyber Blue 30.43 J & D Fahey
9 88367 Mick Baxter 30.19 J T McInerney
10 14777 Lagoon Lad 30.74 J T McInerney

Be Back Thursday Night – C4 295m 19:25
$1900.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 57143 Cawbourne Molly 17.23 M J Flipp
2 42555 Swift Token 17.17 J T McInerney
3 551F6 Coasterzam 17.43 R Casey
4 54625 Remus 17.19 M & J Hill
5 15138 Alecia Reltub 17.31 J T McInerney
6 13783 Most Royal 17.47 A Hart & K Taylor
7 63741 Saint Daniel 17.08 J T McInerney
8 34464 Know Faith 17.45 G A Cleeve
9 76544 Go Strait Threw 17.30 J T McInerney
10 86618 World Warning 17.56 M M Grant

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments