Tuesday 17th June 2008


Advance Performance Sprint – C3 295m 12:08
$1540.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 64253 Paint The Stars 17.29 C Mitchell
2 53534 Most Royal 17.47 A Hart & K Taylor
3 66422 Chilli Mitch 17.50 J T McInerney
4 61775 Black Inn Brave 17.42 A Joyce
5 11513 Swift Token 17.17 J T McInerney
6 82322 Mr. Provocative 17.58 J M Jopson
7 11731 Historical 17.30 R D Blackburn
8 52341 Celtic Flyer 17.12 J M Jopson
9 57185 Frederick Baxter 17.49 J T McInerney
10 16845 Highway Baxter 17.35 J T McInerney

Challenge Opawa All Up Stakes – C5 520m 12:28
$2805.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 13342 Nitro Marta 30.44 A Hart & K Taylor
2 13427 Pink Reltub 30.24 J T McInerney
3 41164 In Tom’s Memory 30.54 J T McInerney
4 32817 Genista Brave 30.35 J E Dunn
5 22253 Cool Groovy 29.93 J & D Fahey
6 23588 Redfern Flash nwd J T McInerney
7 33142 Shrek Roxon 30.53 A Hart & K Taylor
8 21427 Aussie Opawa 30.10 J & D Fahey
9 11287 Asafa Bale 30.20 J T McInerney
10 57318 Captain Bruce 30.60 M M Grant

Garrards Horse And Hound – Heat 1 – C0q 520m 12:53
$1375.00 – HEAT 1
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 65F58 Hatipov nwd J R Goode
2 Kaiapoi First R D Blackburn
3 77358 Arbuckle Park nwd M P Stewart
4 Winsome Bucks J & D Fahey
5 36333 Gunna Smoke nwd C Mitchell
6 Blue Willy J M Jopson
7 44527 Toya nwd L H Anderton
8 66 Tictac Man nwd K P Lawrence
9 86 Creeks To Smart nwd D Kingston

Garrards Horse And Hound Maiden – Heat 2 – C0q 520m 13:18
$1375.00 – HEAT 2
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 23274 Tiger Balm nwd C Mitchell
2 Dandaloo Blue J & D Fahey
3 847F Rama Ding Dong nwd M Robinson
4 8F Atsina Brave nwd C Mitchell
5 8 Delusionist nwd R D Blackburn
6 47674 Clan Mcdee nwd H G Cairns
7 34644 Homebush Loyal nwd S R McInerney
8 Here’s Maree Now J & D Fahey
9 86 Creeks To Smart nwd D Kingston

Garrards Horse And Hound Maiden – Heat 3 – C0q 520m 13:43
$1375.00 – HEAT 3
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 Miss Jaloux J M Jopson
2 Banjo’s Mistake J & D Fahey
3 72422 Anytime Soon nwd J A McMillan
4 7535 Betty Beatzer nwd C Mitchell
5 8 Slightly Foxed fsdt R D Blackburn
6 73457 Lively Spirit nwd J F Allen
7 26468 Clan Slither fsdt H G Cairns
8 6567 Twice As Hot fsdt K J Cassidy
9 86 Creeks To Smart nwd D Kingston

Yaldhurst Tavern Sprint – C0 295m 14:10
$935.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 78326 Face Off nwd K J Cassidy
2 672 Loffhagen nwd R M McKenzie
3 473 Historium nwd R D Blackburn
4 4645x Hannah Brand nwd M J Flipp
5 63 World Warning nwd M M Grant
6 866x Tiny Hand fsdt R Adcock
7 5 Bankside Lass nwd K P Lawrence
8 47256 Hugo First nwd R M McKenzie
9 F747 Jealous Guy nwd P J Norris
10 845 Homebush Earl nwd I S Kaye

Www.greyhoundtips.co.nz Stakes – C2 520m 14:35
$1705.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 24412 With A Rhythm 30.65 L J Waretini
2 35742 Riviera Chic nwd M M Grant
3 37587 Bell Roxon fsdt A Hart & K Taylor
4 14274 Lagoon Monroe nwd J T McInerney
5 54736 Two Tick Jessie 31.19 M & J Hill
6 21542 Solemn Promise 30.68 A C Roberts
7 22413 Groovin’bain 30.53 A C Roberts
8 11111 Miss Koonawarra 29.78 J & D Fahey
9 17367 Repeat Offender 30.36 M M Grant
10 77368 Smart Sharmila 30.76 R D Blackburn

George Calvert Cleaning Dash – C1 295m 14:58
$1100.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 53574 Chile Time 17.71 G A Cleeve
2 83512 Fine Arts 17.39 L J Waretini
3 72136 Pango Will He nwd G R McCormick
4 18187 Hailstone Hikry 17.52 J T McInerney
5 52888 Elle Voli 17.67 M J Flipp
6 85667 One Sick Chick 17.72 R M McKenzie
7 18854 Mojave Mick nwd C Mitchell
8 57365 Breenys Girl 17.73 R P Breen
9 55768 Kiwi Young 17.62 D T Barnes
10 45778 Homebush Ernie 17.51 J T McInerney

Wilsons Sports Bar Dash – C1 295m 15:32
$1100.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 38554 Pinball Wizard 17.69 R Adcock
2 43372 Botox Barbie 17.69 M J Flipp
3 27567 Chile Dan 17.48 L J Waretini
4 52423 Hailstone Angel 17.34 J T McInerney
5 38875 Miss Wicklow 17.60 P J Consedine
6 88887 Avanzata fsdt J F Allen
7 36684 Turn The Card 17.64 D Kingston
8 55785 Robbity Bob nwd J R Goode
9 55768 Kiwi Young 17.62 D T Barnes
10 45778 Homebush Ernie 17.51 J T McInerney

Shirley Veterinary Centre Sprint – C1 295m 15:55
$1100.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 48186 Razor Blade 17.80 B C Dann
2 88887 Homebush Veejay 17.90 I S Kaye
3 55475 Chile Maid 17.78 L J Waretini
4 24342 Utter Madness 17.41 A Hart & K Taylor
5 76866 Mr Barrington nwd V E Kingston
6 38138 Leo’s Boy 17.58 J T McInerney
7 44F73 Bouncen Blitzem 17.68 A D Williams
8 87775 Hansome Harry 18.16 J A McMillan
9 55768 Kiwi Young 17.62 D T Barnes
10 45778 Homebush Ernie 17.51 J T McInerney

Tuesday Place Pick – C1 295m 16:30
$1100.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 63746 By Gorrie Dorrie 17.49 G A Cleeve
2 76675 Nicker Time 17.89 G J Hodson
3 66474 Coreys Comet 17.77 R P Breen
4 68748 Homebush Jock 17.48 I S Kaye
5 68531 Homebush King 17.45 J T McInerney
6 11 Flying Chameleon 17.17 J & D Fahey
7 44417 Dash Dot Dash 17.51 L J Waretini
8 37568 Robtitle 17.41 J T McInerney
9 55768 Kiwi Young 17.62 D T Barnes
10 45778 Homebush Ernie 17.51 J T McInerney

Barrons Supplies Stakes – C4 520m 16:46
$2475.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 61367 Know When 30.56 G A Cleeve
2 43458 Glen Abbey Moon nwd A Hart & K Taylor
3 16447 Homebush Bradley 30.23 J T McInerney
4 62323 Paul Baxter 30.49 J T McInerney
5 52515 Lochinvar Vuiton 30.32 M M Grant
6 66424 Lyrical Bale 30.33 A C Roberts
7 27232 Space Hopper 30.46 J T McInerney
8 25485 Freddie Sage 30.91 J T McInerney
9 15418 Payton Bale 30.35 A C Roberts
10 87616 Billy Baxter 30.67 J T McInerney

Coaster’s Tavern Sprint – C2 295m 17:05
$1265.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 62641 Cawbourne Burst 17.31 M M Grant
2 52143 Know Cents 17.31 G A Cleeve
3 72127 Willy Echo 17.37 L J Waretini
4 21613 Mirkola Bale 17.45 A C Roberts
5 75622 Old Mate Bob 17.42 M M Grant
6 66821 Hear The Cheers 17.36 A D Williams
7 81246 Janderra Apachie nwd J McInerney Jnr
8 22161 History Never 17.40 R D Blackburn
9 26577 Belly Girl 17.26 J E Dunn
10 12847 Themelo 17.23 M M Grant

Www.canterburyproperty.co.nz Stakes – Heat 1 – C1q 520m 17:21
$1485.00 – HEAT 1
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 37586 Gemma’s Country 30.93 G J Hodson
2 64663 Hidden Secrets 30.97 A D Williams
3 63873 Clan Crusader nwd H G Cairns
4 31181 Winsome Uno 30.10 J & D Fahey
5 35716 Jackpot Jack 30.58 C Mitchell
6 11 Charteris Bay 31.01 J T McInerney
7 54255 Don The Hop nwd J R Goode
8 22448 Kaiwera Sarah nwd M & J Hill
9 88775 Laura Brand 31.52 J A McMillan
10 87786 Catch A Diva nwd G J Hodson

Www.canterburyproperty.co.nz Stakes – Heat 2 – C1q 520m 17:40
$1485.00 – HEAT 2
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 56687 Clan Desperado 31.90 H G Cairns
2 14632 Botany Jim 30.68 J T McInerney
3 53311 All Left Out 30.72 B C Dann
4 21352 Apache Mohawk 31.20 R Adcock
5 88656 Trendy Guy 30.47 J A McMillan
6 24555 Jackalicious 30.70 J & D Fahey
7 44536 Cyber Queen 30.51 L J Waretini
8 57458 Bye Bye Helen nwd M & J Hill
9 88775 Laura Brand 31.52 J A McMillan
10 87786 Catch A Diva nwd G J Hodson

Www.canterburyproperty.co.nz Stakes – Heat 3 – C1q 520m 17:56
$1485.00 – HEAT 3
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 238F1 Karamea Labri 30.88 J T McInerney
2 74273 Mount Riley 31.22 C Mitchell
3 76744 Who’s Shifty 30.84 D T Barnes
4 23622 Charlie Stubbs 30.88 A D Williams
5 85877 Sister Dee 31.56 H G Cairns
6 68242 Sweet Papoose 30.82 J M Jopson
7 1487 Botany Alice 31.16 J T McInerney
8 52275 Handsome Hand nwd R Adcock
9 88775 Laura Brand 31.52 J A McMillan
10 87786 Catch A Diva nwd G J Hodson

Www.canterburyproperty.co.nz Stakes – Heat 4 – C1q 520m 18:15
$1485.00 – HEAT 4
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 17725 Irish Bomber fsdt A Hart & K Taylor
2 73564 Dear Abbey 30.88 C Mitchell
3 66473 Bibi Dahl 30.99 R D Blackburn
4 63854 Soichiro nwd J T McInerney
5 77388 Mr Joles nwd M & J Hill
6 34324 Diamond Elite nwd J T McInerney
7 65451 All Tiger 30.91 B C Dann
8 75554 Clan Saviour 31.45 H G Cairns
9 88775 Laura Brand 31.52 J A McMillan
10 87786 Catch A Diva nwd G J Hodson

Www.canterburyproperty.co.nz Stakes – Heat 5 – C1q 520m 18:31
$1485.00 – HEAT 5
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 21867 Tory Channel 31.18 J T McInerney
2 27586 Scrap Metalman nwd A Hart & K Taylor
3 48625 Lagoon Tallis 30.43 J T McInerney
4 33446 Southern Man 30.90 H G Cairns
5 51136 Solid Hand 31.04 R Adcock
6 67458 Mc Mannus fsdt B C Dann
7 22532 Diamond Mill 30.68 J & D Fahey
8 42726 Be Positive 30.86 R D Blackburn
9 88775 Laura Brand 31.52 J A McMillan
10 87786 Catch A Diva nwd G J Hodson

Dave Robbie Photographer Dash – C4 295m 18:50
$1815.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 68757 Homebush Duncan 17.24 J T McInerney
2 32138 Boy Genius 17.42 J M Jopson
3 25432 Vulcan Earl 17.09 J T McInerney
4 76468 Homebush Aussie 17.29 J T McInerney
5 1643x Blazin A Trail 17.22 C Mitchell
6 21317 Know What 17.38 G A Cleeve
7 21311 Cawbourne Sam 17.32 M M Grant
8 54665 Rocky Pockets 17.42 G A Cleeve
9 75556 Micro Sissy 17.39 B C Dann
10 75377 Botany Roy 17.16 J T McInerney

Speights 6 Pack – C3 520m 19:07
$2035.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 21122 Mr. Jazz 30.10 J & D Fahey
2 51355 Jimmy Blacksmith 30.72 K P Lawrence
3 11111 Bunny Brasch 30.56 M Robinson
4 33231 Frosty Equator 30.56 A Joyce
5 27212 Scott No Track 30.41 R Adcock
6 42311 Fast Groovy 30.40 J & D Fahey
7 61525 Kernahan nwd J T McInerney
8 21611 Groovy Band 30.24 J E Dunn
9 76713 Smart Thomas 30.22 L J Waretini
10 84516 Pyramid Eyes 30.92 A Hart & K Taylor

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of