Tuesday 24th March 2009


Advance Pet Nutrition Sprint – C3 295m 12:07
$1600.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 422F8 Homebush Mate 17.23 J T McInerney
2 46213 Rocky Pockets 17.42 G A Cleeve
3 65684 Mungo 17.39 R D Blackburn
4 11331 Tickle Toe 17.44 R P Breen
5 5121F Lincoln Brand 17.26 J S Rush
6 12111 Mulberry Reco 17.37 K J Cassidy
7 26875 Alecia Reltub 17.31 J T McInerney
8 35614 Ohoka Kerry 17.38 L J Waretini
9 35878 Wongawillisteve nwd A Poutama
10 16737 Natasha’s Duffer 17.36 J T McInerney

Challenge Opawa All-Up Distance – C1/2d 645m 12:27
$3000.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 73456 Scott No Track 38.10 R Adcock
2 85644 Kostya Bale 38.99 D L Roberts
3 22648 Bibi Dahl 38.32 R D Blackburn
4 34258 Aussie Opawa 39.01 J & D Fahey
5 46167 Groovy Finance nwd J & D Fahey
6 4181x Mr. Jazz 39.43 J & D Fahey
7 53114 Cool Groovy 38.21 J & D Fahey
8 33115 Winsome Dosh 37.99 J & D Fahey

Www.greyhoundtips.co.nz Dash – C1 295m 12:52
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 68547 Trendy Guy nwd J A McMillan
2 11743 Ears Chuck 17.72 R P Breen
3 48881 Know Sporty nwd G A Cleeve
4 37618 Parumba Tiger 17.42 M M Grant
5 44327 Cap Fantastic 17.53 J T McInerney
6 77615 Mulberry King 17.52 K J Cassidy
7 35657 He’s So Fine 17.32 A D Williams
8 86565 Casanra Bale nwd J T McInerney
9 37378 Botox Barbie 17.47 M J Flipp
10 45767 Here’s Maree Now 17.27 J M Jopson

Duvauchelle Hotel Stakes – C1 520m 13:17
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 35241 Protest Line 30.96 G A Cleeve
2 73632 Harbour Bale 31.63 M M Grant
3 3741F Rocky’s Star 30.73 R Casey
4 15876 Sky Vane 30.91 I A Fensom
5 52428 Redbank Ruby 30.85 A Hart & K Taylor
6 54765 Be Positive 30.76 R D Blackburn
7 27223 Fantasy Baxter 30.63 J T McInerney
8 23111 Watmough 30.30 J & D Fahey
9 38684 Pango Will He 30.90 A J McCook
10 66674 Firm Offer 30.44 J M Jopson

Barrons Supplies Dash – C1 295m 13:42
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 22234 Stumpy Reltub 17.43 J T McInerney
2 33448 Miss Wicklow 17.60 P J Consedine
3 64687 Chile Lopez 17.43 G A Cleeve
4 36554 Veronica 17.66 M J Flipp
5 35858 Homebush Holly nwd J T McInerney
6 86643 Coreys Comet 17.69 R P Breen
7 77451 Brave Endeavour 17.56 A Hart & K Taylor
8 83816 Liam Title 17.43 L J Waretini
9 76856 Hansome Harry 18.16 J A McMillan
10 37587 Kaiwera Sarah 17.58 M & J Hill

Kolorful Kanvas Sprint – C2 295m 14:07
$1350.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 46544 Madame Jo Jo 17.30 C Mitchell
2 56738 Paint The Stars 17.29 C Mitchell
3 14722 Mulberry Madam 17.33 K J Cassidy
4 24271 Tony Baxter 17.62 J T McInerney
5 65436 Chile Time 17.40 G A Cleeve
6 41612 Queen Falcon 17.37 D L Roberts
7 45134 Follow My Haze 17.31 M & J Hill
8 14855 Hailstone Harly 17.45 J T McInerney
9 64878 Go Strait Threw 17.30 J T McInerney
10 37378 Botox Barbie 17.47 M J Flipp

Power Farming Ltd Stakes – C1 520m 14:32
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 12313 Flash Smash 30.99 M M Grant
2 61835 Fun Tickets 31.27 B C Dann
3 37431 Homebush Nick 30.97 J T McInerney
4 45641 Frosty Equator 30.56 R Adcock
5 28383 Oswald Boateng 30.79 A H Lee
6 6776x Jin Ju 31.37 J R Goode
7 38887 Gemma’s Country 30.93 G J Hodson
8 44524 Tiger Balm 31.14 C Mitchell
9 38684 Pango Will He 30.90 A J McCook
10 x6857 Irinka Ralph nwd D L Roberts

Addington Events Centre Dash – C1 295m 14:55
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 66F72 Jimmy Cool 17.50 C White
2 47264 Cawbourne Hands 17.83 J M Jopson
3 53456 Red Fox Grace 17.54 M M Grant
4 F8565 Nitro Peggy 17.29 A Hart & K Taylor
5 52338 Dougstar Jake 17.66 S R Fagan
6 38336 Kilda Express nwd J T McInerney
7 17566 Power Saw 17.88 R P Breen
8 58556 Another Sage nwd J T McInerney
9 37378 Botox Barbie 17.47 M J Flipp
10 65587 Ohoka Duke 17.52 L J Waretini

Clarkson Sign Studio Dash – C0 295m 15:26
$1000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 65634 Botany Shelley nwd J T McInerney
2 8785 Gold Notch nwd M J Flipp
3 85223 Albie’s Star nwd R Casey
4 464 Taryn Rose nwd A H Lee
5 44562 Homebush Percy nwd J T McInerney
6 27346 Homebush Libby nwd J T McInerney
7 74532 Guineas Girl nwd P R Scott
8 Elie Saab A H Lee
9 58863 Lauren’s Legacy nwd D Kingston
10 Arrow Of Artemis B Bunny

Flair Stakes – C0q 520m 15:48
$1450.00 – HEAT 1
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 Homebush Hannah J T McInerney
2 Pockets Full G A Cleeve
3 57453 Diarack nwd D Kingston
4 23774 Toya nwd L H Anderton
5 Jazzy Shiraz J E Dunn
6 522 Wayne’s Class nwd B C Dann
7 Dark Ice J T McInerney
8 22 Poutama Rama nwd A Poutama
9 756 Royal Lycaon nwd B Bunny
10 786 Royal Adonis nwd B Bunny

Tuesday Place Pick Dash – C1/2 295m 16:25
$1350.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 31714 Leo’s Boy 17.35 J T McInerney
2 32642 Homebush Marlon 17.45 J T McInerney
3 75623 Mojave Mick 17.35 C Mitchell
4 58878 Ambersmooth 17.60 R Casey
5 52531 Chile Dan 17.48 L J Waretini
6 46852 Five Across nwd S R Fagan
7 57853 Silent Hand 17.61 R Adcock
8 36471 Boy Genius 17.42 J M Jopson
9 64878 Go Strait Threw 17.30 J T McInerney
10 76856 Hansome Harry 18.16 J A McMillan

Robbie’s Bar & Bistro Stakes – C1 520m 16:45
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 65245 Two Tick Jessie 31.19 M & J Hill
2 41841 Akaisha Bale nwd D L Roberts
3 5666F Cawbourne Ranch 30.60 M M Grant
4 75437 Bert Badger 30.59 L H Anderton
5 35764 Know When 30.39 G A Cleeve
6 53226 Off The Rails 31.26 R D Blackburn
7 63142 Gunna Smoke 31.00 C Mitchell
8 41487 Homebush Elton nwd J T McInerney
9 38684 Pango Will He 30.90 A J McCook
10 87877 Anytime Soon 31.54 J A McMillan

Flair Stakes – C0q 520m 17:07
$1450.00 – HEAT 2
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 22372 Burn Down Road nwd A Hart & K Taylor
2 Ozark’s Jolson J Guthrie
3 63322 Tippy Tipstar nwd B C Dann
4 Penie’s From J T McInerney
5 844F4 Kaiapoi First nwd R D Blackburn
6 Safari Storm M G C Roberts
7 36x Leeny Title nwd L J Waretini
8 785 Homebush Thomas nwd J T McInerney
9 756 Royal Lycaon nwd B Bunny
10 786 Royal Adonis nwd B Bunny

Flair Stakes – C0q 520m 17:25
$1450.00 – HEAT 3
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 Ozark’s Cover J Guthrie
2 Soulja Storm M G C Roberts
3 75842 Trotro nwd J M Jopson
4 3 Dudley Rama nwd A Poutama
5 46765 Willy Junior nwd D E Stapleton
6 52453 Johnny Dunnit nwd L J Waretini
7 43465 Zazu Boy nwd J T McInerney
8 Milly’s Mate J T McInerney
9 756 Royal Lycaon nwd B Bunny
10 786 Royal Adonis nwd B Bunny

Pick 6 Leg 1 Stakes – C1 520m 17:43
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 78355 Jackalicious 30.63 S R Fagan
2 53227 Cleeve Hill nwd K P Lawrence
3 11153 Poised 30.87 D E Stapleton
4 87767 Who’s Shifty 30.62 D T Barnes
5 5187 Homebush Jake 31.35 J T McInerney
6 65542 Lou Bale 31.16 M M Grant
7 32166 Botany Adam 31.48 J T McInerney
8 75342 Jackpot Jack 30.58 C Mitchell
9 38684 Pango Will He 30.90 A J McCook
10 x6857 Irinka Ralph nwd D L Roberts

www.containersdirect.co.nz Sprint – C1 295m 18:06
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 38584 One Sick Chick 17.72 R M McKenzie
2 46846 By Gorrie Dorrie 17.49 G A Cleeve
3 77342 Dash Dot Dash 17.38 L J Waretini
4 53742 Barber’s Girl nwd M & J Hill
5 31471 Horse Power 17.81 D E Stapleton
6 87676 Botany Karen 17.69 J T McInerney
7 67182 Soichiro 17.28 J T McInerney
8 15577 Slick Notch 17.81 M J Flipp
9 76856 Hansome Harry 18.16 J A McMillan
10 48686 Razor Blade 17.80 B C Dann

Www.willywhatatstud.com Stakes – C2/3 520m 18:22
$2150.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 28143 Line Up 30.69 G A Cleeve
2 35644 Beejay’s Mate 30.64 J T McInerney
3 73514 Baba Ganoosh 30.41 D L Roberts
4 25721 Continue 30.31 R Adcock
5 641F8 Diamond Mill 30.57 R D Blackburn
6 43432 Metro Scoop 30.43 J & D Fahey
7 18116 Patty’s Girl 30.46 J & D Fahey
8 26331 Costa Bravo 30.45 D L Roberts
9 5885x Know Glory 30.98 G A Cleeve
10 57887 Winsome Grace 30.66 G R McCormick

Be Back Thursday Night Sprint – C1 295m 18:42
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 7445x Lagoon Monroe 17.43 J T McInerney
2 84368 Tictac Man 17.46 S R Fagan
3 86187 Bulls Eye Pete 17.84 J T McInerney
4 2311 Just A Bolt 17.54 M J Flipp
5 24327 Groove Armada 17.41 S R McInerney
6 86F53 Hugo First nwd R M McKenzie
7 2F554 Willy Flirt 17.39 L J Waretini
8 44451 Straight Off 17.21 J & D Fahey
9 76856 Hansome Harry 18.16 J A McMillan
10 25785 Know Trouble 17.66 G A Cleeve

Speights Six Pack Stakes – C2 520m 18:58
$1800.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 63868 Velocity Lane nwd J & D Fahey
2 36243 Freddie Sage 30.91 J T McInerney
3 32375 Boon Dock 30.71 J & D Fahey
4 31585 Sweet Papoose 30.82 J M Jopson
5 17242 Nitro Wigie 30.17 A Hart & K Taylor
6 18328 Nitro Vixen 30.59 A Hart & K Taylor
7 32577 Allegrini 30.89 L J Waretini
8 66765 Shrek Roxon 30.53 A Hart & K Taylor
9 5885x Know Glory 30.98 G A Cleeve
10 57887 Winsome Grace 30.66 G R McCormick

First Four Sprint – C4 295m 19:18
$1900.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 35434 Willy Echo 17.21 L J Waretini
2 44824 Lotto Leo 17.28 A J McCook
3 42232 Mulberry Nipper 17.32 K J Cassidy
4 16665 Kathleen Boy 17.37 J T McInerney
5 22576 Know Love 17.15 G A Cleeve
6 24715 Karl Baxter 17.23 J T McInerney
7 12762 Talent City 17.27 J & D Fahey
8 15635 Betty Beatzer 17.35 C Mitchell
9 78628 Samual Baxter 17.18 J T McInerney
10 84483 Nurse Nancy 17.24 M & J Hill