Thursday 23rd April 2009


Paws Inn Boarding Kennel Sprint – C3 310m 12:12
$1600.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 25175 Five Across nwd S R Fagan
2 85514 Themelo 18.86 M M Grant
3 22F88 Homebush Mate nwd J T McInerney
4 68448 Mungo 18.94 J Guthrie
5 31161 Brave Endeavour nwd A Hart & K Taylor
6 28174 Nitro Vixen fsdt A Hart & K Taylor
7 53457 Homer Hand nwd B A Eade
8 12263 Mulberry Reco 18.58 K J Cassidy
9 14887 Paranova fsdt J F Allen
10 26578 Hailstone Herb 18.00 J T McInerney

Speedprint Sprint – C0 310m 12:28
$1000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 24 Forever Loyal fsdt B C Dann
2 37 Another Wack fsdt J T McInerney
3 2522 Cool’s The Tune fsdt B C Dann
4 35 Palomine fsdt B C Dann
5 34 Fantasy Grace fsdt M M Grant
6 3 Paula Grace fsdt M M Grant
7 62 Glenmore Lass fsdt G Kingston
8 27 Just Poppy nwd K Kilsby
9 7845 Blue Rage nwd B A Eade
10 675 Star Drop fsdt J T McInerney

Brocklebank Dry Cleaners Stakes – C0 545m 12:44
$1450.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 65645 Willy Junior fsdt D E Stapleton
2 53365 Great Kay’s nwd K Kilsby
3 33 Indiana Girl nwd J F Allen
4 Tricky Shelley R Adcock
5 63554 Tippy Tipstar nwd B C Dann
6 4 Wee Willy Winky fsdt P & T Hammond
7 47244 Toya nwd L H Anderton
8 63467 Diarack nwd D Kingston
9 475 Homebush Lenny fsdt J T McInerney
10 72587 Blooming Mabel nwd M & J Hill

Couplands Bakery First4 – C1 310m 13:05
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 38224 Dougstar Jake nwd S R Fagan
2 41484 Dark Ice nwd J T McInerney
3 73666 Bulls Eye Pete nwd J T McInerney
4 53283 Homebush Burt nwd C J Weir
5 41 Singapore Willy fsdt G A Cleeve
6 3768x Thrilling Rita nwd D Kingston
7 47415 Stumpy Reltub nwd J T McInerney
8 23253 Barber’s Girl 19.17 M & J Hill
9 58778 Know Go nwd G A Cleeve
10 67768 Mr Joles 19.04 M & J Hill

Www.greyhoundsaspets.org.nz – C2 310m 13:35
$1350.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 24764 Know Faith 19.05 G A Cleeve
2 78887 Natasha’s Duffer nwd J T McInerney
3 1222F Cap Fantastic 18.80 J T McInerney
4 42546 Leo’s Boy 18.73 J T McInerney
5 63272 Freddie Sage fsdt J T McInerney
6 72531 Know Sporty 19.10 G A Cleeve
7 8677x Southern Man fsdt J T McInerney
8 56516 Nitro Peggy 18.72 A Hart & K Taylor
9 64267 Homebush Marlon nwd J T McInerney
10 81878 Parumba Tiger nwd M M Grant

A F Johnstone Electical Stakes – C1 545m 13:58
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 43232 Rocky’s Star nwd R Casey
2 74453 Bert Badger nwd L H Anderton
3 76851 Wee Shadow 33.46 J F Allen
4 28764 Redbank Ruby nwd A Hart & K Taylor
5 43332 Lou Bale nwd M M Grant
6 53384 Two Tick Jessie 33.16 M & J Hill
7 68384 Magic Burst nwd B A Eade
8 35881 Marky Blue nwd G A Cleeve
9 6F884 Cawbourne Ranch nwd M M Grant
10 63316 Vivaldi Road nwd J T McInerney

Nzrs #5 Graduation Final – RESf 545m 14:14
$10000.00 – FINAL
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 55332 Teddy Nova nwd D E Stapleton
2 41423 Babe’s Boy nwd R Casey
3 22741 Mulberry Madam 33.21 K J Cassidy
4 66622 Frosty Blonde 33.41 J F Allen
5 65682 Willy Mina 33.71 C J Keen
6 13413 Don The Hop 33.33 J R Goode
7 52231 Boon Dock 33.26 J & D Fahey
8 15671 Mulberry King 33.60 K J Cassidy
9 75533 Moa Hunter nwd B R Healey
10 43232 Rocky’s Star nwd R Casey

Keyosk Service Bar Sprint – C1 310m 14:32
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 18264 Soichiro nwd J T McInerney
2 65737 He’s So Fine nwd A D Williams
3 76357 Thrilling Jazz 19.37 D Kingston
4 1161 Black Muskat nwd J T McInerney
5 32567 Clan Slither nwd J T McInerney
6 61582 By Gorrie Dorrie nwd G A Cleeve
7 34135 Boy Bugler 19.11 J F Allen
8 36253 Silent Stryker nwd C J Weir
9 45856 Etoile Noir 19.04 L H Anderton
10 87688 Homebush Elton 19.69 J T McInerney

Anzac Sprint – C1 310m 15:07
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 64648 Another Sage nwd J T McInerney
2 32531 Homebush Percy nwd J T McInerney
3 1623 Fireman’s Raffle nwd G A Cleeve
4 64476 Botany Adam fsdt J T McInerney
5 37431 Cawbourne Blue 19.06 B R Healey
6 74752 Damo’s Angel fsdt J T McInerney
7 22857 Grant A Chance 18.82 P & T Hammond
8 61624 Gentle Annie nwd B A Eade
9 67768 Mr Joles 19.04 M & J Hill
10 67688 Botany Karen fsdt J T McInerney

Green Island Barber Sprint – C4/5 310m 15:42
$2300.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 31645 Valkyrie nwd J F Allen
2 13173 Bionic Dream fsdt R Casey
3 77532 Cawbourne Happy 18.81 M M Grant
4 62117 Micro Sissy 18.50 B C Dann
5 66248 Call Me nwd B C Dann
6 37626 Remus 18.60 M & J Hill
7 64188 Tasha’s Girl nwd A Hart & K Taylor
8 77871 Liam Bale 18.70 M M Grant
9 48327 Nurse Nancy 18.73 M & J Hill
10 33434 Mulberry Nipper 18.68 K J Cassidy