Thursday 2nd July 2009


Otago Greyhounds First4 – C1 310m 12:02
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 43382 Silent Whisper nwd M M Grant
2 x5232 Give Me More fsdt M M Grant
3 41741 Burn Down Road fsdt A Hart & K Taylor
4 58432 Wattle You Bee fsdt D L Roberts
5 35241 Tee Cee fsdt D L Roberts
6 21 Apatche Jet fsdt A D Williams
7 18872 Mulberry King 19.17 K J Cassidy
8 66755 Words Of Wisdom 18.75 P & B Conner
9 25233 Dougstar Jake nwd S R Fagan
10 76643 Veronica nwd M J Flipp

Speedprint Shop Sprint – C2 310m 12:19
$1350.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 64161 Little Marvel nwd S R Fagan
2 18812 Another Nick 18.94 J T McInerney
3 13112 Sunset Bomber fsdt J & D Fahey
4 42722 Montivideo nwd A Hart & K Taylor
5 16383 He’s So Fine nwd A D Williams
6 84551 Homebush Lenny 18.75 J T McInerney
7 14421 Homebush Marlon 18.91 J T McInerney
8 314×1 Where’s Heros fsdt G A Cleeve
9 38834 Follow My Haze 18.89 M & J Hill
10 44866 Mungo 18.94 J Guthrie

Paws Inn Boarding Kennel Stakes – C0 545m 12:37
$1450.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 27222 Ask Bandit nwd J T McInerney
2 57473 Milly Spice nwd R M McKenzie
3 26366 Diarack nwd D Kingston
4 37643 Willy Junior nwd D E Stapleton
5 58354 Royal Rodney nwd B Burke
6 64254 That’s Sarah nwd M J Flipp
7 2 Secret Chloe fsdt J & D Fahey
8 37736 Ozark’s Mask fsdt J Guthrie
9 64565 Toya nwd L H Anderton
10 75767 Mistress Rose fsdt D Kingston

Brocklebank Dry Cleaners Stakes – C1 545m 12:54
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 63242 Self Inflicted nwd A Hart & K Taylor
2 75274 Robbity Bob nwd J R Goode
3 37426 What A Mate nwd J T McInerney
4 44651 Home Page fsdt R D Blackburn
5 33182 Malroy nwd R S Hamilton
6 46448 Gina Rosa fsdt D L Roberts
7 37752 Fancy Ways nwd P & B Conner
8 32646 North Ingilltab 33.21 P & B Conner
9 66846 Frosty Blonde 33.41 J F Allen
10 56468 Bert Badger nwd L H Anderton

Brian Bagley Driver Licensing Sprint – C5 310m 13:12
$2300.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 68424 Elite Baxter nwd J T McInerney
2 46613 Straight Off 18.81 M J Flipp
3 52152 Another Mangles nwd J T McInerney
4 65231 Tony Baxter 18.65 J T McInerney
5 51783 Le Flambeur 18.61 J T McInerney
6 14311 Bionic Dream 18.39 R Casey
7 62223 Les Baxter nwd J T McInerney
8 14611 Fireman’s Raffle 18.58 G A Cleeve
9 61715 Carnaby 18.65 R D Blackburn
10 12626 Tony Knows 18.25 J T McInerney

Keyosk Service Bar Stakes – C1 545m 13:29
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 78761 Redline Revolver fsdt J & D Fahey
2 82422 Willy Mina 33.71 C J Keen
3 44363 Two Tick Jessie 33.16 M & J Hill
4 13426 Cover Page fsdt R D Blackburn
5 33543 Woof Ingilltab nwd P & B Conner
6 48734 Super Storm nwd M G C Roberts
7 45717 Jess’ Class nwd D E Stapleton
8 77243 Indiana Girl 33.68 J F Allen
9 15747 Billybob Ray fsdt J T McInerney
10 26355 Wee Shadow 33.46 J F Allen

St Kilda Vet Stakes – C1/2 545m 13:47
$1800.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 52234 Beautiful Moment 33.50 J F Allen
2 11113 Bonus Bond 33.13 J F Allen
3 33446 Shrek Roxon nwd A Hart & K Taylor
4 61155 Teddy Nova 33.20 D E Stapleton
5 25674 Mr Bonzalas nwd S J Whall
6 46377 Paleface Shadow nwd J F Allen
7 65867 Bibi Dahl nwd R D Blackburn
8 35234 Don The Hop 33.33 J R Goode
9 88778 Paranova 33.00 J F Allen
10 456F7 Red Fox Grace nwd M M Grant

President’s Stakes – C3 545m 14:12
$2150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 24784 Flying Aspen 33.06 M M Grant
2 54146 Moa Hunter 33.22 B R Healey
3 21363 Firenzo Bale 33.05 D L Roberts
4 84757 Winsome Cyclone 33.35 M M Grant
5 78323 Nitro Vixen nwd A Hart & K Taylor
6 87668 Baba Ganoosh nwd D L Roberts
7 25446 Botany Jim nwd J T McInerney
8 11421 Opawa Secret nwd J & D Fahey
9 72377 Lochinvar Vuiton 32.75 M M Grant
10 52455 Charlie Stubbs nwd A D Williams

Www.greyhoundsaspets.org.nz – C3 310m 14:36
$1600.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 86554 Talent City nwd D E Stapleton
2 35334 Know Sporty 19.10 G A Cleeve
3 55774 Nurse Nancy 18.73 M & J Hill
4 58222 Heartline nwd D L Roberts
5 36545 Mulberry Nipper 18.68 K J Cassidy
6 36586 Cadbury Hand nwd A Hart & K Taylor
7 75882 Awesome Deejay nwd P & B Conner
8 52536 Cawbourne Woody nwd D L Roberts
9 55148 Power Saw nwd R P Breen
10 63348 Five Across nwd S R Fagan

Green Island Barber Sprint – C4 310m 14:59
$1900.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 26675 Valkyrie nwd J F Allen
2 51851 Milly’s Mate 18.64 J T McInerney
3 65586 Nitro Mowie 18.57 A Hart & K Taylor
4 43522 Watusi Assassin 18.51 J F Allen
5 16788 Remus 18.60 M & J Hill
6 38556 Cawbourne Happy 18.81 M M Grant
7 77764 Zammy 18.51 R D Blackburn
8 1F413 Know Need 18.45 G A Cleeve
9 88868 Tasha’s Girl nwd A Hart & K Taylor
10 54427 Wandy Haka fsdt J T McInerney