Thursday 3rd July 2008


Brian Bagley Driver Licensing Stakes – C1 545m 12:03
$1485.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 13661 Solid Hand fsdt R Adcock
2 73135 Bibi Dahl nwd R D Blackburn
3 55437 Jin Ju nwd J R Goode
4 24483 Kaiwera Sarah nwd M & J Hill
5 27574 Handsome Hand fsdt R Adcock
6 88872 Avanzata 33.45 J F Allen
7 54122 Moa Hunter nwd B R Healey
8 72644 Be Positive nwd R D Blackburn
9 54255 Don The Hop nwd J R Goode
10 77256 Irish Bomber fsdt A Hart & K Taylor

Paws Inn Boarding Kennel Sprint – C0 310m 12:21
$935.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 34877 Mungo nwd R D Blackburn
2 77 Da Coola fsdt J McInerney Jnr
3 44 Magnificent fsdt M M Grant
4 5 Misty Shadow fsdt R S Hamilton
5 44355 Homebush Loyal nwd S R McInerney
6 3545x Silent Hand fsdt S R Fagan
7 74533 Slender Shadow nwd J F Allen
8 4382 Dandaloo Blue fsdt J & D Fahey
9 886 Slightly Foxed fsdt R D Blackburn
10 8 Homebush Wheet nwd P & M Downes

Www.greyhoundsaspets.org.nz – C4 310m 12:39
$1815.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 77632 Samual Baxter 18.78 J T McInerney
2 33454 Heza Lil nwd J T McInerney
3 53774 Botany Roy 18.61 J T McInerney
4 26453 Whisky Lee Girl 18.49 J T McInerney
5 18883 Cawbourne Sam nwd M M Grant
6 47625 Know Better 18.49 G A Cleeve
7 47485 Homebush Darcy 18.71 J T McInerney
8 84F44 Chile Command nwd G A Cleeve
9 22617 Chilli Mitch 18.70 J T McInerney
10 33625 Vulcan Earl 18.52 J T McInerney

Speedprint Shop Stakes – C2/3 545m 12:56
$2035.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 58865 Winsome Cyclone nwd M M Grant
2 64477 Homebush Bradley nwd J T McInerney
3 13681 Lochinvar Volcom fsdt M M Grant
4 16117 Groovy Band nwd J E Dunn
5 44388 Joelson nwd S R Fagan
6 76644 Lagoon Lad nwd J T McInerney
7 13111 Winsome Uno 32.57 J & D Fahey
8 45167 Pyramid Eyes nwd A Hart & K Taylor
9 73672 Repeat Offender 32.95 M M Grant
10 57782 Fiery Falcon 32.99 M M Grant

Keyosk Service Bar Sprint – C1 310m 13:13
$1100.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 36584 Breenys Girl nwd R P Breen
2 47311 Historium fsdt R D Blackburn
3 84738 Thrilling Eadie nwd P & B Conner
4 85453 Boy Bugler nwd J F Allen
5 55431 Pinball Wizard nwd R Adcock
6 63341 World Warning nwd M M Grant
7 34223 Utter Madness 18.79 A Hart & K Taylor
8 16582 Lagoon Farnham fsdt J T McInerney
9 18775 Hailstone Hikry fsdt J T McInerney
10 13816 Leo’s Boy fsdt J T McInerney

Brocklebank Dry Cleaners Sprint – C2 310m 13:30
$1265.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 62268 Old Mate Bob fsdt M M Grant
2 14344 Know Cents nwd G A Cleeve
3 64172 Cawbourne Burst nwd M M Grant
4 56251 Casanra Bale fsdt J T McInerney
5 26577 Belly Girl nwd J E Dunn
6 46257 Lagoon Monroe nwd J T McInerney
7 16126 History Never 19.04 R D Blackburn
8 84584 Highway Baxter nwd J T McInerney
9 85357 Lady Maureen fsdt M & J Hill
10 73865 Old Dans Mate 18.76 J T McInerney

Wobbly’s Stakes – C4/5 545m 13:47
$2805.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 16425 In Tom’s Memory 33.15 J T McInerney
2 36642 Winsome Show nwd R Adcock
3 511F1 Fanta Claws 32.45 J & D Fahey
4 42172 Nitro Marta fsdt A Hart & K Taylor
5 83343 Winsome Blitz 32.16 J & D Fahey
6 87176 Asafa Bale 32.39 J T McInerney
7 42882 Shrek Roxon nwd A Hart & K Taylor
8 73875 Genista Flyer fsdt J E Dunn
9 32653 Space Hopper 32.92 J T McInerney
10 16356 Billy Baxter 32.39 J T McInerney

New Zealand Racing Series #20 Final – RESf 545m 14:10
$12000.00 NZ RACING SERIES
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 11214 Will She Echo 32.42 J & D Fahey
2 67172 Know When nwd G A Cleeve
3 75684 Bert Badger nwd L H Anderton
4 11122 Dreamy Haze 32.61 J F Allen
5 47633 Coldharbor 32.70 S R Fagan
6 36463 Boatswain Wally nwd J R Goode
7 22743 Cyber Blue 33.31 J & D Fahey
8 41111 Mccracken 32.39 J & D Fahey
9 62425 Crafty Flynn nwd G A Cleeve
10 73156 Starlight Jewel nwd A C Roberts

Happy Birthday Denis Sparrow Sprint – C5 310m 14:45
$2200.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 66441 Bachelor 18.48 J T McInerney
2 43371 Saigon Lord 18.49 M M Grant
3 47818 Royal Fern 18.59 G A Cleeve
4 88651 Lochinvar Louis 18.12 M M Grant
5 42243 Another Laurel 18.39 J T McInerney
6 14621 Homebush Mate nwd J T McInerney
7 51816 Praise Be 18.71 R Adcock
8 31616 Nurse Nancy 18.73 M & J Hill
9 26135 Remus 18.60 M & J Hill
10 33438 Stratus Bekelee 18.55 A Hart & K Taylor

Last Race Sprint – C3 310m 15:20
$1540.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 76488 Thrilling Becky nwd P & B Conner
2 34433 Homebush Alida 18.94 J T McInerney
3 38555 That Virus 18.79 M M Grant
4 35348 Most Royal nwd A Hart & K Taylor
5 77332 Homer Hand nwd B A Eade
6 17312 Historical nwd R D Blackburn
7 F2151 Know Go fsdt G A Cleeve
8 71752 Charli’s Echo nwd S R Fagan
9 74748 Fast Hand nwd B A Eade
10 71856 Frederick Baxter nwd J T McInerney