Friday 12th December 2008


Bilderbeck Construction Ltd – C3/4 520m 17:23
$2600.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 46426 In Tom’s Memory 30.32 J T McInerney
2 62483 Rapper Newy 30.21 B J Marsh
3 35234 Groovin’bain nwd D L Roberts
4 47575 Thrilling Skitz 30.18 D J Macauley
5 76672 Sally Baxter 30.18 J T McInerney
6 56343 Costa Bravo 30.27 D L Roberts
7 46171 Jalisco 30.00 S P Maher
8 57122 Charlie Stubbs fsdt A D Williams
9 76723 Winsome Dignity 30.11 S P Maher
10 56735 Freddie Sage 30.37 J T McInerney

Dash For Cash – Heat 1 – C5q 305m 18:00
$2300.00 – HEAT 1
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 81233 Real Classic fsdt W Steele
2 34324 He’s A Kiwi 17.59 D Brewer
3 75444 Cawbourne Greg 17.76 P Freeman & A Turnwald
4 13871 Hifi Allegro fsdt B R D Cole
6 51651 Leumeah Miss 17.45 J T McInerney
7 21411 Winsome Light 17.46 D D Schofield
8 11412 Watch The Jet fsdt B C Dann

Keenan Concrete Wanganui Cup – Heat 1 – C5q 520m 18:40
$3000.00 – HEAT 1
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 61775 Winsome Chance nwd S P Maher
2 24113 Atlantic Bale fsdt D L Roberts
3 71577 Pink Reltub 29.79 J T McInerney
4 25127 Riddle Man nwd B D F Craik
5 13132 Magic City 29.94 D Brewer
6 53125 Yambla Jack 30.09 D D Schofield
7 54325 Wandy Haka nwd J T McInerney
8 13134 Diamond Zac 29.48 B R D Cole
9 75188 Billy Rubin nwd J McInerney Jnr
10 77378 Dabyne Shiraz nwd B C Dann

Dash For Cash – Heat 2 – C5q 305m 19:17
$2300.00 – HEAT 2
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 83321 Will Zam 17.63 S P Maher
2 41148 Star Conquest 17.30 D D Schofield
3 31752 Cawbourne Kerry 17.41 D D Schofield
4 31137 Cawbourne Dore 17.55 P Freeman & A Turnwald
5 58135 Chilli Mitch 17.61 J T McInerney
6 61111 Wild St. Teddy fsdt D L Roberts
7 45123 Karl Baxter 17.71 J T McInerney
8 32224 Allegro Vision 17.52 B R D Cole

Keenan Concrete Wanganui Cup – Heat 2 – C5q 520m 19:50
$3000.00 – HEAT 2
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 51721 Cosmic Zeus 29.93 J T McInerney
2 34516 Brockman Lad fsdt B R D Cole
3 22422 Shifty Doons fsdt D Brewer
4 61387 Starlight Jewel nwd N A Clark
5 46112 Cawbourne King nwd D Brewer
6 11416 Fancy Shelly nwd D D Schofield
7 42454 Turbine Bale 29.80 D L Roberts
8 72213 Slingback fsdt D D Schofield
9 75188 Billy Rubin nwd J McInerney Jnr
10 77378 Dabyne Shiraz nwd B C Dann

Dash For Cash – Heat 3 – C5q 305m 20:22
$2300.00 – HEAT 3
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 66177 Clear Conquest fsdt B D F Craik
2 32147 Wongawillisteve 17.63 B R D Cole
3 37216 Lotto Leo fsdt J T McInerney
4 15263 Pizza Girl 17.20 J T McInerney
5 28835 Polska 17.60 T & K Mischefski
6 75334 Winsome Nova 17.52 D D Schofield
7 18335 Flying Chameleon 17.78 S P Clark
8 68671 Cawbourne Stacey 17.44 P Freeman & A Turnwald

Keenan Concrete Wanganui Cup – Heat 3 – C5q 520m 21:02
$3000.00 – HEAT 3
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 44141 Hear The Cheers fsdt A D Williams
2 26172 Simply Blessed 30.24 D D Schofield
3 35144 Jetwash fsdt A C Roberts
4 2F156 Supreme Bash fsdt S P Clark
5 13732 Uno Witch 29.77 D Brewer
6 22635 French Invader nwd D L Roberts
7 11321 In Command fsdt B R D Cole
8 73283 Another Lloyd 29.80 J T McInerney
9 75188 Billy Rubin nwd J McInerney Jnr
10 77378 Dabyne Shiraz nwd B C Dann

Dash For Cash – Heat 4 – C5q 305m 21:32
$2300.00 – HEAT 4
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 63877 Joshie’s Girl 17.78 W T Hodgson
2 13214 Benzene fsdt J & D Fahey
3 62146 Near The Top 17.61 D Brewer
4 14758 Homebush Aussie 17.72 J T McInerney
5 82666 Call Me fsdt B C Dann
6 28716 Thrilling Jasper 17.50 P Freeman & A Turnwald
7 17361 Winsome Jess 17.53 D D Schofield
8 13238 Twist Mist 17.37 B R D Cole

Dash For Cash – Heat 5 – C5q 305m 22:02
$2300.00 – HEAT 5
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 82475 Jill Baxter 17.55 J T McInerney
2 23667 Cowboy Jake 17.48 B D F Craik
3 62111 Black Tie 17.44 L J Ahern
4 25443 Swift Token 17.63 J T McInerney
5 77264 Tiggerlong Fury 17.64 J E Chatfield
6 1178x Classy Guest fsdt S P Clark
7 21832 Winsome Wok Eye fsdt D D Schofield
8 18715 Gunnadoo Knight 17.67 P Freeman & A Turnwald

Mcdonald Equipment Ltd – C2/3 305m 22:32
$1600.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 67833 Central Raider nwd T W Downey
2 11111 Elite Baxter 17.51 J T McInerney
3 61522 Homebush Bree 17.70 P Freeman & A Turnwald
4 68543 Bigtime World 17.75 L J Ahern
5 82377 Karisamore 17.75 I D Moore
6 74467 Homebush Bubbles 17.69 J T McInerney
7 22256 Bigtime Thunder 17.67 G L Ross
8 33561 Another Sage 17.89 J T McInerney
9 54675 Devil’s County 17.59 B D F Craik
10 42673 Rymor Reason nwd J & J Tapiki