Friday 24th October 2008


Allied Work Force 0800 Labour – C2 305m 17:10
$1350.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 42111 Winsome Sky 17.91 D D Schofield
2 34386 Casanra Bale nwd J T McInerney
3 25551 Buzz Cafe fsdt S P Clark
4 34374 Bigtime Risk 17.66 D Little
5 65376 Homebush Bree 17.70 P Freeman & A Turnwald
6 26453 Cawbourne Melody 17.77 P Freeman & A Turnwald
7 63722 Thrilling Polar nwd D J Parata
8 64236 Leshita nwd S P Maher
9 47376 Little Gymnist 17.71 C J & W F Morris
10 27786 Bigtime Guy fsdt L J Ahern

Guthrie Bowron, Wanganui – C3 305m 17:30
$1600.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 21724 Flying Chameleon fsdt S P Clark
2 12746 Thrilling Bree 17.90 A Udy & H McCracken
3 78646 Homebush Darcy nwd J T McInerney
4 22446 Zeta Jones 17.91 D J Parata
5 35563 Rymor Reason nwd J & J Tapiki
6 61273 Whata Bowla 17.69 P Freeman & A Turnwald
7 33X21 Nana Spirit nwd P Freeman & A Turnwald
8 85776 Thrilling Gypsy 17.55 A Udy & H McCracken
9 57744 Crystal History 17.70 B L & G M Atwood
10 41668 Homebush Joy 17.79 P C Knights

Www.wanganuicarcentre.com – C2/3 520m 17:57
$2150.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 11323 Nelly Jean 30.45 A T & J M Hall
2 47346 Andy D’Gandy 30.43 A Duganzich
3 24531 Hutt Park Flyer nwd C J & W F Morris
4 14114 Set In Stone fsdt P Freeman & A Turnwald
5 52445 Most Excused 30.35 L J Ahern
6 12786 Sharky Magoo fsdt D J Parata
7 66875 Dapto Token 30.32 S Drysdale
8 12247 Cawbourne Belle nwd P Freeman & A Turnwald
9 27786 Bigtime Guy 30.45 L J Ahern

Dimocks Retravision – C3 305m 18:27
$1600.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 46774 Sharimore 17.48 I D Moore
2 142F8 Homebush Bubbles 17.69 J T McInerney
3 45377 Papamoa Lass 17.81 P Freeman & A Turnwald
4 34157 Thrilling Melody 17.67 P Freeman & A Turnwald
5 67635 Marc A Bookie 18.20 D J Parata
6 87686 Central Raider nwd T W Downey
7 71222 Bigtime Thunder 17.67 G L Ross
8 83748 Thrilling Magic fsdt A Udy & H McCracken
9 68855 Blue Denim 17.91 L McCook
10 28757 Spotted Allegro 17.52 K & J Benson

Morrie Gibbons Signs – C4 305m 18:56
$1900.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 35526 Lagoon Lad nwd J T McInerney
2 68567 Agent Vicki 17.59 L Bliek
3 11172 Cawbourne Dore 17.55 P Freeman & A Turnwald
4 11121 Allegro Vision 17.60 B R D Cole
5 34474 Stately Conquest 17.23 S P Clark
6 76633 Karisamore 17.75 I D Moore
7 37644 Evamore 17.58 I D Moore
8 62345 Bigtime Express 17.58 L J Ahern
9 46834 Lisa Shiraz 17.94 G&S Hayden-Holmes
10 77628 Adaminski 17.57 W T Hodgson

Keenan Concrete – C4/5 520m 19:27
$3000.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 71775 Satan’s Plot 30.85 J T McInerney
2 18174 Lotto Balls 29.93 A Duganzich
3 16418 Beejay’s Mate nwd J T McInerney
4 46168 Another Lloyd 29.80 J T McInerney
5 74325 Magic City 29.94 D Brewer
6 28463 Marty Hall 30.03 A T & J M Hall
7 64366 Work Release 30.38 B R D Cole
8 18275 Pink Reltub 30.05 J T McInerney
9 43157 Your Turn nwd J T McInerney
10 64356 Jonny Marco 30.20 D M Donlon

Mickey’s Super Liquor – C4f 305m 19:54
$2000.00 – FINAL
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 84111 Count Lani 17.64 B R D Cole
2 81745 Go Ben Go 17.70 D J Macauley
3 64637 Fun And Profit 17.68 A Duganzich
4 23446 No Drama Don fsdt G&S Hayden-Holmes
5 8874F Amberose 17.53 S P Maher
6 64762 Bigtime Assassin 17.57 C J & W F Morris
7 41222 Terror Jim 17.78 P G Lowen
8 34623 Bigtime World 17.75 L J Ahern
9 76633 Karisamore 17.75 I D Moore
10 77628 Adaminski 17.57 W T Hodgson

Wanganui Farm Supplies – C5 520m 20:19
$3000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 16652 Sally Baxter 30.18 J T McInerney
2 12617 Thrilling Skitz 30.18 D J Macauley
3 76152 Mr. Simply 30.42 C J & W F Morris
4 76614 Fancy May 29.89 D D Schofield
5 12451 Uno Witch 29.77 D Brewer
6 72471 Lagoon Fifi 30.15 B R D Cole
7 55314 Fancy Eel 30.42 D D Schofield
8 63232 Porcelain Girl 30.37 L J Ahern

Wanganui Securtiy Services – C5 305m 20:43
$2300.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 13455 Chilli Mitch 17.61 J T McInerney
2 81567 Bigtime Dora 17.75 D A Gough
3 24567 Homebush Duncan nwd J T McInerney
4 55142 Go Strait Threw 17.93 J T McInerney
5 54225 Hillys Tip 17.36 S P Maher
6 18111 Black Tie 17.44 L J Ahern
7 13127 Cawbourne Kerry 17.41 D D Schofield
8 22664 Missing Been nwd P Freeman & A Turnwald
9 77367 Classic Ben 17.64 S P Clark
10 14878 Charlie Cash 17.51 A Duganzich

See You @ “the Red” – C5 305m 21:10
$2300.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 71774 Homebush Aussie 17.72 J T McInerney
2 43466 Will Zam 17.63 S P Maher
3 81286 Swinging Zorro nwd S P Clark
4 16786 Swift Token 17.63 J T McInerney
5 31272 Pizza Girl 17.20 J T McInerney
6 11255 Honcho nwd J T McInerney
7 11424 Thrilling Jasper 17.50 P Freeman & A Turnwald
8 51467 Hutt Park Lass 17.78 C J & W F Morris
9 67358 Crystal Wendy 17.66 W T Hodgson
10 14878 Charlie Cash 17.51 A Duganzich

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments