Monday 17th November 2008


Allied Work Force 0800 Labour – C1 305m 12:10
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 4747B Less Than Ideal 17.86 G C Holswich
2 74157 Major Chase 18.09 W V Kite
3 31322 Bigtime Scar 17.84 B R D Cole
4 26377 Tiger Indy Woods nwd G&S Hayden-Holmes
5 47318 Luchino 17.83 M Olden
6 26466 Waimak Pat 18.01 A Udy & H McCracken
7 8877x Emily Breeze 17.76 P M Blanche
8 25678 Cawbourne Bess nwd P B Freeman & A H Turnwald
9 78488 Thrilling Elsa 17.87 G C Holswich
10 43786 Cawbourne Aimee 18.03 A S Trass

Mickeys Super Liquor – C1/2 520m 12:30
$1800.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 63158 Cawbourne Wilko nwd D Brewer
2 16557 Thrilling Ace 30.24 W T Hodgson
3 77862 Bigtime Guy 30.45 L J Ahern
4 48246 Jalisco nwd S P Maher
5 82445 Kid Delaney 30.50 W T Hodgson
6 51211 Upahut Slayer 30.66 W T Hodgson
7 51735 Catching On 30.19 D Brewer
8 431F6 Suzy Mac nwd A T & J M Hall
9 26368 Cawbourne Opal nwd D Brewer
10 76775 Honey Bound 30.99 R L Waite

Gary Ross Decorator – C0 305m 12:50
$1000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 Petite Rose B J Marsh
2 46626 Talkabout Suzi nwd A Udy & H McCracken
3 64 Julie May nwd P Freeman & A Turnwald
4 55225 Homebush Loyal nwd R R Hunt
5 37254 He’s A Stunner nwd G M Clarke
6 753F4 Homebush Shilo nwd G J Phillips
7 23847 Tessie Bear nwd D Kettlewell
8 26754 Betty Beep fsdt M Robinson
9 68738 Sparky Wizard nwd R R Hunt
10 78 Skipper Star nwd A G Van Der Merwe

Guthrie Bowron Wanganui – C0 520m 13:10
$1450.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 3 Bigtime Unique fsdt B R D Cole
2 66636 Rama Ding Dong fsdt M Robinson
3 32246 Sedgebrook Will nwd F W Kite
4 Pure Fury W V Kite
5 67724 Tiny Prancer nwd K & J Benson
6 Ellabille Angel S P Maher
7 353 Mya Flyer nwd B J Marsh
8 F2422 Bolts Bolted nwd A Udy & H McCracken
9 74 Glaze nwd C J & W F Morris
10 747 Boo Roo fsdt M Robinson

Keenan Concrete – C0 305m 13:30
$1000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 86646 Jennimore nwd I D Moore
2 65 Princess Cholet nwd M H Goodwin
3 6 Third Umpire fsdt M Gardner
4 553F7 Sedgebrook Lass nwd F W Kite
5 45452 Heist nwd A Udy & H McCracken
6 32437 Brinny Brinster nwd G M Clarke
7 8573 Skipper Lady nwd A G Van Der Merwe
8 27526 Homebush Shaina nwd R R Hunt
9 86457 Flashfire Coal nwd R J Kemple
10 747 Boo Roo fsdt M Robinson

Www.wanganuicarcentre.com – C1 305m 13:50
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 73853 Goes Scirocco 17.99 P Freeman & A Turnwald
2 62F66 Thrilling Turn fsdt A Udy & H McCracken
3 64551 I’m Infectious 17.72 D Little
4 33238 Sedgebrook Sky 17.99 F W Kite
5 33411 Britney Beers 17.79 B R D Cole
6 14273 Phantom Fog 17.86 M Olden
7 18657 Homebush Terra 17.37 C Clark
8 23672 Take Cover 17.94 A G Van Der Merwe
9 78488 Thrilling Elsa 17.87 G C Holswich
10 87367 Nature Rules 17.86 G M Clarke

GEON Wellington – C1 305m 14:10
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 76473 Bigtime Mate 18.13 L D Bell
2 44454 Thrilling Maria 17.89 M H Goodwin
3 36676 Mannin The Waka 18.12 G M Clarke
4 13 Bigtime Saddam 17.98 B R D Cole
5 53656 Thrilling Charm nwd B L Goldsack
6 14384 Whispering Home 18.06 D Kettlewell
7 1281 Modern Window 17.72 D Brewer
8 67163 Kiwi George 18.27 P M Blanche
9 78488 Thrilling Elsa 17.87 G C Holswich
10 72787 My Essence nwd G J Phillips

Wanganui Farm Supplies – C3/4 520m 14:30
$2600.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 31373 Hutt Park Flyer nwd C J & W F Morris
2 77231 Cool Aussie fsdt D Brewer
3 25271 Magic City 29.94 D Brewer
4 13111 Father Figure 29.87 B R D Cole
5 66644 Work Release 30.38 B R D Cole
6 31225 Nelly Jean 30.45 A T & J M Hall
7 35536 Payton Bale 30.21 J Woolston-Bell
8 42146 Cawbourne Whiz fsdt D Brewer
9 15444 Accuser 30.27 B R D Cole
10 36262 Rapper Newy 30.21 B J Marsh

Peter Sinclair Photographer – C3/4 305m 14:50
$1900.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 27764 Rymor Reason nwd J & J Tapiki
2 88476 Starlight Jewel fsdt N A Clark
3 54578 Final Episode fsdt P M Blanche
4 63888 Ambersmooth 17.69 S P Maher
5 34863 Crystal Sal 17.71 W T Hodgson
6 34574 Bigtime Express 17.58 L J Ahern
7 74335 Sharimore 17.48 I D Moore
8 22222 Bigtime Thunder 17.67 G L Ross
9 41668 Homebush Joy 17.79 P C Knights
10 57768 Thrilling Gypsy 17.55 A Udy & H McCracken

Morrie Gibbons Signs – C1 520m 15:10
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 52553 Sedgebrook Gold 30.69 F W Kite
2 11522 Teeny Tiny 30.36 D Brewer
3 22425 Bigtime Milly 30.75 B R D Cole
4 74517 Floating Away 30.40 S P Maher
5 114 Lagoon Grove 30.75 B R D Cole
6 44542 Most Excused 30.35 L J Ahern
7 224×3 Life Beckons fsdt B R D Cole
8 21225 Cawbourne Crown nwd D Brewer
9 26368 Cawbourne Opal nwd D Brewer
10 76775 Honey Bound 30.99 R L Waite

Wanganui Security Services – C1/2 305m 15:30
$1350.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 37463 Bigtime Risk 17.66 D Little
2 45333 Cawbourne Melody 17.77 P Freeman & A Turnwald
3 76226 Homebush Bree 17.70 P Freeman & A Turnwald
4 27466 Thrilling Bree 17.90 A Udy & H McCracken
5 24134 Baileys Dream 18.02 W V Kite
6 37767 Papamoa Lass 17.81 P Freeman & A Turnwald
7 42315 Bigtime Lass 17.75 L D Bell
8 38678 Wack 17.64 S C Mann
9 68675 Old Dans Mate nwd A Udy & H McCracken
10 4F748 Madam Leah 18.20 M Olden

The Radio Works 6 Pack – C3/4 305m 15:50
$1900.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 33767 Karisamore 17.75 I D Moore
2 113F1 Wongawillisteve 17.63 B R D Cole
3 62867 Adaminski 17.57 W T Hodgson
4 58488 Crystal Wendy 17.66 W T Hodgson
5 62334 Bigtime Assassin 17.57 C J & W F Morris
6 62356 Bigtime World 17.75 L J Ahern
7 36656 Near The Top nwd D Brewer
8 33122 Whata Bowla 17.69 P Freeman & A Turnwald
9 41668 Homebush Joy 17.79 P C Knights
10 68878 Baxter’s Boy 17.93 B L Goldsack

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments