Wednesday 15th April 2009


Allied Work Force 0800 Labour – C0 305m 16:00
$1000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 53756 Know Freinds nwd W B Goodwin
2 24434 Thrilling Asti nwd M C Cuneo
3 Thrilling Kadee M C Cuneo
4 62552 Left Jab nwd B A Hunt
5 26677 Homebush Shaina nwd R R Hunt
6 68644 Homebush Kelly nwd A Udy & H McCracken
7 78738 Princess Cholet nwd D M Donlon
8 767 Flyin’ Kazi nwd D M Donlon
9 78867 Talkabout Bliss nwd K H Cox
10 77858 Karaka Assassin fsdt C Clark

Morrie Gibbons Signs – C0 520m 16:33
$1450.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 Captain Boycott B R D Cole
2 67722 Goss Sage nwd B R D Cole
3 28743 Thrilling Tyson nwd M C Cuneo
4 622 Thrilling Lewis fsdt M C Cuneo
5 25723 Bayliss Bale nwd L D Bell
6 6Fx Speedilicious fsdt P Freeman & A Turnwald
7 73656 Pure Fury nwd W V Kite
8 65335 He’s A Stunner nwd B L Goldsack
9 65 Wahine Kure nwd P Freeman & A Turnwald
10 77858 Karaka Assassin nwd C Clark

Mickeys Super Liquor – C0 305m 16:50
$1000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 Bigtime Alex B R D Cole
2 Thrilling Darls M C Cuneo
3 47833 Homebush Loyal nwd R R Hunt
4 Thrilling Blade M C Cuneo
5 45667 Perfect Creek nwd D M Donlon
6 75426 Thrilling Shadz nwd M C Cuneo
7 75648 Jason Bourne nwd D M Donlon
8 76875 Homebush Lady fsdt S R McInerney
9 48767 Petite Rose nwd B J Marsh
10 67768 Whata Rose nwd M Olden

Gary Ross Decorator – C1 520m 17:08
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 72233 Guilty Verdict 30.53 D P Symes
2 1 Chilli Nick 30.71 B R D Cole
3 36664 Dapto Token 30.32 S Drysdale
4 21663 Cawbourne Force 30.63 Jt McInerney
5 24845 Mya Flyer 30.88 B J Marsh
6 26361 Thrilling Ace 30.24 W T Hodgson
7 35645 Bigtime Guy 30.45 N A Clark
8 33521 Chivas Regal 30.59 A Udy & H McCracken
9 84468 Driving Forward nwd L D Bell
10 67876 Tizzy Lee Bucket nwd G M Clarke

Guthrie Bowron Wanganui – C1 755m 17:25
$2300.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 35364 Bonnie Bouchea fsdt P Freeman & A Turnwald
2 87887 Eva Titu fsdt I G Cox
3 87626 Daddy nwd C J & W F Morris
4 84436 Chamsin Creek nwd G&S Hayden-Holmes
5 66887 Savage Conquest fsdt C J & W F Morris
6 11182 Andy D’Gandy fsdt A Duganzich
7 55685 Lisa Shiraz fsdt G&S Hayden-Holmes
8 74648 Tiger Indy Woods nwd G&S Hayden-Holmes
9 57565 Four White Sox nwd G&S Hayden-Holmes

Keenan Concrete 6 Pack – C1 520m 17:45
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 87348 Floating Away 30.40 S P Maher
2 21548 Sedgebrook Will 30.90 F W Kite
3 75314 Cyclone Travis 30.47 D M Donlon
4 32361 Mighty Big Sam fsdt P Freeman & A Turnwald
5 47636 Capp Mannering 30.46 A Duganzich
6 47711 Cawbourne Speed fsdt Jt McInerney
7 54871 Kiwisaver 30.40 W T Hodgson
8 82222 Bolts Bolted 31.15 A Udy & H McCracken
9 37645 Cawbourne Sneaky nwd Jt McInerney
10 46777 Nosh In Socks 31.37 I G Cox

Www.wanganuicarcentre.com – C1 305m 18:02
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 54733 Lagoon Monroe 18.02 Jt McInerney
2 25241 Thrilling Honey 18.26 M C Cuneo
3 42324 Peace Icon 17.88 A Duganzich
4 32161 Homebush Emma 17.83 A Udy & H McCracken
5 13446 What’s Up Addis nwd P Freeman & A Turnwald
6 55652 Jennimore nwd I D Moore
7 58262 Bigtime Title 18.57 L D Bell
8 21573 Thrilling Basil 18.13 M C Cuneo
9 55275 Sinbined 17.87 D J Parata
10 48517 Thrilling Chant 18.15 N Udy

The Radio Works – C2 520m 18:25
$1850.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 21416 Blake’s Angel 30.35 N A Clark
2 62512 Serious Charge 30.56 B R D Cole
3 76527 Payton Bale 30.21 L D Bell
4 33567 Jonny Marco 30.20 D M Donlon
5 13518 Winsome Doll nwd P Freeman & A Turnwald
6 12314 Most Excused 30.32 P Freeman & A Turnwald
7 56863 Thrilling Skitz 30.18 D J Macauley
8 45377 Bitta Zip fsdt P Freeman & A Turnwald
9 46688 Groovin’bain nwd D J Parata

Broad Roofing Services – C1 305m 18:42
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 34464 Cawbourne Shorty 17.97 B A Hunt
2 88741 Alamein Flash 17.91 D E Kettlewell & N E Phillips
3 75244 Mannin The Waka 18.12 B L Goldsack
4 47153 Thrilling Lee 17.76 M C Cuneo
5 75512 Zic Zac Man 18.14 A Duganzich
6 51171 Penie’s From 17.96 Jt McInerney
7 63184 Miss Tori nwd A Udy & H McCracken
8 73655 Homebush Bex 17.84 W B Goodwin
9 55275 Sinbined 17.87 D J Parata
10 63476 Cawbourne Melody 17.77 P Freeman & A Turnwald

Wanganui Farm Supplies – C1 305m 19:05
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 23423 Thrilling Tasha 17.96 B A Hunt
2 44247 Fight Night nwd D J Parata
3 16567 Thrilling Tod 17.61 A Udy & H McCracken
4 54424 Catch The Breeze nwd P Freeman & A Turnwald
5 54722 Madam Keisha 18.08 D M Donlon
6 31863 Thrilling Tim 18.03 M C Cuneo
7 42124 Thrilling Gold 18.10 M C Cuneo
8 1×832 Superior Black nwd B R D Cole
9 68327 Jill 17.78 M J Lozell
10 23755 Sedgebrook Sky 17.99 F W Kite