Wednesday 1st July 2009


Allied Work Force 0800 Labour – C0 305m 16:05
$1000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 56677 Perfect Creek nwd D M Donlon
2 76766 Flyin’ Kazi nwd D M Donlon
3 53854 Thrilling Ray nwd M C Cuneo
4 872 Upahut Witch nwd W T Hodgson
5 52542 Thrilling Kadee nwd M C Cuneo
6 66612 He’s A Lion nwd G J Noakes
7 84385 Myreen nwd L Bliek
8 223 Upahut Zorro nwd A Udy & H McCracken
9 38874 Princess Cholet nwd D M Donlon
10 77868 Phyl Me Pockets nwd D W Mathews & M R Lozell

Media Works – C0q 520m 16:37
$1450.00 – HEAT 1
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 Bigtime Ballad B R D Cole
2 Coal Collect T R Pilcher
3 76226 Sheza Ratbag nwd G&S Hayden-Holmes
4 57587 Typhoon Pete fsdt B C Rangiuia
5 653 Flyby Sydney fsdt D W Mathews & M R Lozell
6 77413 Karamu Thunder fsdt D M Smith
7 47548 Upahut Crystal nwd W T Hodgson
8 55457 Petite Rose fsdt B J Marsh
9 54878 Jason Bourne nwd D M Donlon
10 57878 Bob Lee Swagger fsdt D M Donlon

Mickeys Super Liquor – C0q 520m 16:59
$1450.00 – HEAT 2
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 67333 Rusty Enforcer nwd W T Hodgson
2 7832 Ten By Fifty fsdt P A Taylor
3 68343 Roll Up nwd F W Herbert
4 43666 Blue Strata fsdt D M Smith
5 76766 Whata Rose nwd M Olden
6 74786 Thrilling Joker nwd S D Gommans
7 358 Flyby Rose Maree fsdt D W Mathews & M R Lozell
8 64672 Run Broady Run nwd G&S Hayden-Holmes
9 54878 Jason Bourne nwd D M Donlon
10 57878 Bob Lee Swagger fsdt D M Donlon

Gary Ross Decorator – C0q 520m 17:15
$1450.00 – HEAT 3
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 47645 Glaze nwd C J & W F Morris
2 38787 Uno I’m Quick fsdt S D Gommans
3 27435 Poutama Rama nwd B R D Cole
4 7 Mystery Kim nwd W T Hodgson
5 Upahut City W T Hodgson
6 6F67 Speedilicious nwd P Freeman & A Turnwald
7 46574 Homebush Clarie nwd J.T.McInerney
8 68342 In Tent fsdt D W Mathews & M R Lozell
9 54878 Jason Bourne nwd D M Donlon
10 57878 Bob Lee Swagger fsdt D M Donlon

GEON Wellington – C1 305m 17:34
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 11 Bigtime Band 17.83 B R D Cole
2 48253 Cawbourne Serene nwd J.T.McInerney
3 85461 Thrilling Benny 18.00 W B Goodwin
4 32137 Ice Ball nwd J.T.McInerney
5 31432 Homebush Kelly 17.82 A Udy & H McCracken
6 31285 Violet Jazz nwd S P Maher
7 42348 Rat Indeed 18.08 P Freeman & A Turnwald
8 8271 Laurie’s Best 17.71 G Calverley
9 24454 Hagler 18.02 D E Kettlewell & N E Phillips
10 18 Captain Carlos 17.66 M J Lozell

Keenan Concrete 6 Pack – C1 520m 17:51
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 34262 Raging Conquest fsdt P Freeman & A Turnwald
2 67626 Madam Keisha nwd D M Donlon
3 53211 Thrilling Lewis 30.14 M C Cuneo
4 52366 Capp Mannering 30.46 A Duganzich
5 37652 Thrilling Moss 30.75 P Freeman & A Turnwald
6 53432 Dapto Token 30.32 S Drysdale
7 31146 Bigtime Cowell 30.37 B R D Cole
8 57F62 Julie’s Lady nwd D H Cottam
9 44646 In The Bin nwd D E Kettlewell & N E Phillips
10 83838 Homebush Elton nwd J.T.McInerney

Guthrie Bowron Wanganui – C1/2 645m 18:11
$3000.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 56256 Catching On 38.77 P Freeman & A Turnwald
2 23361 Chilli Nick 38.23 B R D Cole
3 77768 Groovy Shot 38.29 M Olden
4 13373 Bonnie Bouchea nwd P Freeman & A Turnwald
5 45522 Chamsin Creek nwd P Freeman & A Turnwald
6 62571 Lagoon Grove 37.93 B R D Cole
7 33663 Calm Rip 38.46 D W Mathews & M R Lozell
8 32326 Brockman Lad 37.75 B R D Cole
9 25124 Serious Charge nwd B R D Cole

Www.wanganuicarcentre.com – C1 520m 18:28
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 5F614 Red Terror 30.06 G&S Hayden-Holmes
2 6613 Hobson’s Law nwd P Freeman & A Turnwald
3 81383 Thrilling Neo 30.69 J R Udy
4 51487 Star Seeker nwd B C Rangiuia
5 1735x Thrilling Mindy 30.64 K Walsh
6 76225 Tails Off nwd J & J Tapiki
7 77551 Pure Fury 30.91 W V Kite
8 21478 Thrilling Tyson 30.56 M C Cuneo
9 44646 In The Bin nwd D E Kettlewell & N E Phillips
10 8648x Blue Watch 30.31 A Duganzich

Broad Roofing Services – C1 305m 18:50
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 23515 Bayliss Bale nwd J Woolston-Bell
2 52644 Ellabille Angel fsdt S P Maher
3 43313 What’s Up Addis nwd P Freeman & A Turnwald
4 712 Cawbourne Ann 17.76 J.T.McInerney
5 21375 Gold For Thys 17.95 D W Mathews & M R Lozell
6 13634 Rising Gas 17.96 C J & W F Morris
7 41343 Bigtime Slammer 17.79 B R D Cole
8 28241 Zazu Boy 18.09 J.T.McInerney
9 14653 Pyfo Willee 18.16 G Calverley
10 56616 Bigtime Alex ntt L D Bell

Wanganui Farm Supplies Special Feature – C1 305m 19:08
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 83747 Lissadell Sam nwd D M Donlon
2 57878 Thrilling Amy 18.08 G M Hunt
3 48774 Zic Zac Man 18.14 A Duganzich
4 57747 Only Way Out 17.75 P Freeman & A Turnwald
5 5775F Denny Jewel nwd G M Hunt
6 78576 Jonny Marco 17.79 D M Donlon
7 46747 Cawbourne Pointa fsdt J.T.McInerney
8 55877 Sergeant Scream nwd G Calverley
9 88783 Thrilling Brit fsdt D W Mathews & M R Lozell
10 46486 Alamein Fats 17.89 D E Kettlewell & N E Phillips