Thursday 26th February 2009


First Sovereign Trust Railway Heat 1 – C5q 318m 17:30
$2500.00 – HEAT 1
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 34226 Austin 18.51 D D Schofield
2 21211 Cawbourne James 18.19 D Brewer & J Gilbert
3 32412 Sassy Diamond 18.69 D L Roberts
4 11222 Ronray Disco fsdt R Adcock
5 31421 Hifi Allegro fsdt B R D Cole
6 21416 Pizza Girl 18.31 J T McInerney
7 41658 Homebush Castor fsdt J T McInerney
8 15441 Homebush Houdini 18.39 K & J Maisey
9 64442 Gunnadoo Knight 18.54 P Freeman & A Turnwald
10 65672 Sydenham Smith 18.39 S P Clark

Pacific Sheet & Coil (Nz) Auckland Cup Heat 1 – C5q 527m 17:52
$3500.00 – HEAT 1
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 36524 Billy Rubin fsdt J McInerney Jnr
2 52715 Turbine Bale 30.45 D L Roberts
3 13632 Miss Amy Dry 30.71 B D F Craik
4 25515 Mccracken fsdt J & D Fahey
5 x1781 Silver City Jake fsdt D Brewer & J Gilbert
6 53F12 Sensative Harry fsdt J & D Fahey
7 18747 Kaimai Belle 30.48 G R Farrell
8 23664 Micro Benny 30.28 D D Schofield
9 52653 Beejay’s Mate fsdt J T McInerney
10 13717 Born Entertainer nwd D Brewer & J Gilbert

First Sovereign Trust Railway Heat 2 – C5q 318m 18:22
$2500.00 – HEAT 2
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 84114 Fervid 18.57 T A Green
2 11746 Sir Kretion 18.29 J T McInerney
3 13121 Taliesin Blue 18.19 D L Roberts
4 12144 Tess Tokaam 18.20 N P Green
5 73367 Cawbourne Dore 18.60 P Freeman & A Turnwald
6 31286 Another Gale 18.02 J T McInerney
7 18571 Cawbourne Kerry 18.28 D D Schofield
8 11235 Ensign 18.48 G B Darcy
9 65672 Sydenham Smith 18.39 S P Clark
10 14544 Devil’s County 18.44 B D F Craik

Pacific Sheet & Coil (Nz) Auckland Cup Heat 2 – C5q 527m 18:45
$3500.00 – HEAT 2
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 31324 Winsome Bucks nwd J & D Fahey
2 78228 Pink Reltub nwd J T McInerney
3 14126 St. Wild nwd D L Roberts
4 12514 She’s Too Cool 30.55 D D Schofield
5 35668 Silent Episode fsdt D Brewer & J Gilbert
6 11322 Riddle Man 30.26 B D F Craik
7 54715 Thank You Jim 30.36 D D Schofield
8 67371 Light Westerly fsdt S P Clark
9 13717 Born Entertainer nwd D Brewer & J Gilbert
10 77644 Sally Baxter nwd J T McInerney

First Sovereign Trust Railway Heat 3 – C5q 318m 19:13
$2500.00 – HEAT 3
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 11654 Lotto Leo fsdt J T McInerney
2 21115 National Debt 18.42 G B Darcy
3 51526 Stately Conquest 18.21 S P Clark
4 15324 Set In Stone 18.52 P Freeman & A Turnwald
5 43637 Devils Marbels 18.46 D D Schofield
6 82332 Wild St. Teddy nwd D L Roberts
7 12111 Another Baxter fsdt J T McInerney
8 16133 Longford Annie 18.06 N P Green
9 88875 Clear Conquest 18.58 B D F Craik
10 58467 Beach Street 18.66 B D F Craik

Pacific Sheet & Coil (Nz) Auckland Cup Heat 3 – C5q 527m 19:45
$3500.00 – HEAT 3
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 12124 Varvatos nwd M C Cuneo
2 33655 French Invader 30.82 D L Roberts
3 63133 Spring Admiral nwd P&L Henley
4 11736 Magic City nwd D Brewer & J Gilbert
5 22421 Will She Echo 30.78 W Steele
6 53211 Fancy Shelly 30.11 D D Schofield
7 63111 Winsome Uno 30.33 J & D Fahey
8 5F871 Young Daddy 30.28 D D Schofield
9 77644 Sally Baxter nwd J T McInerney
10 43734 Scott No Track fsdt R Adcock

First Sovereign Trust Railway Heat 4 – C5q 318m 20:04
$2500.00 – HEAT 4
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 16828 Da Coola fsdt J T McInerney
2 11415 Trial Bay 18.28 P Freeman & A Turnwald
3 11111 In Command fsdt B R D Cole
4 62114 Fancy Eel nwd D D Schofield
5 81152 Digamma fsdt D L Roberts
6 26118 Cawbourne Cathy 18.29 D D Schofield
7 62227 Flying Chameleon 18.44 S P Clark
8 51325 Elite Baxter fsdt J T McInerney
9 58467 Beach Street 18.66 B D F Craik
10 35786 Bigtime Nev 18.40 G R Farrell

Pacific Sheet & Coil (Nz) Auckland Cup Heat 4 – C5q 527m 20:34
$3500.00 – HEAT 4
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 21321 Shifty Doons 30.34 D Brewer & J Gilbert
2 28388 Another Lloyd nwd J T McInerney
3 41853 Buzz Cafe 30.42 S P Clark
4 11654 Appointed Thyme 30.28 D D Schofield
5 21812 Trendy Son 30.60 G R Farrell
6 44148 Atlantic Bale fsdt D L Roberts
7 13746 Fancy May nwd D D Schofield
8 11726 Winsome Merc fsdt J & D Fahey
9 52653 Beejay’s Mate fsdt J T McInerney
10 16112 Sudden Sam fsdt J & D Fahey

First Sovereign Trust Railway Heat 5 – C5q 318m 21:04
$2500.00 – HEAT 5
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 83386 Leumeah Miss 18.57 J T McInerney
2 56631 Show The Money 18.29 N C Rugg
3 12181 Disco Jordy fsdt D Van Meeuwen
4 18214 King’s Conquest nwd D D Schofield
5 38111 Watch The Jet fsdt B C Dann
6 14174 Black Tie 18.45 L J Ahern
7 17633 Thrilling Force 18.74 G R Farrell
8 42433 Another Mangles fsdt J T McInerney
9 64442 Gunnadoo Knight 18.54 P Freeman & A Turnwald
10 23665 Terror Jim 18.79 P G Lowen

Pacific Sheet & Coil (Nz) Auckland Cup Heat 5 – C5q 527m 21:34
$3500.00 – HEAT 5
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 23272 Thrilling Wolf 30.42 G B Darcy
2 51542 Cawbourne King fsdt D Brewer & J Gilbert
3 68252 Wandy Haka fsdt J T McInerney
4 51511 Johnny Midnight 30.24 J & D Fahey
5 21353 Brockman Lad fsdt B R D Cole
6 64171 Where’s Whiz fsdt D Brewer & J Gilbert
7 82266 Yambla Jack 30.56 D D Schofield
8 71812 Rockabye Lad nwd J & D Fahey
9 43734 Scott No Track fsdt R Adcock
10 16112 Sudden Sam fsdt J & D Fahey

First Sovereign Trust Railway Heat 6 – C5q 318m 22:00
$2500.00 – HEAT 6
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 24234 Harka Lee 18.66 D Brewer & J Gilbert
2 45112 Tony Knows fsdt J T McInerney
3 64541 Jill Baxter fsdt J T McInerney
4 27753 Freckle Bear nwd M C Cuneo
5 11114 Winsome Light 18.20 D D Schofield
6 13232 Allegro Vision nwd B R D Cole
7 75245 Onie’s Lad 18.34 D D Schofield
8 87318 Swinging Zorro 18.35 S P Clark
9 14544 Devil’s County 18.44 B D F Craik
10 23665 Terror Jim 18.79 P G Lowen