Saturday 5th September 2009


Race 1 460m 1.30pm
HT 1 MAIDEN 1000
1 ALL ABOUT FOXY M PHILLIP CARTER
2 DARK EYE LADY M NARELLE MULCAHY
3 MADDY’S QUEEN M KEVIN KEMP
4 COBAR SWEETHEART M ALLEN MARTIN
5 KING SIZE LORIAN M TRAVIS ELSON
6 MONSIEUR NOIR M LOUISE CAMERON
7 SILVER SALLY M BARRY RUSSELL
8 ELLA ROSE M DON JOHNSON
9 MISSIE LINDER M ALLEN MARTIN

Race 2 460m 1.50pm
HT 2 MAIDEN 1000
1 WILD PEDRO M ALLEN MARTIN
2 ELLA SCOTT M DALE JOHNSON
3 NO BRINDISI M RAYMOND GREZLO
4 COOLUM STAR M KEVIN KEMP
5 KAHUNA QUEEN M MICHAEL GATTI
6 NOTHING WILD M BARRY RUSSELL
7 MINNAMURRA DARL M DAVID GEAR
8 SHORT STACK M TRAVIS ELSON
9 MISSIE LINDER M ALLEN MARTIN

Race 3 460m 2.10pm
HT 3 MAIDEN 1000
1 TOOLBOROUGH ROAD M TRAVIS ELSON
2 CORNISHTOWN GIRL M ALLEN MARTIN
3 FORCEFUL LADY M JOHN BETRO
4 WELL HUNGARIAN M REBECCA BRIGGS
5 BLOWN HEADLIGHT M CHARLES ZWOERNER
6 PATTO PICS M BARRY RUSSELL
7 BLUE MAVERICK M HENRY PLUNKETT
8 LUCKY BOWSER M JEFFREY HEALY
9 MISSIE LINDER M ALLEN MARTIN

Race 4 460m 2.30pm
HT 4 MAIDEN 1000
1 VELOCITY QUEEN M JEFFREY HEALY
2 GLORY SATIN M KEVIN KEMP
3 OH MY PAPA M DAVID GEAR
4 HIGH DANCER M BRIAN TERRY
5 FLIPERTTY JIG M CYNTHIA ELSON
6 I’M ONLY FOOLIN’ M STEVEN MARTIN
7 COCKATOO SAM M LAURENCE THOMAS
8 RED THUNDER M REBECCA BRIGGS
9 MISSIE LINDER M ALLEN MARTIN

Race 5 NOVICE 460m 2.50pm
1 MORT’S REWARD N DALE JOHNSON
2 DARLINGTON GIRL N CHARLES ZWOERNER
3 COONOWRIN BRINDY N RAYMOND GATTI
4 SOLID SHIRAZ N BARRY RUSSELL
5 COYOTE BABE N KEVIN KEMP
6 BARKLY SMOKE N NARELLE MULCAHY
7 SELECT TEJAY N TRAVIS ELSON
8 THRILL SEEKER N CHARLES ZWOERNER

Race 6 460m 3.10pm
MIXED FINAL
1 GOYO BRETT 5 LAURENCE WARD
2 SASHA’S ALL GO 5 KEVIN BRYANT
3 MAJOR BILLY BLUE 4 WILLIAM ELSON
4 NINDERRY ICE 5 ERIC CONROY
5 I’M ZOEY 5 NEVILLE CUMNER
6 EXTRA ELUSIVE 5 PHILLIP CARTER
7 RUCKUS 5 JEFFREY HEALY
8 WILD CINDERS 5 HENRY PLUNKETT
9 ELLAY OLD FOOL 5 DALE JOHNSON
10 LITTLE MISS NOIR 5 RAYMOND SMITH

Race 7 460m 3.30pm
5TH GRADE BATTLERS (NOT WON IN LAST 4 STARTS)
1 OCTANE BELLE 5 HENRY PLUNKETT
2 BOZO’S A SURFER 5 RAYMOND GATTI
3 TAXED 5 RAYMOND GREZLO
4 MAISIE LEE 5 PETER O’MALLEY
Box5 VACANT
6 ISLAND HOME 5 THOMAS LOWE
7 ELLAY OLD FOOL 5 DALE JOHNSON
8 KID BILLIE 5 NEVILLE CUMNER

Race 8 460m 3.50pm
(BEST 8)
1 BACK PAGE 1 GARY THORPE
2 TURRAMURRA PARK 2 PETER O’MALLEY
3 SISTER COOL 1 JOHN BETRO
4 HERVEY BAY FLYER 2 KEVIN KEMP
5 BONDING EYES 3 DAVID GEAR
6 BARRY JOHN 2 JOHN WHITE
7 TEJAY’S ASSASSIN 2 TRAVIS ELSON
8 OH SWEET PEE 2 RAYMOND GATTI

Race 9 5TH GRADE 460m 4.10pm
1 ROCKET ARM 5 RAYMOND GREZLO
2 BLACK AND GOLD 5 HOPE ELSON
3 SNOWY STANLEY 5 JOHN WHITE
4 QUICK CHARACTER 5 DAVID RAINES
Box5 VACANT
6 ENFORCING 5 LORRAINE ISLES
7 SMART EMMA 5 DAVID RAINES
8 BEARCHESTED 5 RAYMOND GREZLO

Race 10 4TH GRADE 460m 4.30pm
1 FLYING SHAK 4 GARY THORPE
2 KING NEPTUNE 4 ROY O’MALLEY
3 REGAL SILVER 4 WILLIAM ELSON
4 SLOW MEAD 4 DALE JOHNSON
5 SUPER SAM 4 BRIAN TERRY
6 COOL CHARACTER 4 KEVIN BRYANT
7 JAMAICAN DANCE 4 NARELLE MULCAHY
8 JESSIE STANLEY 4 JOHN WHITE
9 COONOWRIN CASSY 4 RAYMOND GATTI