Thursday 11th June 2009


Race 1 380m 7.15pm
HT 1 MAIDEN
1 JELLY BENTLEY M PHILLIP RUDALL
2 UNDERBELLY STAR M NATHAN GOODWIN
3 SYLVIA KRYSTAL M MICHAEL CAMPBELL
4 GERARDA M GLEN OLSEN
5 CODE FORTY FIVE M NATHAN GOODWIN
6 TWO SHORT M PATRICK RYAN
7 MOTIVATION M TED COLLINS
8 MRS. RUBBLE M MICHAEL CAMPBELL
9 MOTORING HOME M GEOFFREY BULMAN

Race 2 380m 7.33pm
HT 2 MAIDEN
1 REGENT MIDNIGHT M MICHAEL CAMPBELL
2 EB’S OCTANE M SONIA TAYLOR
3 ROBBIE’S RACER M TED COLLINS
4 NINE ACROSS M MICHAEL CAMPBELL
5 FUN POLICE M NATHAN GOODWIN
6 FLAMING ENFORCER M NATHAN GOODWIN
7 BENTLEY ROB M PHILLIP RUDALL
8 LIL’ MISS BELLE M NATHAN GOODWIN
9 MOTORING HOME M GEOFFREY BULMAN

Race 3 380m 7.51pm
HT 3 MAIDEN
1 BENTLEY REE M PHILLIP RUDALL
2 TINKA FLYER M JUDITH OLSEN
3 FRANKIE BRADY M NATHAN GOODWIN
4 POWER LINES M GEOFFREY BULMAN
5 STELLA PEG M MICHAEL CAMPBELL
6 BET ON EB M SONIA TAYLOR
7 POSSUM BOND M ROBERT THOMSON
8 THANKS MICK M NATHAN GOODWIN
9 MOTORING HOME M GEOFFREY BULMAN

Race 4 NOVICE 380m 8.09pm
1 SHAE BELLE N BERTRAM RANDALL
2 THUMPSTER N MATE RAJAN
3 KWIK DETENTION N NATHAN GOODWIN
4 DEEDEE MONTEGO N NATHAN GOODWIN
5 BINNAWAY LAD N NANCY MAYNARD
6 RED SEQUIN N JOAN NEWNHAM
7 ETEN N DENIS GODFREY
8 APPROVED HERO N TED COLLINS

Race 5 5TH GRADE 380m 8.27pm
1 FRANGIPANI LASS 5 DENIS GODFREY
2 THUNDA BOND 5 GRAHAM THOMSON
3 ENGLISH CAPTAIN 5 PETER MILANI
4 ZANY BLUE 5 NATHAN GOODWIN
5 DIZZY DUX 5 KEITH JACKSON
6 SIR DOUGLAS 5 TED COLLINS
7 KAY CEE CONVOY 5 NATHAN GOODWIN
8 TIGHT LINE 5 MATE RAJAN
9 VALENTINE’S MISS 5 MICHAEL HICKMOTT
10 GOZO FAST GIRL 5 MATE RAJAN

Race 6 498m 8.45pm
(BEST 8)
1 JUST A BENTLEY 3 PHILLIP RUDALL
2 TRENDY BLACK 3 GRAHAM THOMSON
3 ARCHIE’S REWARD 1 BERTRAM RANDALL
4 BENTLEY NOMAD 1 PHILLIP RUDALL
5 SEE THROUGH 1 NEVILLE WATERS
6 PRINCE JAY 2 CRISTY GODFREY
7 BRONSAN MISS 1 MICHAEL CAMPBELL
8 TIGGY BENTLEY 3 PHILLIP RUDALL
9 SALTWATER ROSE 3 GLEN OLSEN
10 SYANNA 3 KELVIN MULLER

Race 7 5TH GRADE 643m 9.03pm
1 MR. NEWFOUND 5 WAYNE FRENCH
2 SURFIN’ NATNUI 5 DENIS GODFREY
3 BROTHER NOOMPS 5 TED COLLINS
4 WHERE’S MOLLY 5 LAWRENCE HOGG
5 NANNYGAI NANCE 5 BRADLEY BELFORD
6 CAMPANCO 5 RICKY CAMP
7 WOODSTOCK FLYER 5 ROBERT OLSEN
8 SHINING LASS 5 ISOBEL CAMP
9 LUKE’S PRINCESS 5 ADRIAN MILANI
10 SYANNA 5 KELVIN MULLER

Race 8 380m 9.21pm
(BEST 8)
1 SURF BLASTER 2 SONIA TAYLOR
2 CHECK YA POCKETS 1 MICHAEL HICKMOTT
3 MISS RAGAMUFFIN 2 JOAN NEWNHAM
4 FIRST OVER 3 BRADLEY BELFORD
5 TOMBSTONE TEDDY 1 CRISTY GODFREY
6 FLYNNY’S FLYER 2 TED COLLINS
7 WINNIE BAGO 3 GEOFFREY BULMAN
8 ZACKIIAH 2 BERTRAM RANDALL
9 HALIFAX BAY 3 MATE RAJAN
10 GO ATTITUDE 3 MICHAEL CAMPBELL

Race 9 4TH GRADE 380m 9.39pm
1 UNMARKED 4 RICKY CAMP
2 SPECIAL LIGHTS 4 SONIA TAYLOR
3 DON’T THINK DO 4 TED COLLINS
4 SERENGHETI DREAM 4 GRAHAM THOMSON
5 CALAIS CLASS 4 GRETA THOMSON
6 ADDIS ROSE 4 NATHAN GOODWIN
7 DARK SILHOUETTE 4 SONIA TAYLOR
8 FORCE OF REVENGE 4 SONIA TAYLOR
9 EARLY EDITION 4 JOAN NEWNHAM

Race 10 5TH GRADE 380m 9.57pm
1 HUGE NIGHT OUT 5 MICHAEL CAMPBELL
2 FUTURE PRINCESS 5 MARGARET BERNSTONE
3 ROSSCAL RAIDER 5 JOAN NEWNHAM
4 DEEDEE STARDUST 5 NATHAN GOODWIN
5 SPLENDID ROSE 5 CLARENCE WILCOX
6 VALENTINE’S WHIP 5 MICHAEL HICKMOTT
7 ADDIS EXPRESS 5 CRISTY GODFREY
8 GOZO TAYLOR 5 ADRIAN MILANI
9 GO SHARN 5 MATE RAJAN
10 BONNIE’S OUTLAW 5 BERTRAM RANDALL