Tuesday 14th September 2010

Greyhound Box Draw For Townsville – Tuesday 14th September 2010

Race No. 1Maiden Tgbota06:48PM (QLDtime)
Maiden event over 380 Metres at Townsville Of $720 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $100 3rd: $50 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1MISSY’S CHOICE662M R Campbell (Jensen)
2BILLY OCTANE63878G R Thomson (Jensen)
3SALTWATER DANCERG B Olsen (Nome)
4MIXED UPP J Winter (Railway Estate)
5FOUR WAY CRASH33553D C Godfrey (Tully)
6BLACK RAFAEL2532B R Belford (Gumlow)
7TOP SPEED QUEEN46444M V Hickmott (Bluewater)
8SMOOTH MISSILE7554R G Thomson (Black River)
9TOXIC CHICKG B Olsen (Nome)
10IN MEXICO35425J E Wooler (Stuart)
Race No. 2Ht 1 5th Grade Garrards07:08PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SMOOTH AURORA26537R G Thomson (Black River)
2UNMARKED84482R B Camp (Toobanna)
3ROTATING32631J A Mcnamara (Proserpine)
4FOUR WAY SWIFT16213D C Godfrey (Tully)
5TIZZA BOEING68621M R Campbell (Jensen)
6MAYWYN MAYBE43624S P Dodd (Wulguru)
7SPEEDY LUIGI22555N B Goodwin (Deeragun)
8ONE OVER82278J A Olsen (Alligator Creek)
9CHECK THE ROBBER56486G G Graham (Oonoonba)
10ZACKIIAH43756B C Randall (Bluewater Park)
Race No. 35th Grade Bellevue Hotel07:27PM (QLDtime)
Grade 5 event over 498 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1EMILY OCTANE317M V Hickmott (Bluewater)
2PURE CLEO35143M V Hickmott (Bluewater)
3STOLEN ONET5533M A Camp (Ingham)
4MACAU FLYER63552K B Wheeler (Woree)
5BLUEGUM FOREST36737N B Goodwin (Deeragun)
6GO SHARN84486M Rajan (Bluewater)
7CHAPLIN AIR73665G R Thomson (Jensen)
8COIN TIGER67222G J Belcastro (Cranbrook)
9BELL’S GEM66385J M Newnham (Alligator Creek)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Ht 2 5th Grade Rocky Ridge Farm07:50PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1PHUKET45342M R Campbell (Jensen)
2THUMPSTER64242M Rajan (Bluewater)
3SENNI BEAU21486O G Thomson (Black River)
4FUTURE CONTROL57224N A Maynard (Jensen)
5BLUE CHICKAROO47757G E Thomson (Black River)
6SAHARA PRIDE71131T K Jackson (West End)
7FRANKIE BRADY76465N B Goodwin (Deeragun)
8MINGELA MAULER45454R J Olsen (Alligator Creek)
9SMOOTH TOUCHDOWN74478N B Goodwin (Deeragun)
10ELLA’S SARGE33667N W Randall (Bushland Beach)
Race No. 54th Grade ‘give Me Five’ At Stud08:08PM (QLDtime)
Grade 4 event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1MISS EMINEM31733J M Newnham (Alligator Creek)
2JUST IN TEARS21612T K Jackson (West End)
3SIMPLY RIPPLES88185N B Goodwin (Deeragun)
4SAXANITE44661M R Campbell (Jensen)
5BRIM BELL74521A G Milani (South Johnstone)
6LOCKY’S GAL16374P T Rudall (Nome)
7ONE MORE PIRATE62242A G Milani (South Johnstone)
8WHO DO ASSASSIN51217G J Lee (Bushland Beach)
9SOUND MAN67136G Tsakissiris (Woree)
10PRETTY BAZP4515A J Metcalfe (Herberton)
Race No. 64th Grade All-rigg Lifting08:27PM (QLDtime)
Grade 4 event over 498 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SEE BLUE24225N E Waters (Bluewater)
2GOZO FAST GIRL56642M Rajan (Bluewater)
3WELL MADE33354G A Heath (Bluewater)
4SMART CHOICE17848M R Campbell (Jensen)
5MISS RAGAMUFFIN77366J M Newnham (Alligator Creek)
6LUKE’S PRINCESS16352A G Milani (South Johnstone)
7BERKELE46556M R Campbell (Jensen)
8TRIGGER MAN1T566G R Thomson (Jensen)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 72/3 Grade Hermit Park Hotel08:50PM (QLDtime)
Mixed 2/3 event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1ELITE TEXAN34877M R Campbell (Jensen)
2MR. SOLUTION56728M R Campbell (Jensen)
3BRETT STANLEY43211C D Godfrey (Lower Tully)
464654M R Campbell (Jensen)
5SCOTT DIAMONDS42883T Waters (Bluewater)
6DENGUE FURY34222N A Maynard (Jensen)
7WISE CHOICE78138G A Heath (Bluewater)
8SAW34424J A Olsen (Alligator Creek)
9LITTLE FOX13118J M Newnham (Alligator Creek)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 81/2 Grade F.f.a. Waters Abrasive Blastin09:08PM (QLDtime)
Mixed 1/2 event over 380 Metres at Townsville Of $1,020 Prizemoney.
1st: $560 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1HALIFAX BAY21332M Rajan (Bluewater)
2GABLE ROULETTE11537M R Campbell (Jensen)
3LATE ILLUSION35125B R Belford (Gumlow)
4BOLD APACHE66353T Waters (Bluewater)
5CONTROL SYSTEM12631G B Olsen (Nome)
6CELICA ASSASSIN61365N B Goodwin (Deeragun)
7DARK JEWELL LEE11741A G Milani (South Johnstone)
8PEDRO’S LINK32815M R Campbell (Jensen)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9(best 8) Big J’s Dingo Hire09:27PM (QLDtime)
Best 8 event over 498 Metres at Townsville Of $1,020 Prizemoney.
1st: $560 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1MR. NEWFOUND33547G G Graham (Oonoonba)
2MICHELEA81428A J Metcalfe (Herberton)
3MORE FURY24461B R Belford (Gumlow)
4ALPHAMATIC11225O G Thomson (Black River)
5*** VACANT BOX ***
675824J A Olsen (Alligator Creek)
7WITHEREN’S FOOL56133J A Olsen (Alligator Creek)
8WAR MACHINE82735A J Metcalfe (Herberton)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Ht 3 5th Grade Soldier To Soldier09:50PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BEARLY FLYING21N B Goodwin (Deeragun)
2SPLIT PROFITS82573M R Bernstone (Mount Low)
3SMOOTH TRAIN46477R G Thomson (Black River)
4ORIGINAL ESSENCE73858O G Thomson (Black River)
5RAVEN’S BRIDE45654I M Camp (Bambaroo)
6ANDY VALENTINE74747M P Rajan (Bluewater)
7SON OF MACBETH53678M V Hickmott (Bluewater)
8COWBOY BILLY46734B R Belford (Gumlow)
9SECOND GLANCE246F7M R Campbell (Jensen)
10HIGH CLASS FLYER44858A J Metcalfe (Herberton)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments