Tuesday 8th September 2009


Race 1 MAIDEN 498m 7.15pm
1 PACIFIC SLAYER M BRADLEY BELFORD
2 EB’S OCTANE M SONIA TAYLOR
3 RAVEN’S BRIDE M TIMOTHY WATERS
4 GLORY HUNTER M EDWARD COLLINS
5 MOUSTASHIO M RHONDA GOODWIN
6 REGENT PEARL M MICHAEL CAMPBELL
7 HECONIC MISS M TIMOTHY WATERS
8 HIGH CLASS FLYER M SONIA TAYLOR
9 BENTLEY REE M PHILLIP RUDALL
10 REZISTA M EDWARD COLLINS

Race 2 MAIDEN 380m 7.33pm
1 BENTLEY ROB M PHILLIP RUDALL
2 VICTORY DANCE M EDWARD COLLINS
3 BOLD APACHE M TIMOTHY WATERS
4 GOLDEN BENTLEY M PHILLIP RUDALL
5 MRS. RUBBLE M MICHAEL CAMPBELL
6 SCOTT DIAMONDS M TIMOTHY WATERS
7 DEEDEE TROUBLE M RHONDA GOODWIN
8 FOUR WAY LEGEND M DENIS GODFREY
9 NOBLE JESS M NORMAN RANDALL
10 MISS DUPLICITY M GARY HEATH

Race 3 NOVICE 380m 7.51pm
1 BIG ENFORCER N BRADLEY BELFORD
2 GERARDA N GLEN OLSEN
3 VALENTINO OUTLAW N MICHAEL HICKMOTT
4 JASNEY’S STAR N RHONDA GOODWIN
5 WELL MADE N GARY HEATH
6 KWIK DETENTION N RHONDA GOODWIN
7 LOG IN N MICHAEL CAMPBELL
8 BET ON EB N SONIA TAYLOR
9 APPROVED HERO N EDWARD COLLINS
10 SHAE BELLE N BERTRAM RANDALL

Race 4 5TH GRADE 498m 8.09pm
1 BROTHER NOOMPS 5 EDWARD COLLINS
2 CHEEKY LORIAN 5 BRADLEY BELFORD
3 CHAKIRA 5 MARGARET BERNSTONE
4 DISCO DANCER 5 PAUL FREDERICKSON
5 SALTWATER ROSE 5 GLEN OLSEN
6 SERENGHETI DREAM 5 GRAHAM THOMSON
7 STRUTH MALOUF 5 MICHAEL CAMPBELL
8 SWIP STAR 5 DENIS GODFREY
9 LITTLE FOX 5 JOAN NEWNHAM
10 CHAPLIN AIR 5 GRAHAM THOMSON

Race 5 5TH GRADE 380m 8.27pm
1 BLACKULAR 5 EDWARD COLLINS
2 ZANY BLUE 5 RHONDA GOODWIN
3 ETEN 5 CRISTY GODFREY
4 STELLA PEG 5 MICHAEL CAMPBELL
5 TUSCAN ROSE 5 GARY HEATH
6 MULBERRY PIE 5 PAUL FREDERICKSON
7 FRANGIPANI LASS 5 CRISTY GODFREY
8 SIR DOUGLAS 5 MICHAEL CAMPBELL
9 TIGHT LINE 5 MATE RAJAN
10 FUTURE PRINCESS 5 MARGARET BERNSTONE

Race 6 3RD GRADE 380m 8.45pm
1 MISS SEAGULL 3 OWEN THOMSON
2 ZACKIIAH 3 BERTRAM RANDALL
3 SMOOTH LADY 3 ROBERT THOMSON
4 HAY CASANOVA 3 MICHAEL CAMPBELL
5 ADDIS ROSE 3 RHONDA GOODWIN
6 BIG CLEAN OUT 3 MICHAEL CAMPBELL
7 UNMARKED 3 RICKY CAMP
8 FORCE OF REVENGE 3 SONIA TAYLOR
9 JARRY BOY 3 MATE RAJAN

Race 7 498m 9.03pm
(BEST 8)
1 DA JUDGE 2 ROBERT OLSEN
2 ALPHAMATIC 1 OWEN THOMSON
3 MISS RAGAMUFFIN 3 JOAN NEWNHAM
4 TOMBSTONE TEDDY 2 CRISTY GODFREY
5 ANNA FORD 3 CRISTY GODFREY
6 STONE COLD SOBER 1 MICHAEL CAMPBELL
7 BRONSAN MISS 1 MICHAEL CAMPBELL
8 ROSSCAL RAIDER 3 JOAN NEWNHAM

Race 8 4TH GRADE 380m 9.21pm
1 COME MONDAY 4 MICHAEL HICKMOTT
2 GOZO FAST GIRL 4 MATE RAJAN
3 ABOUT ATTITUDE 4 GRAHAM ANDERSON
4 REGENT MIDNIGHT 4 MICHAEL CAMPBELL
5 THUMPSTER 4 MATE RAJAN
6 KIOWA CRUISE 4 ISOBEL CAMP
7 SILVER HURDLER 4 RHONDA GOODWIN
8 DIVA TEXADA 4 BARBARA SAM
9 KAY CEE CONVOY 4 RHONDA GOODWIN

Race 9 4TH GRADE 498m 9.38pm
1 NANNYGAI NANCE 4 BRADLEY BELFORD
2 GO SHARN 4 MATE RAJAN
3 JUST A BENTLEY 4 PHILLIP RUDALL
4 DON’T THINK DO 4 EDWARD COLLINS
5 MR. NEWFOUND 4 WAYNE FRENCH
6 WHERE’S MOLLY 4 BRADLEY BELFORD
7 GREG AARON 4 CLARENCE WILCOX
8 FLYNNY’S FLYER 4 EDWARD COLLINS
9 KAY CEE CONVOY 4 RHONDA GOODWIN

Race 10 380m 9.57pm
1/2 GRADE F.F.A
1 MR. BEETSON 2 JOANNE WOOLER
2 HALIFAX BAY 2 MATE RAJAN
Box3 VACANT
4 EARLY EDITION 2 JOAN NEWNHAM
5 ZANE’S BOY 1 MICHAEL HICKMOTT
Box6 VACANT
7 BIG ALFORD 1 BRADLEY BELFORD
8 BACKHOE BILLY 1 MICHAEL CAMPBELL

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments