Thursday 19th April 2012

Greyhound Box Draw For Geelong – Thursday 19th April 2012

Race No. 1Tab Sportsbet (bitches) Final04:07PM (VICtime)
Maiden Final event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1WESTALL GIRL86722NBTJ M Karamatic (Lara)
2VESNA’S EXPRESS25122.56J Barbara (Pascoe Vale)
3WITHYWINDS55122.92K Smith (Niddrie)
4WHERE’S TESSA26622NBTM A Karamatic (Lara)
5MAHLO EXPRESS82322NBTN Pace (Rockbank)
6CHARMING LOUISE123.13V Borg (Hoppers Crossing)
7CONNEMARA FIRE5345122.91J Maye (Drysdale)
8ARVO’S CHITA3832NBTM A Delbridge (Balliang)
9CHICK COM44353NBTE F Caruana (Tarneit)
10SEPTEMBER MISS44273NBTD Geall (Lara)
Race No. 2Geelong Australia04:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1FARMER JENNY15615FSHC Stanton (Clunes)
2SURF MY WAKE27522NBTC A Pirani (Boronia)
3THOMO’S PIZAZZ43612FSTDG J Bate (Lara)
4PERFECT VIEW61132FSHH L Collins (Lara)
5FOOSE34481NBTC J Bahen (Yuroke)
6AILA ALLEN36651NBTM A Delbridge (Balliang)
7KEVIN BALE1415222.78G J Bate (Lara)
8WILSON’S VENOM24348FSHL Smith (Maryborough)
9REMO SKY6145522.94S A Colpoys (Warneet)
10COLE BALE24384NBTS J Collins (Lara)
Race No. 3Veolia Environmental Services04:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1EXPLOSIVE MILNE1112422.98G S J Ennis (Sandhurst)
2NIRRA MEG5347122.84K Lloyd (Anakie)
3BARBARA BALE21138FSTDS J Collins (Lara)
4KARINGAL TOTE14727NBTM C Brown (Loch)
5SONIC CHICK1345522.68M A Delbridge (Balliang)
6COSMIC SNOW66752FSTDI C Brown (Loch)
7LEKTRA FLY48724FSTDL Delbridge (Balliang)
8CALABRESE GINA2517322.63D Bicchieri (Pascoe Vale)
9NOBLE SUDOKU3754822.79K Lloyd (Anakie)
10UNIQUE VENOM61448FSHL Smith (Maryborough)
Race No. 4City Of Greater Geelong05:07PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1CONNEMARA SKY2764326.18J Maye (Drysdale)
2REMOMENTUM71723FSHR G Boyce (Korumburra)
3SHEZA ALL BLACK1167FSTDV Borg (Hoppers Crossing)
4NORTH STORM65645NBTT Womann (Lara)
5CANDI ALLEN12476NBTM A Delbridge (Balliang)
6STARS INNER EYES1577826.50M A Karamatic (Lara)
7ELDIS BALE15235NBTG J Bate (Lara)
8TARKS LEGEND134NBTD Geall (Lara)
9RUN AND HIDE76586FSTDH L Collins (Lara)
10QINDARKA66128FSTDM A Karamatic (Lara)
Race No. 5Coopers Copiers05:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1THANKS BAZ54485NBTT Monaghan (Darley)
2BEAR ENFORCER33238NBTP R Lambert (Melton)
3LOOKING MAGICAL37544NBTB J Iredale (Frankston)
4ALLEN BARRY31111FSHS J Collins (Lara)
5RIVIERA MISS2T385NBTT Womann (Lara)
6LILY WHERE’S MUM6877225.98J M Karamatic (Lara)
7BLACK DODGE62352FSHP A Abela (Point Cook)
8BIG BLUE ROOSTER2327726.25P C Anderton (Devon Meadows)
9LORDLY72541FSHG N Wintle (Reservoir)
10FINBAR BALE16477NBTM A Delbridge (Balliang)
Race No. 6Buxton Real Estate05:47PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1DOUBLE DECOY33655FSHT P Reid (Yuroke)
2NOBLE’S REVENGE8555226.30J H Kirk (Pascoe Vale)
3BRING IT HOME2245126.27G Kantzidis (Bundoora)
4WONGAWILLI SIMON48355NBTP L Hunt (Avalon)
5SMASHVILLE76455NBTP C Anderton (Devon Meadows)
6GREYWINDS FONZ2656625.82T Womann (Lara)
7ELLA PATCHE52557FSHG Rossin (Reservoir)
8CONNEMARA SUZY3843726.05J Maye (Drysdale)
9BRAVO74464NBTT P Reid (Yuroke)
10LORDLY72541FSHG N Wintle (Reservoir)
Race No. 7Paul Kelly Print To Design06:03PM (VICtime)
Free For All event over 400 Metres at Geelong Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1AUDATIOUS2425522.69C Stanton (Clunes)
2FITZY3346F22.95G S J Ennis (Sandhurst)
3ARVO’S TWINK1114622.53M A Delbridge (Balliang)
4LEKTRA LOU7115522.80M K Lloyd (Anakie)
5MARIA BALE6665822.61S J Collins (Lara)
6DIRTY PRINCE2453623.00P J Grills (Lara)
7EL SPORTO6611722.75J K Cooper (Lara)
8DYNA HACKETT11235FSHG J Bate (Lara)
9SISCO SHADOW6387722.76T L Collins (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Merv Jennings Signs06:22PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BARNSEY BALE1683825.91M A Delbridge (Balliang)
2GIANT KAISER8785126.86P Akathiotis (Reservoir)
3WATTA INNINGS27454NBTJ R Britton (Anakie)
4MIDNIGHT MISSILE38221FSTDR G Boyce (Korumburra)
5ARTETA13484NBTD R Vigor (Lara)
6WANALTA STORM63614NBTM A Nash (Little River)
7FIB A LOT46352FSHP C Brown (Loch)
8ICE TRUCKER16632NBTG J Bate (Lara)
9ARVO’S RICARDO36187FSTDM A Delbridge (Balliang)
10PROVEN NADIA716FSHW A Vassallo (Devon Meadows)
Race No. 9Frontline Security06:37PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1COIN TOSS2126423.09J R Maple (Little River)
2PAH LEEZE12FSHK M Pitt (Devon Meadows)
3ALBERT BALE118FSTDM A Delbridge (Balliang)
4EUMERALLA WHIRL27135FSTDN D Sheehan (Koroit)
5OUR SITUATION74571FSTDJ M Karamatic (Lara)
6SWIFT PEDRO31825NBTM A Karamatic (Lara)
7ALANA BALE27742NBTS J Collins (Lara)
8KIRABILLI BINDI41144FSTDD R Drew (Dennington)
9JARICHO BALE21527NBTM A Delbridge (Balliang)
10EL ARANDT12445NBTM Zammit (Exford)
Race No. 10Millers Muzzles06:53PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CRAFTY SHIRAZ18767NBTB J Duffy (Ballan)
2MY SISTER ROSE18778NBTT Womann (Lara)
3LUKE’S MEDAL65676NBTC Stanton (Clunes)
4CATCH ON83255NBTB L Ryan (Werribee)
5ROYAL STEALTH43543NBTB C Walker (Rowville)
6HEATHER’S SHELBY75554NBTK Karamatic (Lara)
7CHIEF AUSTIN13767FSTDT Monaghan (Darley)
8SPITFIRE SHIRAZ7562126.30Z Aleksov (Brookfield)
9WHY NOT ROBBIE74186NBTW T Gray (Wendouree)
10BORREGO34254FSHC G Fox (Port Fairy)