Thursday 22nd November 2012
Greyhound Box Draw For Geelong – Thursday 22nd November 2012
Race No. 1Tab.com.au03:49PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.
No.NameFormBestTrainer
1ME AN KOBI684FSTDD W Jones (Haddon)
2PURE TULIP87845NBTR Matthyssen (Talbot)
3NIKITA'S TAXI657FSHL H Harris (Somerville)
4DARLEY CEE CEE26FSHT Monaghan (Darley)
6IMPULSE DRIVEN342FSHS Donlon (Burnbank)
7SKYE CREEK45FSHP B Crawley (Mortlake)
8IT'S LOVELY DAY87FSHL N Mitchell (Anakie)
9FLASHING BESSY68NBTD C R Field (Werribee)
Race No. 2City Of Greater Geelong04:08PM (VICtime)
Maiden T3 event over 460 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.
No.NameFormBestTrainer
1BUDDY JUNIOR77587NBTS L Thomas (Sandon)
2BALLINTINE3454NBTP S Matthews (Cape Clear)
3ROXY NICE48448NBTL H Harris (Somerville)
4NAVARA53745NBTC M Davis (Murrabit)
5NIKITA'S STORM67875NBTL H Harris (Somerville)
6BIT DASHING65NBTD Tallentyre (Lara)
7POISON OAKF67P6NBTJ Palma (Lara)
8MISS ROOKIE874NBTT Womann (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Buxton Real Estate04:29PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.
No.NameFormBestTrainer
2WORTH A DIAMOND2672NBTG J D Brett (Werribee)
3COOLGUNNA7258NBTT Pipczak (Melton South)
4HOOFLA25NBTE R Vigor (Anakie)
5SMITHY'S GIRL74435FSHK L Smith (Doreen)
6TIGER ROCK85826FSHL H Harris (Somerville)
7CARDIAC ARREST46675NBTF Strangio (Avondale Heights)
8OUR GANGSTAR64233NBTJ P Psaila (Little River)
9MIASMA WHIRL63333NBTL Delbridge (Balliang)
10HONG KONG MISSY867NBTC Stanton (Clunes)
Race No. 4Austin's Wines04:48PM (VICtime)
Maiden T3 event over 460 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.
No.NameFormBestTrainer
1PEST CONTROL54376FSHG Couldridge (Newstead)
2DOLAN SPRINGS26NBTP L Gavin (Lara)
3RIVERDALE CASSIE63338NBTI L Green (Little River)
4HEY REX36275NBTR K Stack (Lara)
5BOWSTREET BUSTER3242NBTS Donlon (Burnbank)
6LITTLE PUMPA6443NBTL H Harris (Somerville)
7CRAVING EUPHORIA62FSTDJ Stavropoulos (Craigieburn)
8DARLEY SUNDAY42165FSTDT Monaghan (Darley)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Frontline Security05:09PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
No.NameFormBestTrainer
1RIVERDALE SUNNY8354223.06I L Green (Little River)
2SWOOPED72572NBTJ Sharp (Lara)
3INFINATE LIFE45546NBTP Mcarthur (Irrewarra)
4FARMER JENNY5514122.98C Stanton (Clunes)
5CHAD'S CHUCKY65363NBTL H Harris (Somerville)
7MY MISTY GALO7766323.21J L Scott (Melton West)
8FLOYD15335NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Sita Australia05:28PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
No.NameFormBestTrainer
1AUSSIE NIKITA66657NBTP Akathiotis (Reservoir)
2HEY YOU MUG37857NBTJ P Psaila (Little River)
3WOODLAND JACK77656NBTA J Harmes (Corio)
4UP AND GONE55768NBTC Stanton (Clunes)
5KING OF SPIN28147NBTR J Britton (Lara)
6VINTNER4241126.43J H Kruisselbrink (Raglan)
7INDI OCTANE44256NBTD C R Field (Werribee)
8CHLOE'S CREEK15684FSTDP B Crawley (Mortlake)
9ABSOLUTE LEEDER56444NBTW Donlon (Burnbank)
10CRACKING COURSER26233NBTC Mcleod (Mount Pleasant)
Race No. 7Xtreme Technology05:49PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
No.NameFormBestTrainer
1RIVERDALE COWBOY42845NBTI L Green (Little River)
2SHEEZA EUPHORIA7862322.93D Bartelloni (Attwood)
3CUTTS ROAD4334423.19C Stanton (Clunes)
4MONICA'S HOT5767722.54T Womann (Lara)
5WILD JACK JUNIOR5258522.76K R Ward (Mount Moriac)
6CRAFTY SHIRAZ7347622.87B J Duffy (Ballan)
7LATIKA2666623.15T A Deglaitis (Moolap)
8PURE SHOW56425NBTC Schembri (St Albans)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Www.hotdogs.com.au06:08PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
No.NameFormBestTrainer
1MEGA GIANT66584NBTP Akathiotis (Reservoir)
2EXFORD SUE51225NBTD L Mcintyre (Exford)
3SPITFIRE SHIRAZ8865726.30Z Aleksov (Brookfield)
4DIEGO SIYAN22666NBTM Macdonald-Johnson (Ferntree Gully)
5STORM A LITE64273NBTG Kantzidis (Bundoora)
6IRON BRIAN46778NBTD F Bottrell (Belgrave)
7SMART COUGAR25657NBTM A Delbridge (Balliang)
8LUCKY CHOICEF785626.16J Stavropoulos (Craigieburn)
9CRACKING COURSER26233NBTC Mcleod (Mount Pleasant)
10ABSOLUTE LEEDER56444NBTW Donlon (Burnbank)
Race No. 9Tab.com.au06:25PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 520 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
No.NameFormBestTrainer
1OUR ICEMAN541FSTDJ P Psaila (Little River)
2UNCLE JED2F362FSHG Kantzidis (Bundoora)
4DOC BERKSHIRE67736NBTC Stanton (Clunes)
5RIVER DAWN55265NBTI L Green (Little River)
6KATNOOK PRINCESS618F6FSTDC Stanton (Clunes)
7RIVERDALE BRANDY37767NBTI L Green (Little River)
8CLASSIC SPUD32418NBTM W Davis (Altona Green)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Merv Jennings Signs06:42PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
No.NameFormBestTrainer
1SUPER INFERNO7243423.28C Schembri (St Albans)
2PRETTY PEGGY SUE2415223.27A Stewart (Melton)
3CHIMNEY SWEEP6266122.96S Donlon (Burnbank)
4CHAINS OF FIRE87877FSTDL N Mitchell (Anakie)
5DASHER HATFIELD77557NBTM J Hehir (Rosanna East)
6CATCH ON5433723.11B L Ryan (Werribee)
7YO YOSHI6588123.01J Sharp (Lara)
8SUPREME RED62617NBTT Pipczak (Melton South)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Paul Kelly Design To Print06:59PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
No.NameFormBestTrainer
1MASTER MIKE28856NBTD F Bottrell (Belgrave)
2VEL BELENA55258FSHT R Breen (Snake Valley)
3OUR DANNY BOY7422126.81J P Psaila (Little River)
4PATTIMORE POWER53768FSTDR K Stack (Lara)
5SPECIAL TOUCH21647FSHT Attard (Altona Green)
7WINDMILL QUEEN85667FSTDF Matthyssen (Red Lion)
8CLARETOWN MILO5314726.37P Griffen (Claretown)
9ABSOLUTE LEEDER56444NBTW Donlon (Burnbank)
10CRACKING COURSER26233NBTC Mcleod (Mount Pleasant)
Race No. 12Geelong Australia07:15PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.
No.NameFormBestTrainer
1MAJOR PROMISE12868FSHM Attard (Altona Green)
3CARN BANDIT6541623.45T Matthyssen (Talbot)
4ROCKAFELLA62164NBTG M White (Mount Helen)
5*** VACANT BOX ***
6BIT OF SPARK21277NBTE J Deglaitis (Moolap)
7LIGHTNING TESS47438NBTM Galea (Sunshine North)
8BO WILFRED2878822.87D J Dawson (Preston)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Subscribe
0 Comments