Tuesday, 29 September 2015

Greyhound Box Draw For – Tuesday, 29 September 2015

Race No. 1Finish On Lure2:49 PM ( time)
Maiden event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ROCK LION [M]5NBTR Britton (Lara)
2BROTHER CADFAEL [M]55NBTJ Fowler (Curlewis)
3DESPERATE DRIVER [M]4NBTR Britton (Lara)
4BELOCETTE [M]3482NBTM Cauchi (St Leonards)
5RUBBLE TO EXCEL (NSW)[M]FSHS Whitney (Avalon)
6ZIPPING OUTLAW (NSW)[M]FSHS Whitney (Avalon)
7ALPHA DEMETER [M]425NBTJ Britton (Anakie)
8BRYDEN KINNY (NSW)[M]FSHS Whitney (Avalon)
9MACRORY [M]Res.1737NBTJ Maye (Drysdale)
10PEGGY DOOLEY [M]Res.63256NBTA Langton (Anakie)
Race No. 2Lynette’s Florist3:13 PM (VIC time)
Grade 7 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDEN SWAN [7]23344FSTDB Shillington (Lara)
2LIKELY TARGET [7]1473FSHS Daniliuk (Sunbury)
3NAUGHTY AND NICE (NSW)[7]75877NBTG Carr (Sunbury)
4KENSO BALE (NSW)[7]3227422.82(6)T Womann (Lara)
5ASTON DETTORI [7]215222.70(1)R Britton (Lara)
6TIGER CHIEN [7]34383NBTM Kusznir (Taylors Lakes)
7TWO SNAPS [7]55185FSHB Shillington (Lara)
8IMA BIG UNIT [7]173723.00(1)J Briffa (Lara)
9BLUE BOY [7]Res.518FSHT Mitchell (Lara)
10MISS UTOPIA [7]Res.86525NBTK Finn (Warrnambool)
Race No. 3Krock3:37 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DREAM OF FAME [7]456126.15(8)A Langton (Anakie)
2CORROBOREE QUEEN (NSW)[7]75482NBTB Limbach (Gladstone Park)
3FAB HARRIET (QLD)[7]3312NBTR Britton (Lara)
4MISS BRIONY [7]52213NBTJ Psaila (Little River)
5HEAPS OF BOLONEY [6]5565226.15(2)A Courts (Corio)
6MEDIA MUZZLE (NSW)[7]4521NBTR Henness (Heathcote)
7WISE MAPLE ()[7]5328626.08(1)J Britton (Anakie)
8ALLEN JERSEY (NSW)[7]23253FSHR Britton (Lara)
9OH LELE SIMON [7]Res.45645NBTG Campbell (Anakie)
Race No. 4Premier Boloney @ Stud3:59 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MAKAMAN [5]5276126.38(5)B Ryan ( Werribee)
2WHO TOLD RED [5]F525626.10(2)R Britton (Lara)
3TWIST OF THUNDER (NSW)[5]43F5725.99(2)A Langton (Anakie)
4LUCIA ROSSA [5]33127FSHJ Formosa (Heathcote)
5DYSO MATT [5]83377NBTG Hopes (Reservoir)
6LADY SILVER [5]7654725.94(1)J Psaila (Little River)
7CRYSTAL CAMEO [5]62136NBTG Hansen (Daisy Hill)
8RUMBALINA [5]46518NBTG Kantzidis (Bundoora)
9SPEED CHILL [5]Res.85576NBTA King (Sulky)
10FIERY FOX [5]Res.66876NBTA King (Sulky)
Race No. 5Xtreme Technology4:17 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1VECTOR [5]3T816FSHP Franklin (Moyston)
2DIG DEEP BERT (SA)[5]18621NBTR Gatt (Altona Meadows)
3RAPID ROY [5]23648NBTL Bridges (Brown Hill)
4SHEZA GOOD GIRL (QLD)[5]11356FSHS Whitney (Avalon)
5BLACK MACOY (QLD)[5]48554NBTM Gibbons (Lara)
6BAHAMA BAY [5]8544626.00(1)A Britton (Lara)
7BRESHIA BALE (NSW)[5]63653NBTH Collins (Lara)
8STARVIN’ SEAGULL [5]8665325.93(6)M Lloyd (Anakie)
9SPEED CHILL [5]Res.85576NBTA King (Sulky)
10FIERY FOX [5]Res.66876NBTA King (Sulky)
Race No. 6Austins Wines4:39 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TOP END BILL [5]83574NBTP Carter ()
2WHO TOLD HARRY [5]1113525.91(8)R Britton (Lara)
3DEANO’S GADGET [5]45267NBTW Hansen (Daisy Hill)
4DRIFT LINER [5]66854NBTA Britton (Lara)
5LEKTRA KHAN [5]88723NBTB Klemke (Heathcote)
6FLAMING BOB [5]34564NBTD Field (Werribee)
7OLLINGTON [5]47146FSHR Henness (Heathcote)
8WINFIELD SAMMY [5]7522225.99(6)C Grenfell (Lara)
9COSMIC DAICOS [5]Res.63848FSHK Chivell (Sunbury)
10JUNNER BALE (NSW)[5]Res.54656NBTH Collins (Lara)
Race No. 7Topcat Video Productions4:57 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 460 metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1HIGH MISSION [3]3426825.93(3)M Cauchi (St Leonards)
2SONIC DASH [4]45342NBTA Langton (Anakie)
3BEARVILLE AZZA (TAS)[4]1132126.02(4)R Britton (Lara)
4TERRORIZER [3]6757526.08(5)J La rosa (Seymour)
6GAELIC PETER [4]7231425.67(7)R Henness (Heathcote)
7ALPHA HERMES [4]2181125.87(2)J Britton (Anakie)
8JENKINS BALE (NSW)[4]2272225.76(2)T Mitchell (Lara)
Race No. 8P & R Food Services5:19 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING ANNA (NSW)[5]5632225.96(4)R Henness (Heathcote)
2IMMORTAL PANTHER [5]22226NBTP Bushell (Glenroy)
3HASHTAG SELFIE [5]65423NBTR Britton (Lara)
4SAY AGAIN (NSW)[5]13766NBTR Harrowfield (Colac)
5DYNA LEMMY (NSW)[5]68733NBTT Womann (Lara)
6ERNEST BALE (NSW)[5]11262NBTS Collins (Lara)
7SUPREME DEAL [5]1442225.94(7)J Sharp (Lara)
8SMOOTH REBEL (NSW)[5]44582FSHJ Formosa (Heathcote)
9COSMIC DAICOS [5]Res.63848FSHK Chivell (Sunbury)
10JUNNER BALE (NSW)[5]Res.54656NBTH Collins (Lara)
Race No. 9Jims Mowing – Geelong5:37 PM (VIC time)
Grade 6 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RHAPSODY TWIST [6]13727FSTDA Mcnamara (Mount Wallace)
2MILEY [6]32181FSHK Finn (Warrnambool)
3ROADRUNNER THIEF [6]6885722.93(6)J Moody (Deer Park)
4MAXIMUM MELVA [6]54233NBTA Courts (Corio)
5PROMISED KISS [6]6553222.96(1)A Galea (Sunshine North)
6AMLIN’S MAGIC [6]21128NBTM Lloyd (Anakie)
7EIGHT HOURS [6]54311FSHR Raven (Smythes Creek)
8TOTES AMAZEBALLS [6]18246NBTR Walsh (Koroit)
9BEGIN AGAIN [6]Res.32454NBTD Reid (St Albans)
Race No. 10Nardi Produce6:00 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1LASS BALE (NSW)[5]1554822.68(1)H Collins (Lara)
2EDGE OF EDEN (NSW)[5]12327FSTDA Langton (Anakie)
3RAVAGER BALE (NSW)[4]1451822.67(1)H Collins (Lara)
4RED LIGHT RUNNER [5]47384NBTD Weightman (Dean)
5RANGATANG (QLD)[4]4466822.51(7)B Hare (Greendale)
6CUERVO SHOT (GA)[4]5246122.63(4)R Britton (Lara)
7FEAR THE BEST [5]45664NBTB Shillington (Lara)
8IRELAND’S OYSTER [5]51612FSTDP Franklin (Moyston)
9SOUTHERN BLAZE [5]Res.12358NBTR Raven (Smythes Creek)
10JUNNER BALE (NSW)[5]Res.54656FSTDH Collins (Lara)
Race No. 11Millers Muzzles6:21 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER PATRICIA [5]12215FSTDJ Formosa (Heathcote)
2CRUISY LIMELIGHT [5]2254422.84(7)M Cauchi (St Leonards)
3NAZARETH BALE (NSW)[5]221F3NBTS Collins (Lara)
4MICK RYDIAN (NSW)[5]1536122.82(3)G Campbell (Anakie)
5BULLET EXPRESS (NSW)[5]5434822.78(3)M Reid (Kurunjang)
6BEN WIGAN [5]6472422.93(6)M Jones (Sebastopol)
7FANCY ASSASSIN (NSW)[5]56234FSTDJ Formosa (Heathcote)
8RODARTE QUAYLE [5]31166NBTG Campbell (Anakie)
9CLARETOWN TEX [5]Res.5554622.87(8)D Weightman (Dean)
10BARONESS MOLLY [5]Res.67445NBTA King (Sulky)
Race No. 12The Beckley Centre Geelong6:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZELEMAR ZEST [5]35223NBTJ Galea (Brookfield)
2PINGU (SA)[5]5322322.74(7)G Campbell (Anakie)
3LOCKED OUT [5]73117FSHJ Formosa (Heathcote)
4UNCOOL ALBERT [5]6466123.13(4)M Gibbons (Lara)
5KOSMIK KING [5]4446422.77(8)L Bridges (Brown Hill)
6OPAL BALE (NSW)[5]5363522.71(4)T Womann (Lara)
7VICTORY CRUISE [5]8662222.65(6)M Cauchi (St Leonards)
8BIT HOT FINCHY (TAS)[5]66537FSHS Whitney (Avalon)
9SOUTHERN BLAZE [5]Res.12358NBTR Raven (Smythes Creek)
10JUNNER BALE (NSW)[5]Res.54656FSTDH Collins (Lara)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments