Wednesday 7th November 2012

Greyhound Box Draw For Geelong – Wednesday 7th November 2012

Race No. 1Tab.com.au Ht112:12PM (VICtime)
Maiden Heat event over 400 Metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1CRAVING EUPHORIAFSHJ Stavropoulos (Craigieburn)
2COSMIC COOLFSHD J Brown (Lara)
3SOLARAMA3FSHT L Turnbull (Crowlands)
4BIFFON RACER1FSHA G Setford (Cranbourne)
5RUN CECIL RUN32334FSHC J Todd (Dereel)
6NITRO ROCKS47722NBTM J Gibbons (Lara)
7COOLGUNNA725FSHT Pipczak (Melton South)
8SACHIN BALE4FSHM A Delbridge (Balliang)
9MISS CHA CHAFSHD Geall (Lara)
10ALLEN QUINN5758FSHS J Collins (Lara)
Race No. 2Xtreme Technology Ht212:27PM (VICtime)
Maiden Heat event over 400 Metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1HOOFLAFSHE R Vigor (Anakie)
2BRANDY8823FSHA B Mcnamara (Mount Wallace)
3NINJA ROCKS83FSHM J Gibbons (Lara)
4ALLEN ROGAN4FSHS J Collins (Lara)
5MISS HOT VEGAS6FSHT Womann (Lara)
6EXTENSIONFSHB J Grenfell (Seymour)
7NINJA BACKMAN6FSHM L Mallia-Magri (Lara)
8MIASMA WHIRL762F2NBTL Delbridge (Balliang)
9ROAD SHOTFSHA Courts (Corio)
10MISS ROOKIE874FSTDT Womann (Lara)
Race No. 3Tab Great Chase Ht1 S/gobis12:49PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 460 Metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1RIVERDALE BRANDY33776NBTI L Green (Little River)
2FELIX FELICIS1533326.26D Todd (Dereel)
3AUSSIE REBEL7385626.23P Akathiotis (Reservoir)
4OUR SITUATION5863526.17J M Karamatic (Lara)
5MEPUNGA DEE JAY22613NBTJ R Britton (Anakie)
6TRUE TO GOD1132526.09T Womann (Lara)
7NAOMI ROSE53735NBTR C Dunne (St Albans)
8IMMY ROSE8114226.12T L Collins (Lara)
9REGAL PHANTOM86846NBTS J Spiteri (St Albans)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Tab Great Chase Ht2 S/gobis01:04PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 460 Metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1OSTI MOSS8123625.87I L Cockerell (Buckley)
2BATMAN2171226.02M Tabb (Lara)
3MISS SPICE1834FSTDC Azzopardi (Sunshine North)
4SPIT FIRE STRIKE8735426.41L Mitchell (Teesdale)
5WUFANI52735NBTT P Reid (Yuroke)
6SEE ME SALUTE211626.01J M Karamatic (Lara)
7YO YOSHI1658FSHJ Sharp (Lara)
8THAT’S MY SECRET5121226.15M A Delbridge (Balliang)
9REGAL PHANTOM86846NBTS J Spiteri (St Albans)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Tab Great Chase Ht3 S/gobis01:24PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 460 Metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1MIDNIGHT STRIKE1823126.35L G Mitchell (Teesdale)
2INSPECTOR LYNLEY5457526.21T Womann (Lara)
3NIKITA’S ELITE3245526.31L Cockerell (Buckley)
4REGAL DIAMONDS33526NBTA Spiteri (St Albans)
5SWOOPED4672526.87J Sharp (Lara)
6LEKTRA CANDY87653NBTH L Collins (Lara)
7BURRA BLUE32641NBTP R Lambert (Melton)
8BORN A LEGEND1523725.80C Azzopardi (Rockbank)
9REGAL PHANTOM86846NBTS J Spiteri (St Albans)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Tab Great Chase Ht4 S/gobis01:39PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 460 Metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1RIVERDALE COWBOY5428426.40I L Green (Little River)
2CATCH ON35433NBTB L Ryan (Werribee)
3OENJAY DANCER32111NBTR Shiells (Diamond Creek)
4PRINCE EUPHORIA1485726.37D Bartelloni (Attwood)
5MY TUNES271126.09H L Collins (Lara)
6BOTANIC BEAUTY861F7NBTJ A Sharp (Lara)
7SWIFT KASEY1FSHT Pipczak (Melton South)
8THIRD LETTER ARE1143225.90T Womann (Lara)
9REGAL PHANTOM86846NBTS J Spiteri (St Albans)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Tab Great Chase Ht5 S/gobis01:59PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 460 Metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL GLADIATOR36825NBTA Spiteri (St Albans)
2KIANNA PRINCESS2541326.04J Barbara (Pascoe Vale)
3TAKE YOU THERE32111NBTM A Delbridge (Balliang)
4SNOW PHOENIX21175FSHA Langton (Anakie)
5MISS CHAPARAL42343NBTT Womann (Lara)
6DODGY DEALER3264525.95J Sharp (Lara)
7FLUMBOF883126.23M A Nash (Little River)
8LUCY BELLE57754NBTA Courts (Corio)
9REGAL PHANTOM86846NBTS J Spiteri (St Albans)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8City Of Greater Geelong02:14PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CARLINGFORD FINN3276122.65L Delbridge (Balliang)
2ARVO’S TWINK3267422.53M A Delbridge (Balliang)
3MCLARAN1355322.53T A Deglaitis (Moolap)
4STOCK EXCHANGE1317823.19A B Mcnamara (Mount Wallace)
5SHEEZA EUPHORIA4847722.93D Bartelloni (Attwood)
6ARIZONA DOZER1215122.68G J Bate (Lara)
7WHY NOT BUDDSY4467723.20W T Gray (Wendouree)
8PREMIER MAGPIE5422622.99J Condon (Tooradin)
9CRYSTAL ELLIE78765NBTT R Breen (Snake Valley)
10LIVELY MAJOR8234723.16B L Hodgson (Smythesdale)
Race No. 9Tab.com.au Ht302:34PM (VICtime)
Maiden Heat event over 400 Metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MERLENA NIKKIFSHT R Breen (Snake Valley)
2RIVERDALE CASSIE76463NBTI L Green (Little River)
3FIVE DEGREES73FSHT L Turnbull (Crowlands)
4LIZZY’S CASTLE4FSHM L Mallia-Magri (Lara)
5VENUS VANE6FSHM Chilcott (Heathcote)
6COOLIFIED6FSHB J Grenfell (Seymour)
7RARE BEAR638FSTDB J Cunningham (Wyndham Vale)
8NANDO BALE2FSHM A Delbridge (Balliang)
9TAMI BALE245FSHS J Collins (Lara)
10NOT MY JOHNNYF3445NBTG J D Brett (Werribee)
Race No. 10Sita Australia Ht402:49PM (VICtime)
Maiden Heat event over 400 Metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1YASIN BALE43725FSTDS J Collins (Lara)
2TURPENTINEFSHT L Collins (Lara)
3HIDING ICE6FSHT Womann (Lara)
4HIPPY PENGUIN6FSHM J Gibbons (Lara)
5CAWBOURNE CLOONY2252NBTR J Britton (Lara)
6DYNA GERMAINE2FSHM A Delbridge (Balliang)
7BETCHA FLETCHA4FSHZ Aleksov (Brookfield)
8JACK’S TEDDY54FSHP L Hunt (Avalon)
9PATH TO HOPE26284NBTR J Matthews (Cororooke)
10BO TATIANA76367NBTD J Dawson (Preston)
Race No. 11Www.hotdogs.com.au03:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AMEDEO8723123.15R Manzocchi (Vermont)
2TIZA KING65724NBTJ Chilcott (Heathcote)
3BO HOUDINI1743522.98D J Dawson (Preston)
4EXPRESS LINKS11216NBTT O’Donovan (Lara)
5WHICH ARANDT73652NBTM Brealey (Exford)
6CARLOS WEST7811722.81A B Mcnamara (Mount Wallace)
7SHIFTY MIFTY8243422.91M Chilcott (Heathcote)
8DIVO BELLO23174NBTJ Condon (Tooradin)
9BATWOMAN44744NBTM Tabb (Lara)
10BLUE TO BITS5633822.75D J Brown (Lara)
Race No. 12Millers Muzzles03:25PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCE LARK86182FSTDJ Condon (Tooradin)
2POST CODE13538NBTT A Deglaitis (Moolap)
3ALLEN INDIAN44332NBTM A Delbridge (Balliang)
4DIGGER HOLE55655NBTM Craggill (St Albans)
5SIGGIEWI SUN22214FSHP A Abela (Point Cook)
6DODGE DA ROGER43118FSHM W Patterson (Iluka)
7EMPIRE MISS3862222.85J Barbara (Pascoe Vale)
8PENNY ALLEN36442NBTM A Delbridge (Balliang)
9WHY NOT MAGGIE28148NBTW T Gray (Wendouree)
10BLACK FLEET22871NBTT R Sharp (Melton West)