Sunday, 2 February 2014

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 2 February 2014

Race No. 1Grv Vbis Maiden S/f1 (gobis)10:05 AM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 350 metres at Healesville Of $1,945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1GAZZABILL [M]23NBTR Barron (Eden Park)
2MARRALITA [M]3NBTC Rose (Epping)
3PAPPA GALLO [M]2NBTM Cortese (Hampton Park)
4MCKNIGHT [M]2NBTN Randles (Devon Meadows)
5TEN GRAND LARGE [5]119.32(1)P Smith (Pascoe Vale South)
6ROO DEE [5]119.73(8)B Grenfell (Beveridge)
7TAYLER’S SPECIAL [5]464119.90(8)J Collins (Lara)
8ANNABELLA GIRL [M]43NBTW Dawes (Moe South)
9LADY SENORITA [M]Res.4NBTG Scott (Tooradan)
10MAGIC APPLE [M]Res.4NBTJ Riley (Wallington)
Race No. 2Grv Vbis Maiden S/f2 (gobis)10:20 AM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 350 metres at Healesville Of $1,945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1EL CAMPEON [M]6453NBTN Marum (Devon Meadows)
2SISCO FLYER [5]2534119.91(5)H Collins (Lara)
3ABANDON PARADISE [5]52119.37(4)A Craven (Wangaratta)
4BARON BLING [5]119.61(1)R Eades (Devon Meadows)
5VAN GERWEN [M]3NBTP Smith (Pascoe Vale South)
6RIVAL JOSH [M]45252NBTY Duncan (Tamleugh)
7CRAZY APPLE [M]P3652NBTV Awramenko (Waurn Ponds)
8WITTLE WASSALLO [M]23NBTW Vassallo (Devon Meadows)
9SOUL MAN [M]Res.73744NBTE Stevens (Bangholme)
10LIGHT OF FAITH [M]Res.434NBTM Hynes (Drouin South)
Race No. 3Grv Vbis Maiden S/f3 (gobis)10:35 AM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 350 metres at Healesville Of $1,945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1HIGHFIELD ROMEO [M]3NBTN Tait (Wangaratta)
2BOLD FAITH [M]52NBTJ Campbell (Drouin South)
3PENNSYLVANIA IS [5]119.61(5)A Paraskevas (Cranbourne South)
4BILL DODGER [M]22253NBTM Clark (Yarra Glen)
5BAR NO COMMENT [M]62574NBTG Barnsley (Carrum Downs)
6NORMY MCSHUFFLE [5]119.37(7)W Vassallo (Devon Meadows)
7BIG BAD TOM [M]4422NBTC Davis (Murrabit)
8NIGHT KEEPER [M]63472NBTJ Carr (Devon Meadows)
9HOW TIME FLY’S [M]Res.4NBTH Collins (Lara)
10WEE APACHE [M]Res.84NBTS Divers (Tamleugh)
Race No. 4Grv Vbis Maiden S/f4 (gobis)10:50 AM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 350 metres at Healesville Of $1,945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1BLING MY DAY [M]2NBTC Westerlo (Clyde)
2TWOBEEYOU [5]119.60(6)N Tait (Wangaratta)
3RHYTHM SYSTEM [M]3NBTJ Hopkins (Junction Village)
4WENTWORTH [5]4119.52(1)J Cottrell (Langwarrin)
5STRIKE ME LUCKY [M]42NBTT Reid (Yuroke)
6WHITE OPAL [M]2NBTJ Fothergill (Numurkah)
7PRINCE NITRO [M]25474NBTJ Carr (Devon Meadows)
8CARBON CRY [M]16453NBTR Dunne (St Albans)
9MISS GEEVES [M]Res.44NBTD Dawson (Crossover)
10TRICTONITE [M]Res.22754NBTK Smyth (Lang Lang)
Race No. 5Lion Quality Products Hvl Cup Ht111:05 AM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1LADY DEEDEE [3]5118419.19(1)K Leek (Devon Meadows)
2ZAMBORA STORM (NSW)[4]1721119.60(7)G Whitford (Yarram)
3VELOMAGIC [5]81221FSHD Williams (Bannockburn)
4FROSTY JAY JAY (QLD)[4]37174FSHK Greenough (Pearcedale)
5SULTAN OF SWING [4]1525419.32(1)B Ender (St Albans)
6EVIE’S ENTITY [4]12112FSHL Smith (Devon Meadows)
7WALKAWAY ABLAZE (NSW)[4]1113119.35(3)D Geall (Lara)
8DIRTY MARY [4]6122719.17(7)D Condon (Tooradin)
9CASBOULT [5]Res.7723619.27(7)J Hopkins (Junction Village)
10HERE COMES ALEX [5]Res.5556319.45(3)P Repici (Hampton Park)
Race No. 6Lqp – Trailer Accessories Hvl Cup Ht211:20 AM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1SKYE [4]1173219.41(4)K Sweeney (Gladysdale)
2THERE’S A EARN [5]12231FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
3BANJO BOY [3]3115318.97(8)K Virtue (Tooradin)
4LEESA BENZ (QLD)[3]2551119.44(6)D Geall (Lara)
5ACCLAIMED LOVE (NSW)[4]1523119.25(1)B Smith (Wandin North)
6HARD DAY’S NIGHT (WA)[2]1226119.08(3)B Ender (St Albans)
7COUP DE MAIN [3]2812519.26(2)G Buchanan (Sunday Creek)
8NIC NAT NUI [5]11128FSTDK Bravo (Lovely Banks)
9FLY FREDDIE (NSW)[5]Res.3652419.27(5)P Tabone (Nambrok)
10CASBOULT [5]Res.7723619.27(7)J Hopkins (Junction Village)
Race No. 7Lqp – Air Compressors Hvl Cup Ht311:35 AM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1COINTREAU CAP [5]35122FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
2SIGN OF SNOW [4]36338NBTA Langton (Anakie)
3ACCELERANT (NSW)[3]4812219.23(5)P Presutto (Devon Meadows)
4MEDITATE (NSW)[5]71451FSHK Mulrine (Collector)
5CALL ME SCARY [5]32487FSHD Cortese (Hampton Park)
6DEMONSTROUS [1]2146119.05(4)A Clayton (Little River)
7SO VAIN (NSW)[4]1467119.65(6)D Stewart (Erina)
8WALK HARD [1]1211118.82(1)N Mcrae (Clyde)
9GOOD OLD OSCAR (NSW)[3]Res.1628619.47(1)P Cusack (Rockbank)
10PRINCE LARK [3]Res.5344619.32(3)L Smith (Devon Meadows)
Race No. 8Lqp – Battery Chargers Hvl Cup Ht411:50 AM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1JUDDY BURST [3]3332619.05(6)W Vassallo (Devon Meadows)
2TEVEZ [4]3175319.55(1)D Condon (Tooradin)
3FIVE STAR KNOCKA (NSW)[4]3635419.43(7)J Hopkins (Junction Village)
4FANCY AMIGO (NSW)[5]31523FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
5DENERSUR [1]8121419.46(1)K Leek (Devon Meadows)
6FIRST BLOOD [5]37121NBTR Clark (Toolleen)
7KING LARRY [4]5812619.25(1)G Johnson (Chum Creek)
8PAW LICKING (NSW)[4]2112319.06(3)K Greenough (Pearcedale)
9FIERY BELLE [2]Res.5537119.05(3)S Humphries (Locksley)
10FROSTY MISS (NSW)[5]Res.83247NBTD Furey (Devon Meadows)
Race No. 9Lqp – Jump Start Systems Hvl Cup Ht512:06 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1ELUSIVE DAICOS [2]1117119.11(1)J Talgi (Devon Meadows)
2BILLY ROCKET [4]2111719.04(3)K Leek (Devon Meadows)
3MATT’S ENTITY [4]2111219.23(8)S Mckenzie (Bendigo)
4GOTTEM [3]3436219.41(7)J Mallon (Pearcedale)
5HAILSTORM BILLY (NSW)[5]33176FSHA Langton (Anakie)
6KOKO KOLA [5]25183NBTS Kruckel (Ardeer)
7SYMMETRY LAD [5]71412FSHS Kaliszewski (Melton)
8TRANSCEND TIME (QLD)[3]6115519.18(4)W Vassallo (Devon Meadows)
9MUTUAL CHOICE (NSW)[5]Res.88312NBTD Stewart (Erina)
10ABIT COOLER (QLD)[5]Res.45754NBTG Mclachlan (Cranbourne East)
Race No. 10Lqp – Led Spotlights Hvl Cup Ht612:22 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1VAPOUR STORM [5]531T719.29(2)D Selleck (Tooradin)
2HILLVIEW JAKE [5]1325719.33(4)A Terry (Cranbourne South)
3MEPUNGA MOSS [5]87232NBTJ Britton (Anakie)
4ZULU ZIRCON (NSW)[5]42113FSHJ Thompson (Pearcedale)
5VICTA BALE (NSW)[4]11323NBTS Collins (Lara)
6RELEASE THE HEAT (NSW)[1]6233619.15(1)D Geall (Lara)
7CARAMEL MIX (QLD)[5]81223FSHW Hansen (Daisy Hill)
8DARK WARRIOR [3]3123119.10(7)D Mcdonald (Devon Meadows)
9RUNAWAY CHASE (NSW)[5]Res.32686NBTG Hutchison (Seaford)
10IMAGE IN ACTION (QLD)[5]Res.57887FSHR Morley (Flynn)
Race No. 11Lqp – Car Fridges Hvl Cup Ht712:43 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1CIVIL PURSUIT [5]212FSHS James (Lang Lang)
2TOP INNINGS (TAS)[5]41137FSHJ Britton (Anakie)
3PREMIER MAGPIE [2]4611519.04(6)J Condon (Tooradin)
4SPECIAL PUP (WA)[5]24811FSHM Mallia-magri (Avalon)
5VAPOURASH [4]1788519.49(3)W Vassallo (Devon Meadows)
6COUP D’ETAT [4]T322219.36(7)B Buchanan (Sunday Creek)
7TEXAN [2]1621619.18(3)K Leek (Devon Meadows)
8POCKET OF DREAMS [4]3162619.31(5)D Furey (Devon Meadows)
9MISTER MINT (NSW)[5]Res.51219.74(2)D Selleck (Tooradin)
10MR. KANSAS (NSW)[5]Res.7F73219.62(6)G Johnson (Chum Creek)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments