Sunday, 20 April 2014

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 20 April 2014

Race No. 1Easter Madness @ Animal Orchestra12:24 PM (VIC time)
Maiden event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SAMURAI SPIKE [M]48435FSHB Jacobs (Carisbrook)
2SUNSET MAGIC ()[M]65624NBTS Kruckel (Ardeer)
3THAT’S NICK [M]28762NBTJ Perkins (Romsey)
4VOLCANIC ROCK [M]74734FSHM Niele (Berringa)
5STUNNING SHOW [M]5826FSTDP Martinovic (Koo Wee Rup)
6LYLEY BOY [M]48327FSTDT Whitford ()
7TINY PROFIT [M]22325NBTG Hammerstein (Kinglake West)
8MAKE PAPA PROUD [M]FSHD Edgar (Kooweerup)
9MAYBE NINJA [M]Res.FSHC Paez (Athlone)
10JACK’S LEGEND [M]Res.6244FSTDK Ward (Mount Moriac)
Race No. 2Mayfair Smallgoods12:44 PM (VIC time)
Maiden event over 350 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1STAR RIPPER [M]325FSHS Tyley (Wallan)
2VA VA VOOM [M]74232FSHS Berriman ( East)
3COSMIC LADY (NSW)[M]6262NBTM Collyer (Coburg East)
4NICKENMAX [M]FSHJ Delaroche (Cranbourne )
5DUGAN (NSW)[M]373NBTJ Griffiths (Lang Lang)
6HAY ANGEL [M]7NBTD Wheeler (Cranbourne)
7DOVETON BOBO [M]47FSHR Boehm (Dollar)
8OH KAY REG (NSW)[M]24542FSHS Dervish (Stanhope)
9CROKY BOY [M]Res.24877NBTK Ward (Mount Moriac)
10TRAVLOULIZA [M]Res.47887NBTC Morris (Vermont)
Race No. 31:04 PM (VIC time)
Maiden event over 350 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RYBORA LIZZIE [M]FSHA Craven (Wangaratta)
2CHAMPAGNE BELLE [M]65384NBTC Morris (Vermont)
3COSMIC DAICOS [M]6FSHK Chivell (Sunbury)
4SEEYA SATURDAY [M]18224NBTP Craig (Langwarrin)
5DALMUIR PRINCE (NSW)[M]342NBTW Craig (Koo Wee Rup)
6GEORGE’S WARRIOR [M]3FSTDT Daaboul (Williamstown)
7FEW SCREWS LOOSE [M]FSHD Edgar (Kooweerup)
8NODDY HOLDER (NSW)[M]23436FSHS Dervish (Stanhope)
9HOGGAN’S HOPE (QLD)[M]Res.374FSHB Anderson (Heathcote)
10TRAVLOULIZA [M]Res.47887NBTC Morris (Vermont)
Race No. 4Top Cat Video Productions1:23 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BIG DUNC [5]2467619.45(2)B Morse (Cranbourne)
2SCHERRI LEE LASS [5]45241NBTP Martinovic (Koo Wee Rup)
3TENACIOUS TILLY [5]88486FSTDD Dawson (Crossover)
4POLISHED STEEL (NSW)[5]51423NBTA Craven (Wangaratta)
5BRAVE CRAWF [5]7671419.83(7)J Reddoch (Healesville)
6RILEY BOY [5]6631NBTM Braithwaite (Moe)
7STARZAR DIAMONDS [5]119.51(7)K King (Langwarrin)
8PEYTON PARADISE [5]21228FSHS Berriman (Ballarat East)
9CAPTAIN COTCHIE [5]Res.727TTFSHD Wheeler (Cranbourne)
10CASTLE BLACK [5]Res.86287FSHC Bahen (Yuroke)
Race No. 5Winning Post1:47 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LAETITA [5]47713NBTP Ryan (Lang Lang)
2IGNITER MISS [5]2622419.29(2)G Sneyders (Nilma North)
3LORETTA [5]56244NBTK Mccann (Rosebud West)
4LOOKING MAGICAL [5]4432319.80(6)D Williamson (Moe)
5KENJU [5]55127NBTJ Grindley (Gladysdale)
6BUBUDANG (NSW)[5]44T7319.66(8)W Craig (Koo Wee Rup)
7DOZER BOY [5]4431519.58(1)J Reddoch (Healesville)
8MEXICO JOE [5]5574319.39(5)M Galea (Sunshine North)
9KOO FOO [5]Res.87328NBTA Galea (Sunshine North)
10JETTISON (TAS)[5]Res.77658NBTD Williamson (Moe)
Race No. 6Yarra Valley Stock Removers2:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA CONCRETE [5]6734819.34(7)P Simone (Pirron Yallock)
2GOLDEN MELENI [5]34658NBTM Grindley (Gladysdale)
3GO SNIPER [5]38155NBTK Ward (Mount Moriac)
4CHERONO (QLD)[5]152F8FSHB Anderson (Heathcote)
5DENISE MAGIC [5]8126419.44(7)J Mallon (Pearcedale)
6LEKTRA CRUISER [5]5557719.48(5)P Simone (Pirron Yallock)
7MIDNIGHT STRIKE [5]13465NBTS Long (Pakenham)
8MY SENORITA [5]3855619.62(4)J Reddoch (Healesville)
9CALL ME SCARY [5]Res.66454NBTD Cortese (Hampton Park)
10MR. KANSAS (NSW)[5]Res.8327719.62(6)G Johnson (Chum Creek)
Race No. 7K.r.b. Leather2:22 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BARB AND DEN [5]67825NBTG Edwards (Broadford)
2WOOD CUTTER STAN [5]225F8FSHS Berriman (Ballarat East)
3GOLD BREAK [5]4621719.31(2)G Sneyders (Nilma North)
4BIG BAD TOM [5]11227NBTC Davis (Murrabit)
5PILBARA GOLD [5]7641419.64(3)J Reddoch (Healesville)
6SHE GONE [5]62457NBTR Lane ()
7DISRUPTIVE SPIN [5]64732NBTN Lund (Longwarry)
8RAPID ROY [5]31566FSHL Bridges (Brown Hill)
9SOUTHWOOD FLAME [5]Res.4525519.35(5)A Scott (Pearcedale)
10INFRINGEMENT [5]Res.27835NBTJ Barlow (Hampton Park)
Race No. 8Lion Quality Products2:38 PM (VIC time)
Free For All event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1SOLDIER SPY (NSW)[3]1231419.16(6)M Fox (Laverton)
2I’M PUMPED [3]2238719.24(2)G Orr (Moe)
3ELUSIVE DAICOS [2]2541319.11(1)J Talgi (Devon Meadows)
4SULTAN OF SWING [4]1152719.32(1)B Ender (St Albans)
5LIL MAYBE [4]61T5419.49(3)C Paez (Athlone)
6DEMONSTROUS [2]7777619.05(4)A Clayton (Little River)
7PRINCE LARK [4]4466619.32(3)L Smith (Devon Meadows)
8PAPPA GALLO [4]1218119.61(6)M Cortese (Hampton Park)
Race No. 9Tiptop Butchers3:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WATER BAG [5]33475NBTS Berriman (Ballarat East)
2SANTA ANA WIND [5]16248NBTA Paraskevas (Cranbourne South)
3HARE ADDICT [5]5F138NBTD Dawson (Crossover)
4KRISTINGEE [5]44345NBTJ Perkins (Romsey)
5TINA TWO [5]13147NBTM Davis (Altona Green)
6RETRO [5]21514FSTDK Chivell (Sunbury)
7JACK’S ELLE [5]42271NBTN Carthew (Newcomb)
8LEKTRA LOIS [5]52786NBTP Simone (Pirron Yallock)
9SOUTHWOOD FLAME [5]Res.4525519.35(5)A Scott (Pearcedale)
10MIDNIGHT OSTI (NSW)[5]Res.53464FSHM Niele (Berringa)
Race No. 10Gary Selkrig – Stagger @ Stud3:27 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 300 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1CENTRALIAN [5]4433FNBTL Smith (Devon Meadows)
2HOSTILITY [5]82518FSTDM Giddings (Kilmore)
3GOTTEM [4]6274716.57(8)J Mallon (Pearcedale)
4SOUTHPAW BOXER [5]84343NBTD Holmes (Blind Bight)
5CROWDZA CHANTING [5]57512NBTK King (Langwarrin)
6SHIFTY MIFTY (NSW)[5]13234NBTD Dawson (Crossover)
7BRAN NUE KOONORA [4]1312116.87(8)R Lyfield (Lang Lang)
8KOKO KOLA [4]7246516.50(5)S Kruckel (Ardeer)
9GOLD BREAK [5]Res.4621716.55(4)G Sneyders (Nilma North)
10CALL ME SCARY [5]Res.66454FSTDD Cortese (Hampton Park)
Race No. 11Smith & Calder Sign Co.3:46 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BIZARRE BLING [5]21714FSTDR Eades (Carrum Downs)
2CRESSY WHIZ [5]32356FSHI Partington (Pearcedale)
3LEKTRA TAYLOR [5]76542NBTP Simone (Pirron Yallock)
4BOSS OSTI (NSW)[5]44144FSHM Niele (Berringa)
5BOMBER OSTI (NSW)[5]11152FSHM Niele (Berringa)
6SEMYORKA [5]45215NBTJ Sayle (Herne Hill)
7MITCH SPARRABUSH [5]42454FSTDL Mitchell (Teesdale)
8KING LARRY [5]3473816.58(3)G Johnson (Chum Creek)
9LIGHTNING TESS [5]Res.11788NBTM Galea (Sunshine North)
10WHERE’S RED [5]Res.67166NBTK Ward (Mount Moriac)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments