Sunday, 4 September 2016

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 4 September 2016

Race No. 1Straights Functions & Events Final12:04 PM (VIC time)
Maiden Final event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PANTHER GRIT [7]F724117.10(3)G Smith (Mill Park)
2DOZER GOLD [M]74442NBTJ Reddoch (Healesville)
3ENCHANTING IMAGE [7]3117.15(6)G Summers (Hazelwood North)
4AUBURN GAL [7]3244117.12(2)P Ellul (Noble Park North)
5TWEEDLE DUMB (QLD)[7]43116.83(3)D Cortese (Hampton Park)
6ARE YOU (NSW)[M]2NBTE Hamilton (Invergordon)
7STOPPA BUS (NSW)[7]7117.07(6)Y Duncan (Tamleugh)
8TWEEDLE DEE (QLD)[7]22117.01(1)D Cortese (Hampton Park)
9JIMMY’S ANGEL [M]Res.12NBTJ Condon (Devon Meadows)
10BUZMAN BENZ (QLD)[M]Res.22NBTG Johnson (Chum Creek)
Race No. 2Top Cat Video Productions12:25 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MEMPHIS VICTOREM [6]71878FSHR Gray (Pyalong)
2KEV’S CHOICE (NSW)[7]44655FSHR Johnson (Lang Lang)
3REGAL BULLDOG [7]84748NBTA Spiteri (St Albans)
4BLUSH BURST [7]36648FSHE Hamilton (Invergordon)
5DONKEY TRON [7]1868420.03(1)A Zampichelli (Murchison)
6HURRICANE AUSSIE [6]56465NBTP Romagnino (Moe)
7ASTON MONDO [6]115FSHJ Thompson (Pearcedale)
8LEAVE ME OUT [7]315719.47(2)D Jarvis (Sydenham)
9PERRY WHITE [7]Res.38547NBTG Bartlett (Tenby Point)
10MAGIC SUPER [7]Res.6567519.75(2)G Howell (Pearcedale)
Race No. 3All 4 Paws & Claws Resort Hvl Cup Ht112:42 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1WHO’S DRIVING [4]1111719.30(4)A Langton (Anakie)
2DRAGON GLASS (NSW)[4]1641819.05(3)C Mercieca (St Albans)
3IT’S ALL TALK [1]1141218.93(1)A Galea (Sunshine North)
4BEAR’S GOLD [4]1111519.04(5)K Hellmuth (Pearcedale)
5PAUA TO ROAR (NSW)[1]1727119.08(7)S White (Buln Buln East)
6LORIMER LAD [4]1112418.98(1)G Ennis (Sandhurst)
7WOLFBANE MCCABE (QLD)[5]545T619.35(1)P Romagnino (Moe)
8RED LIGHT RUNNER [3]1763319.27(7)D Weightman (Dean)
9PERRY WHITE [7]Res.38547NBTG Bartlett (Tenby Point)
10SPY MISS (NSW)[7]Res.4856619.64(5)R Johnson (Lang Lang)
Race No. 4All 4 Paws & Claws Resort Hvl Cup Ht21:01 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING ARNOLD (NSW)[5]24142FSHI Cockerell (Buckley)
2SHARED BONUS [4]8323318.90(4)J Britton (Anakie)
3CUT LOOSE MAX [4]17778NBTG Howell (Pearcedale)
4JOHNNIE RED [5]24541NBTR Mcrae (Junction Village)
5JUDICIAL MAN (QLD)[4]1111118.94(7)B Ennis (Lara)
6ZAMBORA BEAU (NSW)[3]8442819.11(8)A Azzopardi (Myrniong)
7CHEVY PRINCE (NSW)[5]47324FSHR Howard (Keinbah)
8EDDIE YAP [4]1511519.48(6)R Henness (Heathcote)
9SPY MISS (NSW)[7]Res.4856619.64(5)R Johnson (Lang Lang)
10MAKE THAT CALL [5]Res.77863NBTG Bartlett (Tenby Point)
Race No. 5All 4 Paws & Claws Resort Hvl Cup Ht31:19 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1PITTSY LOMAR [5]31327NBTR Britton (Lara)
2QUICK GLANCE (NSW)[7]31FSHW Boreland (Werombi)
3AUSSIE INFRARED (NSW)[4]6111119.00(7)R Hume (Wattle Flat)
4TO THE GALO’S [5]21237NBTP Smith (Pascoe Vale South)
5BEJAY THE DEJAY (NSW)[1]3625118.75(5)G Ennis (Sandhurst)
6AMERICAN MONSTER [5]17111FSHA Terry (Cranbourne South)
7HAWKA TRON [4]1134319.12(8)J Magri (Avalon)
8HOWIES FLYER [4]7532319.36(1)P Carmichael (Elliminyt)
9PERRY WHITE [7]Res.38547NBTG Bartlett (Tenby Point)
10MAKE THAT CALL [5]Res.77863NBTG Bartlett (Tenby Point)
Race No. 6All 4 Paws & Claws Resort Hvl Cup Ht41:38 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1LOCKNANE EVE (TAS)[5]43316FSHS Whitney (Avalon)
2ONE FOR ME [3]1364719.16(2)J Britton (Anakie)
3ZIPPING VITO (NSW)[5]81722FSHI Cockerell (Buckley)
4FLYING FOCUS [5]52115FSHR Britton (Lara)
5MYSTERY RIDE [4]51461NBTC Bahen (Yuroke)
6IDO VOODOO (QLD)[4]5211519.22(2)J Taylor (Kyabram)
7ANOTHER ZIPPER (NSW)[6]31321FSHN Howard (Keinbah)
8HAIYAN [4]2151119.21(7)T Salih (Springvale)
9BARHAM MILLICH [7]Res.5F618NBTR Johnson (Lang Lang)
10MAKE THAT CALL [5]Res.77863NBTG Bartlett (Tenby Point)
Race No. 7All 4 Paws & Claws Resort Hvl Cup Ht51:55 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ALPHA HERMES [4]75126FSHJ Britton (Anakie)
2ATHOS [5]72754NBTR Gray (Pyalong)
3LEVENSEAT BEVAN [5]2631619.35(7)G Howell (Pearcedale)
4PAPPA GALLO [5]3332719.45(4)M Cortese (Hampton Park)
5SHYTOWN HUSSLER [5]51151FSHG Rounds (Devon Meadows)
6INVICTUS RAPID [3]2136119.04(8)J Thompson (Pearcedale)
7EXTRADITION (QLD)[4]7373219.38(2)G Selkrig (Devon Meadows)
8QUOTATION MARK [5]61121FSHA Langton (Anakie)
9PERRY WHITE [7]Res.38547NBTG Bartlett (Tenby Point)
10BARHAM MILLICH [7]Res.5F618NBTR Johnson (Lang Lang)
Race No. 8All 4 Paws & Claws Resort Hvl Cup Ht62:16 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1TAMMY BAXTER (NSW)[5]21412FSHT Womann (Lara)
2ASA KILLA QUEEN (NSW)[3]2314119.49(4)C Wilson (Wyndham Vale)
3SOLDIER SPY (NSW)[2]2126119.16(6)M Fox (Laverton)
4BIG TICKET [3]6232219.25(7)P Sofra (Cranbourne)
5YOUR SHOUT PUNK (NSW)[4]1811119.19(5)W Vassallo (Devon Meadows)
6DON’S DISASTER [7]77221FSHV Awramenko (Waurn Ponds)
7ASTON BOLERO [3]1131119.05(1)J Thompson (Pearcedale)
8LANDMARK [4]1121119.04(7)R Britton (Lara)
9SPY MISS (NSW)[7]Res.4856619.64(5)R Johnson (Lang Lang)
10MAKE THAT CALL [5]Res.77863NBTG Bartlett (Tenby Point)
Race No. 9All 4 Paws & Claws Resort Hvl Cup Ht72:33 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1MOTT HAVEN (NSW)[5]2232619.31(3)M Fox (Laverton)
2HURRICANE QUEEN (NSW)[5]31648FSHD Welsh (Belmont)
3ALPHA DEMETER [4]11261FSHJ Britton (Anakie)
4JACK WALKER (SA)[5]61222FSHJ Thompson (Pearcedale)
5FANCY MORE (NSW)[5]11162FSHS Whitney (Avalon)
6MASTER PHELPS [1]2213519.11(8)T Salih (Springvale)
7BRILLIANT SHOT (NSW)[5]43332NBTA Azzopardi (Myrniong)
8LEGEND (NSW)[3]3242419.10(8)P Triaca (Whroo)
9PERRY WHITE [7]Res.38547NBTG Bartlett (Tenby Point)
10BARHAM MILLICH [7]Res.5F618NBTR Johnson (Lang Lang)
Race No. 10Greyhounds On Board Veteran Damsels Dash2:54 PM (VIC time)
S/E Veteran event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JANE ELIZA [5]44565NBTG Cinnamond (Junction Village)
2EARLY VIOLET [7]P8768NBTO Fraser (Devon Meadows)
3BANANA BLANKET [5]61646NBTL Harrowfield (Colac)
4ROZEHILL LISA [5]36177NBTL Lacy (Noble Park)
5AVATAR GIRL (NSW)[5]63551NBTP Triaca (Whroo)
6HOT GENETICS (QLD)[5]62153NBTM Davis (Altona Green)
7LITTLE FERRET [7]26456FSHH Gates (St Albans)
8HETALIA BALE (NSW)[5]22437NBTT Womann (Lara)
Race No. 11Tab – More Than Just Winning3:10 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LUNCHMONEY LEWIS [5]27351NBTG Kantzidis (Bundoora)
2SMART TORNADO [5]72256NBTD Bettles (Cape Woolamai)
3DESTINI INFERNO [5]45262NBTG Smith (Mill Park)
4DON THE SASH [5]22553NBTN Mcrae (Clyde)
5STURRIDGE [5]15745FSHK Pitt (Devon Meadows)
6IMA TOMAHAWK [5]4815FFSTDA Norris (Sunshine)
7ZAHRA BELLA [5]65142NBTG Kantzidis (Bundoora)
8LEKTRA KHAN [5]85637NBTB Klemke (Heathcote)
9DOMESTIC GIRL [5]Res.33146NBTK Kubik (Epping)
10SPECIFY (NSW)[5]Res.77486NBTB Fothergill (Numurkah)
Race No. 12Smith & Calder Sign Co.3:32 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1IZUMI [5]82261NBTY Andrews (Kilmany)
2ALLEN JEER (NSW)[5]14457NBTT Womann (Lara)
3NINJA APPLE [5]66757FSHV Awramenko (Waurn Ponds)
4SUPERSTAR JATT [5]41585FSHB Klemke (Heathcote)
5WALT’S STAR [5]82145FSHS Jack (Dalmore)
6SWIFT JEWEL (NSW)[5]57677FSHD White (Sunbury)
7ELI’S JET [5]68215FSTDD Saunders (Somerville)
8ATARAXIA [5]3283FNBTA Terry (Cranbourne South)
9EMILY’S KITTY (NSW)[5]Res.14274NBTA Norris (Sunshine)
10HUGH MADE WHO [5]Res.7476616.67(8)G Johnson (Chum Creek)