Saturday 18th September 2010

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday 18th September 2010

Race No. 1Scotty’s Meats07:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1MISS DEVIOUS11G Kantzidis (Bundoora)
2UP IN FLAMES32121L M Gorman (Newborough)
3FLINDOSY BALE37661S J Collins (Lake Goldsmith)
4NEW YEAR’S PUNCH212R J Britton (Lara)
5WOOLOO54132L Bicchieri (Pascoe Vale)
6BLUE JUICE32137M F Bourke (Breakwater)
7LEKTRA SHARP14222A L Dailly (Anakie)
8STRONG INTENTION24111T C O’Neill (Dingley Village)
9SERENE PASSION55122H L Collins (Lake Goldsmith)
10PATTON BALE43118A L Dailly (Anakie)
Race No. 2Nationwide Seafoods07:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1GAELIC BALE22211A L Dailly (Anakie)
2ALLEGRA’S SUNSET31317R A Anchen (Nagambie)
3DYNAMIC DYLAN66323A L Dailly (Anakie)
4MIDNIGHT ECLIPSE51311C J Bahen (Yuroke)
5KENSINGTON GOLD55144P E Giles (Moe)
6OBSCENE65435M T Carter (Violet Town)
7PENSKI ILLUSION46752T Womann (Lara)
8DAINTREE PALACE21214G A Joske (Jeeralang Junction)
9JOIN THE QUEUE35477K R Ward (Mount Moriac)
10DR. ROCHELLE73815W J Mcmahon (Darriman)
Race No. 307:57PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1BUNDY BALE31433S J Collins (Lake Goldsmith)
2BOB’S BOY36432K R Ward (Mount Moriac)
3COOL WABBIT36751R J Britton (Lara)
4KENNY JOHN42485K J Hunt (Eaglehawk)
5FREDDIE BALE76372A L Dailly (Anakie)
6TYE ME DOWN54414T Womann (Lara)
7SHANLYN SAMMY76422W A Vassallo (Devon Meadows)
8MARBRO MAN61151K G Greenough (Pearcedale)
9MANETTI BALE45515G J Bate (Lara)
10INNISFREE MISS26242A L Dailly (Anakie)
Race No. 4Topcat Video Cup Ht108:15PM (VICtime)
Special Event Heat event over 725 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1DISCO DYNAMITE44314D W Knocker (Langwarrin)
2BLUE LORIAN21115P R Whye (Narellan)
3ALLEN ZANDER23222A L Dailly (Anakie)
4COUNTESS OF CORK63533D N Mcdonald (Cranbourne)
5*** VACANT BOX ***
6AMANDA BALE77341A L Dailly (Anakie)
7GALACTIC DIAMOND25182B J Iredale (Frankston)
8FORTY TWENTY15116J E Heard (North Entrance)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Www.themeadows.org.au ()08:35PM (VICtime)
Grade 4 event over 525 Metres at The meadows Of $6,358,115 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $6,352,400.

No.NameFormTrainer

1ROYAL CHOIR31115A N O’Connor (Jacana)
2CAPTAIN MILO22321M L Mallia-Magri (Lara)
3HELLA GOOD31646G J Bate (Lara)
4FREDDY FLATHEAD21111D I Burnett (Drysdale)
5OLIVER ALLEN65445S J Collins (Lake Goldsmith)
6KILRUSH14F37E D Whelan (Ascot Vale)
7OCTANE ASSASSIN12213G R Greig (Tea Tree)
8MAGIC DASHER13717T Womann (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Topcat Video Cup Ht208:57PM (VICtime)
Special Event Heat event over 725 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1SMART OPTION41351J L Mcmahon (Darriman)
216511K G Greenough (Pearcedale)
3DOHTMANN62116A L Dailly (Anakie)
4JARVIS BALE33634G J Bate (Lara)
57611FT Womann (Lara)
6SATANIC CASH61121R L Isaacson (Lewiston)
7WHIRL’S APART21523N Vincent (Lal Lal)
8SALVATORE22424L A Atchison (Jilliby)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Lepine Funerals09:20PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at The meadows Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1BARNSTORMER44112A Stewart (Melton)
2LAST STRESS21153K R Ward (Mount Moriac)
365841R J Britton (Lara)
4ADJUST85824P Sieben (Tooradin)
5APIDRA32141B E Smith (Uranquinty)
6SHIRAZ’S LUCK17214M J Cauchi (St Leonards)
7STETSON LILY37165R J Britton (Lara)
8SITKA22136M G Louth (Flowery Gully)
9CLARETOWN JOCKA51121A J Jeffrey (Ballarat)
10RUNNIN’ JUMPIN’65637I D Bindley (Wonthaggi)
Race No. 8Cricket (gobis)09:42PM (VICtime)
Free For All event over 525 Metres at The meadows Of $7,509,150 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $7,502,400.

No.NameFormTrainer

1PREMIER REWARD63276M R Dapiran (Seymour)
2ADMIRAL BALE11347G J Bate (Lara)
3NELLY BALE78311A L Dailly (Anakie)
4DIN’S SON11112K D Leek (Devon Meadows)
5NED’S PEDRO68114T Womann (Lara)
6DYNA OBELIA51171A L Dailly (Anakie)
7ALLEN CHANG81523A L Dailly (Anakie)
8SILENT GUARDIAN12121D N Mcdonald (Cranbourne)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Geotechnical Laboratories10:05PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1HAYDER BALE24574G J Bate (Lara)
2SANDHOG42517G Mitchell (Keysborough)
3MOPAR BALE47567A L Dailly (Anakie)
4CHLOE ALLEN44254S J Collins (Lake Goldsmith)
5COOPER BALE66636G J Bate (Lara)
6MANUEL BALE67223A L Dailly (Anakie)
7REVEL IN53854T Womann (Lara)
8KAY CEE POWER2732FT L Collins (Lake Goldsmith)
9HOLSTEIN MISS54618T Womann (Lara)
10REPERTOIRE45325R Snelling (Taradale)
Race No. 10Awm Electrical10:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1ACTIVITY52631D N Mcdonald (Cranbourne)
2GREYWINDS BEN41786T Womann (Lara)
3SPOT ON ROB47122M Grindley (Gladysdale)
4WENZKE42841B E Smith (Uranquinty)
5PETER’S PROJECT12557A L Dailly (Anakie)
6SLIPAWAY WILLY43615N Wynd (Lismore)
7BACON BALE41114A L Dailly (Anakie)
8WANDY LAYLA35514R J Britton (Lara)
9VELVETEEN BALE31464S J Collins (Lake Goldsmith)
10CAPPARIS BALE41337S J Collins (Lake Goldsmith)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments