Saturday, 2 January 2016

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday, 2 January 2016

Race No. 1Tab Early Quaddie (handicap)6:55 PM (VIC time)
Handicap event over 725 metres at The meadows Of $10,285 Prizemoney.
1st: $7,200 2nd: $2,060 3rd: $1,025.

No.NameFormBestTrainer

1SHANLYN LUCY -7m [2]3211142.55(4)A Lauterboom (Tooradin)
2BOURBSKI FEVER -9m (NSW)[4]4452642.41(7)A Dailly (Anakie)
3TRACE AMOUNT -9m [4]5535F42.81(4)M Chilcott (Heathcote)
4COME ON FANTASY -10m [5]22313FSTDJ Borg (Maryborough)
5ZIPPING GEOFF -10m (NSW)[5]32331NBTM Delbridge (Balliang)
6RYNO’S RAIDER -10m (NSW)[5]21552NBTT O’donovan (Devon Meadows)
7POLIJUICE POTION -10m [5]11141FSTDL Cockerell (Buckley)
8RING THE BELL -10m [5]21818FSTDG O’keefe (Neerim Junction)
9KILKEE FLEX -10m (NSW)[5]Res.88655NBTP Dapiran (Northwood)
10MOONLIT EYES -10m [7]Res.36252FSTDA Langton (Anakie)
Race No. 2Ajs Corporation (1-4 Wins) Final7:13 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 525 metres at The meadows Of $17,250 Prizemoney.
1st: $12,000 2nd: $3,500 3rd: $1,750.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING KANE (NSW)[5]1325230.12(4)C Jones (Rosedale)
2BLOWN AWAY [5]43153NBTT Mitchell (Lara)
3PARAPHERNALIA [6]216130.15(3)J Guy (Horsham)
4DYNA MADDIE (NSW)[6]6121329.99(1)A Dailly (Anakie)
5DESTINI WILDFIRE [6]61F8230.18(4)E Rinaldi (Lethbridge)
6SNAKEBITE BALE (NSW)[4]2115129.81(7)A Dailly (Anakie)
7MEPUNGA FAME [6]45312NBTJ Britton (Anakie)
8EISENHOWER [4]1114130.36(1)W Jacobson (Malabaine)
9BLUE BLITZ [7]Res.421330.42(8)A Inglis (Myers Flat)
10GREYSYND HAWK [7]Res.35145NBTM Chilcott (Heathcote)
Race No. 3Www.tab.com.au Ht17:35 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1LITHGOW PANTHER (NSW)[5]51122FSTDR Britton (Lara)
2SALLY GARDENS [5]66477NBTG Buchanan (Sunday Creek)
3MAFALDA HOPKIRK [5]33341FSTDI Cockerell (Buckley)
4MR. MAKE BELIEVE (NSW)[5]18126NBTP Dapiran (Northwood)
5ZIGSTAR (QLD)[5]35124NBTJ Magri (Avalon)
6DYNA NIHILIST (NSW)[5]5421134.68(8)R Camilleri (Lara)
7JUNNER BALE (NSW)[5]47357FSTDH Collins (Lara)
8VALOSHORE [5]76465NBTB Shillington (Lara)
Race No. 4Ajs Corporation Ht27:57 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1OUR SHIRAZ [5]2244234.73(5)J Higgins (Linton)
2TRON BRADMAN (NSW)[5]1215634.75(2)A Dailly (Anakie)
3TURFMAN [5]46534FSTDJ Carr (Devon Meadows)
4SHE’S AYCE (NSW)[5]171T7FSHJ Greenough (Pearcedale)
5COSMIC VEE BEE (NSW)[5]82873NBTR Britton (Lara)
6IGOR KARKAROFF [5]41617NBTI Cockerell (Buckley)
7DYNA SHINKO (NSW)[5]84746NBTH Collins (Lara)
8ABSOLUTE POWER [5]55524NBTJ Thompson (Pearcedale)
Race No. 520k Quaddie Jackpot8:18 PM (VIC time)
Free For All event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1GUNMETAL REBEL [4]3655130.08(3)J Formosa (Heathcote)
2BERZERK [3]2722229.92(4)J Thompson (Pearcedale)
3BALLERINO [1]1167529.88(2)J Borg (Maryborough)
4BENTA BALE (NSW)[4]7521230.04(8)A Dailly (Anakie)
6BENZO BALE (NSW)[4]8616630.12(1)A Dailly (Anakie)
7BEARVILLE AZZA (TAS)[3]3141230.04(6)R Britton (Lara)
8CORNELIUS FUDGE [4]4185329.91(2)L Cockerell (Buckley)
Race No. 6Tab Rewards Damsels Dash Final8:35 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 525 metres at The meadows Of $17,250 Prizemoney.
1st: $12,000 2nd: $3,500 3rd: $1,750.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON DAWN [5]61584NBTS Fisher (Lara)
2GREYSYND EMMA [5]3335230.07(3)M Chilcott (Heathcote)
3FANTASTIC SKYE (NSW)[4]1121130.10(2)K Greenough (Pearcedale)
4SHE’S A LOOPER (SA)[5]16173NBTC Butcher (Meningie)
5MISSISSIPPI GIRL (NSW)[5]1421230.35(5)T Womann (Lara)
6ZOE [5]34553NBTD Fisher (Lara)
7TAP OUT ROSE (NSW)[4]4132130.33(5)R Britton (Lara)
8DALIYA BALE (NSW)[5]1483430.07(4)R Camilleri (Lara)
9JUNNER BALE (NSW)[5]Res.47357NBTH Collins (Lara)
10PENANCE ALLEN (NSW)[5]Res.12453NBTR Camilleri (Lara)
Race No. 7Ajs Corporation8:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1QUANTUM BALE (NSW)[5]7642529.99(6)T Womann (Lara)
2MRS. HUANG (NSW)[5]51317NBTL Azzopardi (Londonderry)
3ZANPA BALE (NSW)[5]2611330.06(1)R Coleman (Lara)
4ALLEN TERMINATOR (NSW)[5]11123NBTM Delbridge (Balliang)
5DUOMO BALE (NSW)[5]3141130.26(7)T Mitchell (Lara)
6EYES ADORABLE (NSW)[5]7667130.21(3)C Capuano (Anakie)
7LISTER BALE (NSW)[5]1233430.76(2)R Camilleri (Lara)
8WORM BURNER (SA)[5]31114NBTC Butcher (Meningie)
9ROLL ‘EM MISSY [5]Res.53266NBTT Noy (New Gisborne)
Race No. 8Ajs Corporation Silver Chief Final9:20 PM (VIC time)
S/E Group 1 event over 525 metres at The meadows Of $145,000 Prizemoney.
1st: $100,000 2nd: $30,000 3rd: $15,000.

No.NameFormBestTrainer

1HARLON [2]6211129.93(4)M Fearnley (Yinnar)
2ERNEST BALE (NSW)[3]3541129.89(2)S Collins (Lara)
3MIDWINTER [5]33122NBTA Stewart (Melton)
4INVICTUS RAPID [3]3511129.84(7)J Thompson (Pearcedale)
5MOREIRA [4]2612229.87(2)J Thompson (Pearcedale)
6MARLEY BALE (NSW)[4]4511229.83(1)A Dailly (Anakie)
7AEROPLANE BOB [5]11132NBTJ Thompson (Pearcedale)
8MY SILVER CHISEL [3]1122130.08(5)D Burnett (Little River)
9ALLEN TERMINATOR (NSW)[5]Res.11123NBTM Delbridge (Balliang)
10ASTON EBERT (SA)[5]Res.2322330.42(1)J Thompson (Pearcedale)
Race No. 9Sky Racing Ht39:42 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1GRAND INTENTION [5]2164534.22(3)G Ennis (Sandhurst)
2ONE CUP SHORT [5]23355FSTDC Johannsen (Devon Meadows)
3JAYCO BALE (NSW)[5]26422FSTDR Britton (Lara)
4CITY RAMBLER [5]4424534.92(8)J Carr (Devon Meadows)
5NITRO POWER [5]37645NBTG Kantzidis (Bundoora)
6DEWANA LASS [5]3525434.55(1)B Dewan (Carrum Downs)
7DESTINI BLAZE [5]51741NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
8QUIZMASTER (NSW)[5]32343FSHA Langton (Anakie)
Race No. 10Ajs Corporation10:05 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1BRONCO DE JURER [5]35113NBTV Giles (Bamawm)
2PENANCE ALLEN (NSW)[5]12453NBTR Camilleri (Lara)
3ALLEN MARKY (NSW)[5]2322530.20(4)M Delbridge (Balliang)
4SILVERTOP (NSW)[5]6638230.20(5)J Magri (Avalon)
5ABOUT TO ROCK [5]21335NBTK Greenough (Pearcedale)
6ELBOW ROOM [5]3431230.29(6)I Bibby (Warracknabeal)
7WHY NOT LES [5]6144630.08(8)G Carter (Devon Meadows)
8NO JOCKEY NEEDED (NSW)[5]21431FSHD Fisher (Lara)
9ROLL ‘EM MISSY [5]Res.53266NBTT Noy (New Gisborne)
Race No. 11Tab – More Than Just Winning10:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA RAPIDASH (NSW)[5]1865330.26(2)A Dailly (Anakie)
2FIZZY BALE (NSW)[5]1517730.25(1)S Collins (Lara)
3CALL ME GEE [5]27247NBTR Britton (Lara)
4PARANOIA [5]3831330.42(2)J Guy (Horsham)
5FIREBOMB [5]62845NBTL Delbridge (Balliang)
6NOOSA JET [5]5466730.32(8)D Fisher (Lara)
7JAGMAN [5]54442NBTC Johannsen (Devon Meadows)
8DUFF BALE (NSW)[5]44237NBTH Collins (Lara)
9ROLL ‘EM MISSY [5]Res.53266NBTT Noy (New Gisborne)
Race No. 12Ajs Corporation10:45 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1CUERVO SHOT (GA)[5]6578730.40(1)R Britton (Lara)
2SOLO (NSW)[5]11212NBTJ Karamatic (Lara)
3NEVILLE BALE (NSW)[5]6431330.32(2)H Collins (Lara)
4LEOPOLD BALE (NSW)[5]8451230.42(8)S Collins (Lara)
5ROLL ‘EM SHARKY [5]82477NBTT Noy (New Gisborne)
6CERBERUS [5]4564230.83(7)A Xerri (Caroline Springs)
7MR EMGRAND (NSW)[5]55227NBTL Azzopardi (Londonderry)
8SLICK SIMZY (NSW)[5]8541630.43(4)R Coleman (Lara)
9ROLL ‘EM MISSY [5]Res.53266NBTT Noy (New Gisborne)