Wednesday, 16 October 2013

Greyhound Box Draw For The Meadows – Wednesday, 16 October 2013

Race No. 1Downtown Cleaning Ht112:04 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 525 metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MISS RANTRESS [M]FSHT Womann (Lara)
2TO SEVEN ELEVEN (NSW)[M]3242FSHP Dooner (Wagga Wagga)
3RUGER BALE (NSW)[M]874FSHS Collins (Lara)
4BRODUS CLAY [M]4F233NBTT O’donovan (Devon Meadows)
5ELABORATE MISS [M]74628FSHD Farrell (Talbot)
6OFFICER DESTINI [M]54564NBTP Dundon (Finley)
7MIDNIGHT MANEUVA (NSW)[M]35445FSHJ Britton (Anakie)
8WARRIOR KING (NSW)[M]3FSHB Ennis (Lara)
9ARVO’S ZARA [M]Res.67456FSHA Marum (Devon Meadows)
10SNOW WHITE [M]Res.76FSHS Reardon (Seymour)
Race No. 2Topcat Video Ht212:24 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 525 metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN RENEGADE (NSW)[M]32FSHS Collins (Lara)
2WHY NOT HEATHER [M]3NBTW Gray (Wendouree)
3TONIGHTS BLITZ [M]F3663NBTJ Borg (Maryborough)
4GHOST ROASTER [M]24324NBTA Matheson (Lara)
5BALLY ROCKET (SA)[M]272T4NBTJ Sharp (Lara)
6GLITCH [M]FSHP Kaltsis (Nagambie)
7LOLLY POP LOLA [M]45674NBTJ Johnson (Reservoir)
8OUR ARANDT [M]432NBTM Zammit (Exford)
9EXACT MOMENT [M]Res.766NBTT Womann (Lara)
10SNOW WHITE [M]Res.76FSHS Reardon (Seymour)
Race No. 3Hudson Pacific Ht312:39 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 525 metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SIENNA’S FANTASY [M]24NBTR Britton (Lara)
2PROVEN SAL [M]74NBTJ Borg (Maryborough)
3MISS SHAMROCK [M]67NBTT Womann (Lara)
4VELO GIRL [M]5FSHR Massina (Golden Square)
5GEMSTAR (NSW)[M]FSHA Dailly (Anakie)
6DI’VOIRE BELLE [M]68573NBTP Akathiotis (Reservoir)
7WREX BALE (NSW)[M]43FSHS Collins (Lara)
8LEADING EDGE (NSW)[M]7FSHB Ennis (Lara)
9FAST APPROACHING [M]Res.5778NBTT Womann (Lara)
10ARVO’S MADISON [M]Res.78887NBTK Arvanitis (Nyora)
Race No. 4Follow @grv_news On Twitter Ht412:59 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 525 metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RALPHY CINEL (NSW)[M]35132FSHM Crowe (Myrniong)
2ALLEN ODIN (NSW)[M]24FSHS Collins (Lara)
3GRIFTER BALE (NSW)[M]5NBTG Bate (Lara)
4CHOCO ROCCO [M]8546NBTT O’donovan (Devon Meadows)
5MEPUNGA MOSS [M]FSHJ Britton (Anakie)
6NUBIAN PRINCESS [M]68FSHT Womann (Lara)
7ARVO’S WISEGUY [M]74736NBTG Arvanitis (Nyora)
8HEAR THE CALL (NSW)[M]FSHB Ennis (Lara)
9XANADU BALE (NSW)[M]Res.547NBTS Collins (Lara)
10ARVO’S ALANA [M]Res.84677NBTN Marum (Devon Meadows)
Race No. 5Maurice Blackburn Lawyers1:14 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KAL BALE (NSW)[5]1152130.37(2)G Bate (Lara)
2CAPTAIN CLANCEY (NSW)[5]24415NBTB Ennis (Lara)
3MAGIC POTION [5]33718NBTR Britton (Lara)
4CAMERON’S LIT UP (WA)[5]4371830.55(8)A Hyde (Lara)
5TWIN TERRA [5]53116NBTJ Psaila (Little River)
6CRACKERJACK BABE [5]34624NBTP Hunt (Lara)
7COSMIC BLACK [5]3457430.33(4)J Psaila (Little River)
8TIPPERARY MAN [5]4651830.52(3)J Sharp (Lara)
9PERRIN ALLEN (NSW)[5]Res.7858730.47(7)S Collins (Lara)
10MORE OCTANE [5]Res.45668NBTG Anesbury (Lake Albert)
Race No. 6Macro Meats1:34 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 600 metres at The meadows Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1SEE ME SALUTE [5]65533NBTM Karamatic (Lara)
2RICH JAMA [5]24637NBTM Collyer (Coburg East)
3LEKTRA CRUISER [5]43757NBTP Simone (Pirron Yallock)
4JAILBREAK LASS (GA)[5]2361234.66(1)R Britton (Lara)
5EL TREN BALA [5]46881FSHJ Britton (Anakie)
6DESTINI GOLD [5]6317434.93(2)E Rinaldi (Lethbridge)
7BITTA BLING [5]2442634.72(7)C Westerlo (Clyde)
8WHY NOT MAGGIE [5]24626NBTW Gray (Wendouree)
9PERFECT TESS [5]Res.18FSHD Dooley (Maffra)
10COSMIC COBRA (NSW)[5]Res.756T8FSTDR Matthyssen (Talbot)
Race No. 7Rsn – Racing & Sport1:49 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA HULA (NSW)[5]32311FSHA Dailly (Anakie)
2YOUR NO MATCH [5]47514FSHM Hehir (Viewbank)
3LUCA BRAZZI [5]1676430.08(3)R Britton (Lara)
4SHAMROCK PETAL [5]64451NBTA Hyde (Lara)
5PLAYGIRL TAMMY [5]8854630.75(6)J Psaila (Little River)
6WHAT ELSE (NSW)[5]14121FSHP Dooner (Wagga Wagga)
7ARCHIE’S BROTHER [5]1385430.49(5)J Sharp (Lara)
8SUBERUSHIE [5]5371830.29(6)B Strangio (Avondale Heights)
9WEE BELLA [5]Res.648T6FSHR Fisher (Corio)
10OLIVIA ROSE (NSW)[5]Res.37765FSHK Kubik (Epping)
Race No. 8Sky Racing2:09 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OUR FIREMAN [5]4665530.27(5)J Psaila (Little River)
2GOLD SIENNA [5]7763430.43(2)C Gauci (Sunshine North)
3SOOKY SUZIE [5]2531730.29(3)R Britton (Lara)
4STAR DOLL [5]4138630.47(5)D Murray (Napoleons)
5PRUE BALE (NSW)[5]7752130.03(2)A Dailly (Anakie)
6CHIEF TYSON [5]36622NBTR Fisher (Corio)
7LEKTRA CONCRETE [5]46243NBTP Simone (Pirron Yallock)
8ALDIVO [5]17871FSHA Caramia (Melton)
9PERRIN ALLEN (NSW)[5]Res.7858730.47(7)S Collins (Lara)
10MORE OCTANE [5]Res.45668NBTG Anesbury (Lake Albert)
Race No. 9Watch Grvextra On Youtube2:24 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MY BRO FABIO (NSW)[5]14FSHB Ennis (Lara)
2TROPICAL THUNDER (NSW)[5]12FSHJ Karamatic (Lara)
3STORM OF MAYHEM [5]6447530.81(1)S Gibilisco (Lockwood South)
4PENN BALE (NSW)[5]4622130.29(3)A Dailly (Anakie)
5ILLUSIVE ALLEN (NSW)[5]1846NBTS Collins (Lara)
6STORMING QUARTZ [5]74636NBTJ Mccallum (Craigieburn)
7LEKTRA LOIS [5]5528130.22(4)A Dailly (Anakie)
8MONEY TO BURN [5]66548NBTF Strangio (Avondale Heights)
9BELLA VITA [5]Res.77556NBTP Akathiotis (Reservoir)
10COSMIC COBRA (NSW)[5]Res.756T8NBTR Matthyssen (Talbot)
Race No. 10Ajs Corporation2:45 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 600 metres at The meadows Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1POISON OAK [5]84736FSTDJ Palma (Lara)
2NASH [5]74333FSHR Massina (Golden Square)
3GALLOPING BETSY [5]53736NBTR Conway (Bunyip)
4STETSON TINY [5]55268NBTP Dundon (Finley)
5DYNA EXPORT (NSW)[5]86738NBTS Collins (Lara)
6BUXTON MISS [5]54764FSTDJ Karamatic (Lara)
7SIR ALFRED (NSW)[5]76667NBTB Gray (Mount Cottrell)
8DESTINI DUCATI [5]81683NBTE Rinaldi (Lethbridge)
9PERFECT TESS [5]Res.18FSHD Dooley (Maffra)
10COSMIC COBRA (NSW)[5]Res.756T8FSTDR Matthyssen (Talbot)
Race No. 11Le Pine Funerals3:05 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DESIRE SMURFETTE [5]27643FSTDK Karamatic (Lara)
2DINKY SAB [5]33151FSHM Clark (Yarra Glen)
3MAX MOON [5]1264830.29(3)T O’donovan (Devon Meadows)
4MISS WOORNDOO [5]41574NBTD Lowe (Woorndoo)
5EYE SMITH [5]2322130.59(3)G Bate (Lara)
6MISS HOT VEGAS [5]86764NBTT Womann (Lara)
7DYNA DEEKSEY (NSW)[5]74323FSHA Dailly (Anakie)
8TEAGAN BALE (NSW)[5]3251730.88(1)S Collins (Lara)
9BELLA VITA [5]Res.77556NBTP Akathiotis (Reservoir)
10COSMIC COBRA (NSW)[5]Res.756T8NBTR Matthyssen (Talbot)