Saturday 25th June 2011

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Saturday 25th June 2011

Race No. 1Macey’s Bistro Ht105:36PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1MADGE ALLSOP73725NBTJ M Karamatic (Lara)
2ALOUETTE LASS334NBTK R Ward (Mount Moriac)
3HORACE SLUGHORNFSHM J Dopper (Lara)
4DIDDY DAIRE36FSTDS A Bishop (Bushfield)
5CASUAL CRISIS6FSHJ R Weir-Smith (Dooen)
6TALANJEE MAGGIEFSHG F Taylor (Allansford)
7PRINCE LIMESFSHP J Bouchier (Dennington)
8DIORO23224FSHT A Deglaitis (Moolap)
9IMPURITY378FSHG Dalton (Hazelwood North)
10SERIOUS TOKEN78376FSTDM J Gibbons (Lara)
Race No. 2Norlane Hotel Ht205:53PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1MOSCARDOFSHG Dalton (Hazelwood North)
2SUN’S UP12FSHD Todd (Dereel)
3OUT OF PRINT234FSTDN A Stanley (Portland)
4CAMO’S DOLFORCE24453NBTM E Cameron (Penshurst)
5QUIET BELLA62423NBTG J Elliott (Southern Cross)
6EL HENLEY42623FSTDJ M Karamatic (Lara)
7LYNLEA PRINCEFSHJ E Mcdowall (Nullawarre)
8DON’S FANTASY5FSTDN Vincent (Lal Lal)
9FORRESTER75288FSTDM J Gibbons (Lara)
10SOUTHWOOD SHELLY62466NBTJ M Drennan (Laang)
Race No. 3Peter’s Project Ht306:14PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1LILY WHERE’S MUM5346FSHJ M Karamatic (Lara)
2VALLETTA GRACE44265NBTJ F Nicholls (Melton West)
3NERINDA STAR4NBTK W Butters (Grassmere)
4GOTTA BE DAIREFSHS A Bishop (Bushfield)
5QUIET BRAD2NBTG J Elliott (Southern Cross)
6VINTAGE DIAMONDFSHG Dalton (Hazelwood North)
7ROSYTH STAR54752NBTT J Mclaren (Warrnambool)
8ENTICE ME JULIET2252FSHJ M Karamatic (Lara)
9SOUTHWOOD SHELLY62466NBTJ M Drennan (Laang)
10AMBERLY QUEEN8678FSTDM J Gibbons (Lara)
Race No. 4Sydney Hotshots 21 July @ Wannon Park06:34PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1CALL ME SMITHY2214322.25G F Taylor (Allansford)
2VALLETTA FLAME1375222.51J F Nicholls (Melton West)
3MEPUNGA TITAN8126522.33J E Mcdowall (Nullawarre)
4MOVEMBER MAC3315822.30L C Johnson (Warrnambool)
5WILD JACK JUNIOR3527622.03K R Ward (Mount Moriac)
6MEPUNGA SWIFT4231622.26J E Mcdowall (Nullawarre)
7WHITE NOISE43737FSTDD Todd (Dereel)
8COBOLCO BANDITO4422322.17P J Madden (Koroit)
Race No. 5Norfolk Butchers S/final 106:51PM (VICtime)
S/E Semi Final event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1MISS JARRAH56716FSTDJ M Karamatic (Lara)
2BAHAMA BEAUTY84765NBTN A Stanley (Portland)
3BUSH LAD74453NBTD J Fleming (Alvie)
4SEISMIC WHITE54414NBTP C Anderton (Devon Meadows)
5ARVO’S VIXEN32111NBTM A Delbridge (Balliang)
6THOMELI DIAMOND113FSTDG F Taylor (Allansford)
7MOLLY DIAMOND8378722.53A Mcdowall (Nullawarre)
8KREUZER ON FIRE11252NBTN Vincent (Lal Lal)
9AMADO47147FSTDJ M Karamatic (Lara)
10FUEL PUMP73428NBTB E Finn (Herne Hill)
Race No. 6Norfolk Butchers S/final 207:11PM (VICtime)
S/E Semi Final event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA TEQUILA72674NBTJ E Mcdowall (Nullawarre)
2LEKTRA BAZ86436NBTD K Chandler (Minyip)
3ARAGORN12363FSTDJ R Britton (Anakie)
4ABOUT SAM12721NBTJ Vassallo (Cape Clear)
5MINIMUM CHIPS5265522.44D J Lenehan (Port Fairy)
6TINA SPARKLE36614NBTC J Elliot (Lancefield)
7CANDY FLOSS25111FSTDJ M Karamatic (Lara)
8NEWMAN’S COUNTY4551222.04N A Stanley (Portland)
9MOLLY MOLLOY34447FSTDC J Elliot (Lancefield)
10TALK THE TALK14157FSTDJ R Britton (Anakie)
Race No. 7Norfolk Butchers S/final 307:31PM (VICtime)
S/E Semi Final event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1BRADEESHA STAR72555NBTP A Simone (Pirron Yallock)
2MANDY SHIRAZ13142FSTDG J Guy (Charlton)
3SONIC CHICK22133FSTDM A Delbridge (Balliang)
4OUR MO75667FSTDS R Blacksell (Cape Bridgewater)
5EXPLOSIVE DROP42315FSTDJ R Britton (Anakie)
6WHERE’S GINGER36726FSTDB J Shepheard (Glencoe)
7COMPLETE MADNESS67532FSTDP C Anderton (Devon Meadows)
8DON’S PREMIER11541FSTDK R Ward (Mount Moriac)
9MOLLY MOLLOY34447FSTDC J Elliot (Lancefield)
10TWO TUBS5145822.47R W Walsh (Koroit)
Race No. 8Darts At Wannon Park 11th July07:54PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1DARKEN RAHL6161225.40A Langton (Anakie)
2REEKAY RIOT12124FSTDC Smith (Wonwondah)
3SONIA ALLEN84324FSHG J Bate (Lara)
4LITTLE SHIRAZ7313426.07K ( P Mugavin (Killarney)
5TIS THE ONE5764725.41L Delbridge (Balliang)
6DYNA GEOFF21433FSHG J Bate (Lara)
7MOJITO HONITO8273225.48N A Stanley (Portland)
8CHAMBERLAIN87874NBTM J Gibbons (Lara)
Race No. 9Norfolk Butchers S/final 408:09PM (VICtime)
S/E Semi Final event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1TWIST AND SHOUT64231FSTDP E Lee (Lara)
2IMA HARLEY55644NBTR W Walsh (Koroit)
3MOLLY LYN153322.30A Mcdowall (Nullawarre)
4EURICO BALE11124FSTDM A Delbridge (Balliang)
5MEPUNGA LEEZA52475FSTDJ E Mcdowall (Nullawarre)
6KID COLOSSUS11316FSTDB J Shepheard (Glencoe)
7RAINBOW’S GIFT4134222.32N M Carthew (Newcomb)
8LEKTRA SWIFT48786FSTDD K Chandler (Minyip)
9AMADO47147FSTDJ M Karamatic (Lara)
10COVER GIRL88318FSTDC J Elliot (Lancefield)
Race No. 10Greyhound Products Available08:29PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1BIG JOEY6223122.39K R Ward (Mount Moriac)
2GINGER DEEDS122.54G F Taylor (Allansford)
3DRIBBLES DOUGLAS12666FSHK R Ward (Mount Moriac)
4GLAMOROUS DENISE55273FSHB F Haintz (Ballarat)
5OXLEY DESTROYER43172NBTP C Anderton (Devon Meadows)
6WISHED4613722.52G F Taylor (Allansford)
7MODERN MISSILE721222.63M P Mugavin-Brown (Koroit)
8OCEAN MAGICT5184NBTK ( P Mugavin (Killarney)
Race No. 11$2 Pots Sunday 26th June08:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1MAUREEN RETURN’S54144FSHD Todd (Dereel)
2CAMO’S BLUEDOLL64221NBTM E Cameron (Penshurst)
3TURKISH DELIGHT125.80N A Stanley (Portland)
4EUMERALLA WHIRL23225NBTN D Sheehan (Koroit)
5SOUTHWOOD SANDY1651825.65J M Drennan (Laang)
6BLACK ARANDT64344NBTP A Simone (Pirron Yallock)
7MEPUNGA GEORDIE13FSHJ R Britton (Anakie)
8CALL ME GARRY56868NBTJ Brouwer (Branxholme)
Race No. 12Free Face Painting 26th June (tier 3)09:04PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Warrnambool Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WHO TOLD SCOOBY57574NBTP W Brouwer (Branxholme)
2COMFREY57216NBTK Lloyd (Anakie)
3LORELLA MISS76387NBTP F J Herry (Mortlake)
4BETH BABE’S BOY568T622.50P W Brouwer (Branxholme)
5MISS TEDDY PEDRO7585422.68J Mugavin (Crossley)
6BLACK BEN’S SON2437522.58J Brouwer (Branxholme)
7ANNMALA MAGIC85755NBTM J Gibbons (Lara)
8CAMO’S FORCER35163NBTM E Cameron (Penshurst)
9WOLF RYDER5T48522.51M J Gibbons (Lara)
10TEXAS NED3354722.48B F Courts (Heidelberg West)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments