Thursday, 3 October 2013

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 3 October 2013

Race No. 1Norlane Hotel6:47 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1INVESTOR [M]FSHJ Sharp (Lara)
2QUIK STEP [M]24342FSHA Bahen (Yuroke)
3BRINDLE HAWK [M]2FSHT Mcdonald (Yangery)
4JAM TEE [M]55FSHJ Karamatic (Lara)
5NOTHING BY HALF [M]FSHG Taylor (Allansford)
6MAVERICK BOMBER [M]71FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
7SKYLANDER [M]64645FSTDE Steel (Nullawarre North)
8SOUTHWOOD PLUTO [M]5FSTDP Crawley (Mortlake)
9CROCKETT’S BOY [M]Res.26347NBTE Steel (Nullawarre North)
10RUN’S RHODE [M]Res.45544NBTN Mccullagh (Warrnambool)
Race No. 2Macey’s Bistro7:10 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SCREAMING ACE (QLD)[5]26185NBTM Nash (Little River)
2LADY CHIEF [5]48776FSTDA Courts (Corio)
3WINNER’S CIRCLE [5]43623NBTL Delbridge (Balliang)
4RUMBALARA GIRL [5]6333122.67(2)E Steel (Nullawarre North)
5EXPRESSION SESH [5]41427FSHM Karamatic (Lara)
6PROUD DANCER [5]34484NBTD Vigor (Lara)
7QUICK HITCH [5]63252NBTS Waycott (Springhurst)
8CATTOGIO [5]31632FSHK Miller (Skipton)
9FLUGELBINDER [5]Res.63557NBTA Bahen (Yuroke)
10WHY NOT BEAU [5]Res.87884NBTW Gray (Wendouree)
Race No. 3Go Distance Racing – Jackpot 4k Bonus7:34 PM (VIC time)
Novice Grade 5 event over 650 metres at Warrnambool Of $6,175 Prizemoney.
1st: $4,325 2nd: $1,230 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1SHANLYN LILY [5]75132FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
2WEE BELLA [5]7648TFSHR Fisher (Corio)
3CAN OF WORMS [5]45858FSTDJ Tolson (Adelaide Lead)
4MY LEE (NSW)[5]56352NBTK Brooks (Bringalbert)
5ZELEMAR DIVA [M]16224FSHR Crawford (Pearcedale)
6BALLY ROCKET (SA)[M]67272FSTDJ Sharp (Lara)
7NASH [5]54743FSHR Massina (Golden Square)
8SURGEON’S TOUCH [M]F2778NBTS Bruce (Warrnambool)
9ELABORATE MISS [M]Res.77462FSTDD Farrell (Talbot)
Race No. 4Go Distance Racing – Jackpot 4k Bonus7:51 PM (VIC time)
Novice Grade 5 event over 650 metres at Warrnambool Of $6,175 Prizemoney.
1st: $4,325 2nd: $1,230 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD KATE [5]65682NBTR Mahony (Southern Cross)
2ZELEMAR DANCER [5]81432FSHR Crawford (Pearcedale)
3PEDRO’S VINEYARD [5]63341FSHM Chilcott (Heathcote)
4GUEST A MATE (NSW)[M]73527FSHV Brook (Colac)
5KADALI [M]32337FSHS Watson (Smythes Creek)
6MORNINGSIDE [5]4125FSHJ Karamatic (Lara)
7COSMIC COBRA (NSW)[5]65756FSHR Matthyssen (Talbot)
8MYSTIC GRILLE [5]34153FSHC Bahen (Yuroke)
9ELABORATE MISS [M]Res.77462FSTDD Farrell (Talbot)
Race No. 5Sam “barbie” Grant Memorial 1oth Oct8:16 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LOUD ONE [5]24171FSTDW Wrout (Scarsdale)
2FLAMING BOB [5]24465FSHL Delbridge (Balliang)
3LAETITA [5]43551FSHN Lund (Longwarry)
4DYNA VIOLET (NSW)[5]25116NBTM Delbridge (Balliang)
5CROWDZA TALKING [5]35551FSHA Terry (Cranbourne South)
6MISS SIBERIA [5]5554425.92(1)N Stanley (Portland)
7PREMIER MEMORY [5]7864125.94(8)K Mugavin (Killarney)
8SOUTHWOOD KING [5]3252726.13(4)P Crawley (Mortlake)
9KIRABILLI SYD [5]Res.46654NBTD Drew (Dennington)
10MITCH SPARRABUSH [5]Res.6451FSTDL Mitchell (Teesdale)
Race No. 6Bendigo Bank8:40 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MILLARD (NSW)[5]8524725.54(6)M Lloyd (Anakie)
2MAHLO EXPRESS (NSW)[5]77636NBTJ Sharp (Lara)
3CHLOE’S CREEK [5]3354526.03(3)P Crawley (Mortlake)
4BLACK CADEL [5]17273NBTG Peach (Cape Clear)
5HOT THOMELI [5]5562425.32(6)G Taylor (Allansford)
6ALLEN JENS (NSW)[5]17613NBTM Delbridge (Balliang)
7WILLY BALE (NSW)[5]11822NBTM Delbridge (Balliang)
8AROLOK CUDDLES [5]413T3FSTDJ Riches (The Sisters)
9JACKO BALE (NSW)[5]Res.54848FSHG Bate (Lara)
10TINY FARMER [5]Res.56765NBTC Kampman (Ellerslie)
Race No. 7Protectcorp8:59 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1KIHAEL CANON (NSW)[5]6423222.35(7)B Baxter (Harrow)
2SEMYORKA [4]7335622.62(5)J Sharp (Lara)
3PANDORA BALE (NSW)[5]23235NBTG Bate (Lara)
4CALICO KING [4]6736222.50(7)N Sheehan (Koroit)
5CRAWF’S BREAD [5]41221FSHD Crawford (Pearcedale)
6LIVE WIRE [4]5674522.03(4)K Lloyd (Anakie)
7FULLY ADVANCED [4]28386FSTDG Bate (Lara)
8AFRICAN WAVE [5]53712FSHN Lund (Longwarry)
9COOL PICK [5]Res.8366422.46(1)C Abbott (Edenhope)
10FIVE PERCENT [5]Res.F7277NBTT Mitchell (Lara)
Race No. 8Norfolk Butchers9:21 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SPIRAL STAIRCASE [4]3353625.61(7)R Brook (Elliminyt)
2HE WENT OFF [5]13718FSTDI Vigor (Anakie)
3LOLLY BALE (NSW)[5]25867NBTM Delbridge (Balliang)
4CHUCKIE CHEESE [4]6465225.79(8)R Taylor (Warracknabeal)
5NIMBLE TIGER [4]2153425.51(5)D Goudge (Illowa)
6RIVER HI (NSW)[5]6361825.54(8)R Drew (Dennington)
7OVERLORD [4]1551625.52(6)J Kruisselbrink (Raglan)
8MIDNIGHT STRIKE [5]62736NBTL Mitchell (Teesdale)
9FIVE PERCENT [5]Res.F727725.78(6)T Mitchell (Lara)
10SHIRAZ REEF (NSW)[5]Res.6572726.07(4)A Kampman (Ellerslie)
Race No. 9Wannon Room Function Centre9:43 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 650 metres at Warrnambool Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1SIR LENNY [5]14746FSTDB Bunworth (Casterton)
2NEUTRINO [4]3265137.93(8)D Goudge (Illowa)
3MACCABOY [5]58255FSTDB Bunworth (Casterton)
4DALMATIAN ALLY [5]28883NBTB Bunworth (Casterton)
6LASSURGE [5]78784NBTA Harding (Hamilton)
7MADDISON DEE [4]18325FSHM Chilcott (Heathcote)
8KIRABILLI ROVE [5]F3425NBTD Goudge (Illowa)
Race No. 10Carpet Court9:59 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PIERO (NSW)[5]61672NBTR Drew (Dennington)
2LENA ALLEN (NSW)[5]54212NBTM Delbridge (Balliang)
3MR. GROWIE [5]11124FSTDD Geyer (Moolap)
4TWEETMAN [5]43153NBTW Wrout (Scarsdale)
5DYNA OLSEN (NSW)[5]42524NBTM Delbridge (Balliang)
6KAMCHATKA [5]2137425.73(8)N Sheehan (Koroit)
7IRON FERRARI [5]28512FSHM Chilcott (Heathcote)
8LEKTRA BIRD [5]1418NBTP Lenehan (Port Fairy)
9KIRABILLI SYD [5]Res.46654NBTD Drew (Dennington)
10FLASHY ARROW [5]Res.36613FSHC Abbott (Edenhope)
Race No. 11Coast Fm & 3yb10:17 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NELLY ALLEN (NSW)[5]64864NBTG Bate (Lara)
2WHY NOT RADAR [5]77568NBTW Gray (Wendouree)
3RIVALS MISCREANT (NSW)[5]24122NBTS Waycott (Springhurst)
4DYNA OFERA (NSW)[5]12277NBTM Delbridge (Balliang)
5PROWLING LAD [5]5267222.48(5)R Tartaglia (Newcomb)
6ENJOY THE RUSH [5]5543721.92(1)V Brook (Colac)
7DYNA ZABIAN (NSW)[5]48574FSTDG Bate (Lara)
8SKYE CREEK (QLD)[5]17285NBTP Crawley (Mortlake)
9COOL PICK [5]Res.8366422.46(1)C Abbott (Edenhope)
10FIVE PERCENT [5]Res.F7277NBTT Mitchell (Lara)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments