Thursday, 8 September 2016

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 8 September 2016

Race No. 1Coast Fm & 3yb Ht16:42 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FETTY WAP [M]FSHA Dailly (Corio)
2SHONA’S BUTTER [M]42FSHP Smith (Wonwondah)
3FLAT TWIN [M]FSHB Shillington (Lara)
4JACEY ALLEN (NSW)[M]FSHA Dailly (Corio)
5MIRACLE GEM (WA)[M]5FSHS Thomas (Sandon)
6QUARTER TO [M]FSHN Sheehan (Koroit)
7SISCO BIZZY [M]87FSTDP Brouwer (Branxholme)
8DYNA ALK (NSW)[M]FSHA Dailly (Corio)
9SPRING JESTER [M]Res.5158FSHG Gledhill (Coomboona)
10MAGIC WILSON [M]Res.T8384NBTP Teuma (Winslow)
Race No. 2Koroit Street Tab Ht27:01 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MISS POPULARITY [M]53FSTDD Brennan (Ross Creek)
2TIGER REGIS (NSW)[M]27FSHA Dailly (Corio)
3EXHIBITION (NSW)[M]62FSHJ Sharp (Lara)
4IVANKA ROSE [M]234FSHG Gledhill (Coomboona)
5BIG END [M]FSHB Shillington (Lara)
6GABRIELLE ALLEN (NSW)[M]FSHA Dailly (Corio)
7DYNA CALDER (NSW)[M]FSHA Dailly (Corio)
8MELROSE DRIVE (NSW)[M]FSHT Mitchell (Lara)
9CUDGEE’S MYLA [M]Res.364NBTG Hunt (Cudgee)
10LOUIS MINI GIRL (SA)[M]Res.85336NBTP Herry (Mortlake)
Race No. 3Carpetcourt Ht37:22 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA EARP (NSW)[M]FFSHA Dailly (Corio)
2SONIC DRIVE (NSW)[M]FSHT Mitchell (Lara)
3TEFLON TOBY (NSW)[M]222FSHS Fisher (Lara)
4COZZI [M]1322FSHG Gledhill (Coomboona)
5OSAKA BALE (NSW)[M]26372FSTDA Dailly (Corio)
6ATOMISER [M]63523FSTDA Courts (Lara)
7SIDEVALVE [M]FSHB Shillington (Lara)
8PODIUM DELIGHT [M]FSHJ Thomson (Boolite)
9DYNA ARACHNI (NSW)[M]Res.55464FSHA Dailly (Corio)
10RUBY CIARO (WA)[M]Res.57777FSHS Thomas (Sandon)
Race No. 4Www.tab.com.au Ht47:43 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PODIUM FANTASY [M]47NBTJ Thomson (Boolite)
2ASTRO DRIVE (NSW)[M]FSHB Shillington (Lara)
3ARROGANT CHAPTA (WA)[M]FSHS Thomas (Sandon)
4OLFINA ALLEN (NSW)[M]FSHA Dailly (Corio)
5THUNDER OF NIGHT [M]52323NBTJ Sharp (Lara)
6DYNA HADVAR (NSW)[M]FSHA Dailly (Corio)
7THOMELI LOZZA [M]FSHG Taylor (Allansford)
8MACALISTER IKE [M]FSHP Craig (Langwarrin)
9DYNA CHIRPY (NSW)[M]Res.734FSTDA Dailly (Corio)
10AIRBORN AND GONE [M]Res.555NBTE Steel (Nullawarre North)
Race No. 5Norfolk Butchers8:07 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BEKIM ECHO [6]14734NBTL Courts (Lara)
2TEFLON TRAVIS (NSW)[6]15653NBTS Fisher (Lara)
3MEGA JEWELS [6]75676NBTN Sheehan (Koroit)
4CAPTAIN PETE [6]47625NBTB Shillington (Lara)
5CERTIFIED [6]72576NBTD Fisher (Lara)
6RAYVON [6]11142FSTDG Turnbull (Crowlands)
7OH WATTA TEXAN [6]5336425.80(1)L Smith (Langwarrin)
8CRACKERJACK ROY [6]75284NBTA Courts (Lara)
Race No. 6Kermonds Hamburgers8:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FRENCH AFFAIR [5]16564NBTD Brennan (Ross Creek)
2TIME’S UP TOM [5]3434225.72(7)T Sinnott (Yambuk)
3DEADSET JET [5]2561825.68(7)T Deglaitis (Moolap)
4TWILIGHT CALLUM [5]77675NBTD Fisher (Lara)
5CRUISEN BILLY [5]7522625.62(1)G Peach (Cape Clear)
6NEW JOB JIMMY [5]3T57625.61(1)M Wright (Allansford)
7TAIL PIPE [5]42365NBTS Ferguson (Avalon)
8LEKTRA ELUSIVE [5]63118FSTDP Lenehan (Toolong)
9TOPHAT AND TAILS [5]Res.83341FSTDG Gledhill (Coomboona)
10LEMON PATCHWORK [5]Res.84446NBTS Thomas (Sandon)
Race No. 7Greyhound Adoption Program8:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FENCER (NSW)[5]6416525.64(5)D Drew (Dennington)
2DOTTI ZULU [5]42435NBTL Smith (Langwarrin)
3GINGER WARRIOR [5]7628225.70(1)M Wright (Allansford)
4ROBYN’S BOY [5]54143FSTDG Hunt (Cudgee)
5DJARRAGUN [5]11377NBTS Bruce (Warrnambool)
6STELLAR CREEK [5]1232125.45(2)D Brennan (Ross Creek)
7HASHTAG JORDAN [5]5537225.55(2)M Wright (Allansford)
8NAWALA GINTO [5]55611NBTN Wynd (Lismore)
9CAIRNLEA RED [5]Res.75445NBTP Herry (Mortlake)
10ALCHEMY [5]Res.63745FSHA Courts (Lara)
Race No. 8Macey’s Bistro9:13 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA JONAH (NSW)[5]77848NBTS Ferguson (Avalon)
2SODA MAN [4]18374NBTC Grenfell (Avalon)
3LEKTRA HUTCH [5]18637NBTP Lenehan (Toolong)
4CRACKERJACK CHOC [5]1853625.59(1)A Courts (Lara)
5SACHI [4]8332725.46(3)T Deglaitis (Moolap)
6JUST BE PATIENT [5]63477FSTDJ Sharp (Lara)
7GLITTERBUG [5]43F87NBTG George (Beulah)
8LIGHTNING FRANK [5]2713425.68(3)M Wright (Allansford)
9RUNNING YARDS [5]Res.78236NBTG Dailly (Elaine)
10CODE BREAKER [5]Res.76476FSHS Thomas (Sandon)
Race No. 9Cassign Design Ht59:31 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FAIRWAY DRIVE (NSW)[M]FSHB Shillington (Lara)
2ZYRAH ROSE [M]46FSHG Gledhill (Coomboona)
3ASHANTI ALINGA [M]34434FSTDP Teuma (Winslow)
4TALANJEE LOU [M]FSHG Taylor (Allansford)
5LEKTRA VOLT [M]FSHP Lenehan (Toolong)
6DYNA ZAYNABI (NSW)[M]FSHA Dailly (Corio)
7HER HOPE CHAPTA (WA)[M]5FSHS Thomas (Sandon)
8DYNA YATUL (NSW)[M]FSHA Dailly (Corio)
9SCARLET BLU BOY [M]Res.2633FSHC Smith (Wonwondah)
10ORANGE EMMA [M]Res.654FSHA Dailly (Corio)
Race No. 10Protectcorp Securities9:49 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DESTROY I SAID [7]1342425.95(4)G Hunt (Cudgee)
2BUSHMAN’S LUCK (NSW)[7]722125.70(7)P Bouchier (Dennington)
3KALARA [7]31625.90(8)T Deglaitis (Moolap)
4YENTIL BALE (NSW)[7]45436NBTT Mitchell (Lara)
5VEE BEE MEE [7]22384FSTDP Crawley (Mortlake)
6IT’S A BLITZ [7]33554FSHG George (Beulah)
7LUCKY HOLLY [7]55232FSTDG Elliott (Southern Cross)
8SOUTHWOOD TRUMP [7]62251NBTP Crawley (Mortlake)
Race No. 11Wannon Room Function Centre10:10 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1JAI ALAI [5]2323322.01(2)L Smith (Langwarrin)
2MAZZETTI [5]2227722.38(8)S Bruce (Warrnambool)
3HAPPY HUDSON [4]2244322.23(1)N Sheehan (Koroit)
4WEEPING LASS [5]4472222.08(3)D Brennan (Ross Creek)
5SMART ACTION (NSW)[4]5185622.49(2)G George (Beulah)
6ELLA RHODE [4]1137222.17(1)N Mccullagh (Warrnambool)
7DUOMO BALE (NSW)[5]14886NBTC Grenfell (Avalon)
8COLDEN STAR [5]31172NBTP Bryant (Heathmere)
9TOPHAT AND TAILS [5]Res.83341NBTG Gledhill (Coomboona)
10MAXIMUM BELLA [5]Res.66637NBTA Courts (Lara)
Race No. 12Warrnambool Gotba10:29 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DESERT SPIKE [5]77177FSHJ Willoughby (Lara)
2MING MEN SHEN [5]61314NBTP Inguanti (Elliminyt)
3TILLS HENRY [5]5311822.10(6)J Thomson (Boolite)
4AUGUSTA DREAMING [5]4856422.37(1)S Bruce (Warrnambool)
5MOLTISANTI [5]3416422.48(3)C Capuano (Anakie)
6JARVIS RHODE [5]4325122.64(8)N Mccullagh (Warrnambool)
7COWBOY LOVE [5]2281622.26(1)L Johnson (Dennington)
8LEKTRA DANGER [5]18845NBTA Richardson (Bushfield)
9ALCHEMY [5]Res.63745FSHA Courts (Lara)
10CHUBBA CHOPS [5]Res.23755FSHR Rowe (Horsham)