Saturday 8th May 2010
Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 8th May 2010
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.
No.NameFormTrainer
1MASTER SHAMBI42236G B Berry (Stake Hill)
2PICKLE MICKLE11541L J Britton (Nambeelup)
3BRIDIE'S COLOUR36584L J Britton (Nambeelup)
4BARRACOUTA58635L J Britton (Nambeelup)
5MONIQUE MONELLI82171D C Hobby (Nambeelup)
6OCTANOL32425D C Hobby (Nambeelup)
7AMARGOSA13712B I Smithson (Byford)
8CARE LABEL63524D M Menaglio (Gnangara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
1st: $1,350 2nd: $385 3rd: $195 Unplaced: $55.
No.NameFormTrainer
1TOMKAT4P213P J Hepple (Lexia)
2KAY SIZE11212D R Biddle (Bayswater)
3PEARL LANE62447C M Bennett (Southern River)
4MOLLY DOLLY37474G B Berry (Stake Hill)
5SIROCCO STYLE12627B I Smithson (Byford)
6FLYING KOSTANZA76646D M Menaglio (Gnangara)
7ANEVAY52253J E Iwanyk (Nambeelup)
8QAYYIM BALE88188L J Britton (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.
No.NameFormTrainer
1GRINNER83734J F Carmody (Banjup)
2EXPLICIT DANCER23212B M Mcpherson (Southern River)
3DOLLSTAN DREAM44141S L Richards (Wanneroo)
4ALARM RADAR41583P J Hepple (Lexia)
5SURF TIMES35635C M Bennett (Southern River)
6AVALON CHIEF86515J S Atkins (The Vines)
7ROCK POOL11111B J Abercrombie (Banjup)
8DETTORI31246J D Edwards (Southern River)
9CLEVELAND81375G Debski (Ballajura)
10PUNCHBOWL TRENT45454J F Carmody (Banjup)
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.
No.NameFormTrainer
1SILK MOON78217L J Britton (Nambeelup)
2SMILEY DYLAN21723A K Mclaren (Nambeelup)
3FLYING SHAMBI26527G B Berry (Stake Hill)
4JESTER MONELLI33465D C Hobby (Nambeelup)
5RUMBLE SUPREME84613J H Rennick (Barragup)
6OXLEY SPIRIT21464A K Mclaren (Nambeelup)
7KRANKY KARL14152J E Iwanyk (Nambeelup)
8FLYING EMU34113J A Millsteed (Dawesville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
1st: $12,000 2nd: $3,430 3rd: $1,715 Unplaced: $180.
No.NameFormTrainer
1FANTASY MONELLI71131D C Hobby (Nambeelup)
2BLUE GOOSE71451T J Erenshaw (Canning Vale)
3FRANQUIN37221J Dailly (Bakers Hill)
4RED DEMON78211M J Beamish (Southern River)
5ZINI'S GUMP65731T J Erenshaw (Canning Vale)
6THAT'S KARMA31162C M Bennett (Southern River)
7BRENCOLE BALE16412L J Britton (Nambeelup)
8PEDROSA12112P Stuart (The Oaks)
9KRANKY KARL14152J E Iwanyk (Nambeelup)
10ARTIE SANNETTE33312J Dailly (Bakers Hill)
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.
No.NameFormTrainer
1RICHIE WABBIT12346L J Britton (Nambeelup)
2LOTS OF MOOLAH78217L J Britton (Nambeelup)
3MOPAR BALE23243L J Britton (Nambeelup)
4RICKY'S A ROBBER22632M J Beamish (Southern River)
5WARABROOK BOY73334T J Erenshaw (Canning Vale)
6MISS SLICK74518M J Julien (Stoneville)
7COOL OBEE45245J E Iwanyk (Nambeelup)
8STRETCH HUMMER31264J E Iwanyk (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.
No.NameFormTrainer
1BADEN BALE53261M J Beamish (Southern River)
2FRANTIC TIMES81857E Crudeli (Nambeelup Park)
3KLINGER'S TOLL63354M J Beamish (Southern River)
4UNTAMED21554M J Julien (Stoneville)
5OFF THE CHART31464G Debski (Ballajura)
6TIP TOP THOMASD5562B J Abercrombie (Banjup)
7POWDER BLUE57187L J Britton (Nambeelup)
8VICTOR LANE23432L J Britton (Nambeelup)
9SKYE SURFER42716R M Valenti (Barragup)
10RIVA DIVA76824B M Mcpherson (Southern River)
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.
No.NameFormTrainer
1SANDEEZ JACK44234K J Glenny (Bakers Hill)
2UNO KENDRA15122D C Hobby (Nambeelup)
3FITZY BALE74325L J Britton (Nambeelup)
4OXLEY RULER12374A K Mclaren (Nambeelup)
5COSMIC SAPPHIRE51111J P Marsh (Canningvale)
6PRINCE OF TIME61461M J Beamish (Southern River)
7ARTIE SANNETTE33312J Dailly (Bakers Hill)
8CLASSY14224L M Isaac (Harrisdale)
9CHELSEA BROWN72455J E Iwanyk (Nambeelup)
10BRIGHT SPOT25566M J Beamish (Southern River)
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.
No.NameFormTrainer
1ARABAT38762J D Edwards (Southern River)
2SURF REWARD75787C L Bainbridge (Heathridge)
3LYRICAL RUMBLE23653J H Rennick (Barragup)
4SON OF PENSKE42123B J Maclean (Southern River)
5KALDEN GEISHA24224D R Biddle (Bayswater)
6JACK HEALI22816J C Graham (Karnup)
7EGO TRIP65165M J Beamish (Southern River)
8JAZZY JUDY31551J F Carmody (Banjup)
9SUPREME COMMAND24555L J Britton (Nambeelup)
10SPIRIT QUEST38587M J Beamish (Southern River)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.
No.NameFormTrainer
1UNCONSCIOUS15675T D Iwanyk (Meadow Springs)
2WOLFIES REBEL87767D Green (Camillo)
3PORPLYZIA47757C L Bainbridge (Heathridge)
4LADY LAURA77232L M Isaac (Harrisdale)
5CRYSTAL MAGIC21231B J Maclean (Southern River)
6THUMP BOXER12751B J Abercrombie (Banjup)
7PARAGON STAR53425J E Iwanyk (Nambeelup)
8ALON'S CHOICE26445M J Beamish (Southern River)
9DYNA SAXON46445P Stuart (The Oaks)
10*** NO RESERVE ***
1st: $4,250 2nd: $1,215 3rd: $610 Unplaced: $125.
No.NameFormTrainer
1WALTZING MATILDA21482H J Carter (Boddington)
2BLACK RANGE28587B J Abercrombie (Banjup)
3*** VACANT BOX ***
4SHAMBI GEM65211B J Maclean (Southern River)
5*** VACANT BOX ***
6DISCO GIRL43543K J Foxton (Wellard)
7*** VACANT BOX ***
8SHORT ARMS66775G W Martin (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.
No.NameFormTrainer
1BERTIE SANNETTE85447D M Menaglio (Gnangara)
2ULTRA RUMBLE34554J H Rennick (Barragup)
3ABNER BALE35334L J Britton (Nambeelup)
4STEALTHY MANDY74343C M Bennett (Southern River)
5SHANE O'MAC11742J E Iwanyk (Nambeelup)
6MISS HEPBURN65325F Roberts (Huntingdale)
7SPRINGVALE KAY62276M J Beamish (Southern River)
8INTENSE SHIRAZ36573M J Beamish (Southern River)
9LEAVING HOME47565B M Mcpherson (Southern River)
10JAKE BALE26634J P Marsh (Canningvale)