Friday 14th September 2012

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 14th September 2012

Race No. 1$35 Friday Night Buffet06:39PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MISS EL18312NBTK T Charles (Hopeland)
2TRIPLE MUS48672NBTJ A Wilson (Forrestdale)
3CHRISSIE CON1248228.02D R Starkie (Casuarina)
4MISS TARNIE LEE75335NBTD A Coldstream (Nambeelup)
5RAPID OCTANE6446327.79J C Graham (Karnup)
6CHASING THIEVES3244627.66E Crudeli (Nambeelup Park)
7TIKKA MASALA6665127.78M J Beamish (Southern River)
8ZOO KITA23372NBTM A Stewart (Gidgegannup)
9SPICEY EBONY5773427.84D R Starkie (Casuarina)
10FLYING BELUGA53476NBTD A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 2Get A Group Going07:01PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SOLILOQUY6118122.98E A Campana (Canningvale)
2BELARUS BABE4665122.64J E Iwanyk (Nambeelup)
3BUCKLE UP TYLER1525822.62B J Maclean (Southern River)
4CRUISER MAC1334822.92K N Mclennan (Barragup)
5HUMPHREY BROWN1132122.87M A Morrone (Southern River)
6REGGAE’S AGIUS1416122.79A K Mclaren (Nambeelup)
7CHECK ‘EM OUT7216222.86J Dailly (Bakers Hill)
8WILLIE SPECIAL7142122.39W A Skipper (Barragup)
9ADJUSTABLE5887522.53B M Mcpherson (Southern River)
10RUMBLE HERO7886722.70J H Rennick (Barragup)
Race No. 3Mandurah Mail07:16PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1FOSSICK5621122.62J Cole (Lake Clifton)
2MARKO SAID SO3342222.74J Dailly (Bakers Hill)
3OKAY ASHLEE2331422.66A K Mclaren (Nambeelup)
4NEED A SEATBELT2573522.77B M Mcpherson (Southern River)
5PERHAPS2156422.89J E Iwanyk (Nambeelup)
6CORK SOAKER3134522.84L M Isaac (Harrisdale)
7ROCK THE NIGHT3173522.73M A Stewart (Gidgegannup)
8BAM SIYAN2141322.99G W V Diemen (Munster)
9BARACKO TUX1656222.96D A Coldstream (Nambeelup)
10ROXY MAC22466FSTDK N Mclennan (Barragup)
Race No. 4A1 Salvage & Hardware07:34PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S KATIE2288822.67L M Isaac (Harrisdale)
2BELLE SPECIAL1436222.59W A Skipper (Barragup)
3KINGA DAMO5234322.56P Worthington (Nambeelup)
4BUDDY BE COOL1121122.46T J Erenshaw (Canning Vale)
5SPARTAN38178FSHP A Gough (Lower Chittering)
6BUGGLES4567722.58B M Mcpherson (Southern River)
7ROCK ROULETTE2811122.58K T Charles (Hopeland)
8HAIL FORCE4211722.86S F Blair (Boddington)
9ON THE GAME5243623.00J Dailly (Bakers Hill)
10RUMBLE HERO7886722.70J H Rennick (Barragup)
Race No. 5Essential Refrigeration Services07:56PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1NEVER TOO MANY71247FSTDL J Britton (Nambeelup)
2SPECIAL KATH5728122.49W A Skipper (Barragup)
3KENNY POWERS12468NBTK T Charles (Hopeland)
4LOLLY COOLER2366822.64L M Isaac (Harrisdale)
5GINGIN ON ROCKS3546622.56J E Iwanyk (Nambeelup)
6BOMBER COMMAND4153422.49T M Williams (Nambeelup)
7PADDY ADAMS1213322.91T J Erenshaw (Canning Vale)
8SUNCUP1675822.90C M Bennett (Southern River)
9FLYING BELUGA5347623.29D A Coldstream (Nambeelup)
10ADJUSTABLE5887522.53B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 6Prime Trophies08:11PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PINBALL PARKER1183522.78B M Mcpherson (Southern River)
2PRECIOUS PRETZEL2431722.80J E Iwanyk (Nambeelup)
3MISTER MOJITO4275622.64J A Wilson (Forrestdale)
4JET JAMES4673622.85B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5PROFICIENT4426222.69M J Beamish (Southern River)
6INVERNESS1811122.71L J Britton (Nambeelup)
7SPECIAL ANNIE7222222.65W A Skipper (Barragup)
8FROSTY MONELLI2131422.62D C Hobby (Nambeelup)
9FOXY ROMEO2127722.89D A Coldstream (Nambeelup)
10LEDARO HOLLY46222NBTG R Price (Ballajura)
Race No. 7Skyracing.tv08:29PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TYPHOON MONELLI8137422.62B J Maclean (Southern River)
2WHISPERING BLUE1135422.50B K Yates (Forrestdale)
3RUSTY NAILS55855NBTK J Foxton (Wellard)
4OLIVIA’S ASSET8353222.60B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5BLACK MANDAGERY5115422.73J E Iwanyk (Nambeelup)
6AL’S SPECIAL2332322.29W A Skipper (Barragup)
7COUGAR ASSASSIN5171522.74W Mcnally (Bouvard)
8WHERE’S HE SHALL1284122.89L J Britton (Nambeelup)
9BARACKO TUX1656222.96D A Coldstream (Nambeelup)
10ROXY MAC22466FSTDK N Mclennan (Barragup)
Race No. 8Bring Your Team Along08:46PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1STRAPPER’S ANGEL26275FSHL J Britton (Nambeelup)
2AUTOAMERICAN32553FSTDJ F Carmody (Banjup)
3EMBARGO72156NBTD R Starkie (Casuarina)
4TYLER’S TAKE46812NBTP J Hepple (Lexia)
5MUNGO MAN4217727.43L J Britton (Nambeelup)
6SARANDON1516327.63E A Campana (Canningvale)
7TIKKABILLA5181427.66M J Beamish (Southern River)
8RED FLAME22365NBTL M Isaac (Harrisdale)
9BIG STUD55366NBTA K Mclaren (Nambeelup)
10EDDIE MONELLI3574327.85P J Hepple (Lexia)
Race No. 9Dogtainers09:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ARNESS2461122.69E A Campana (Canningvale)
2LEFT LANE ENDS4418123.27B M Mcpherson (Southern River)
3UNBENDABLE4177422.79G W V Diemen (Munster)
4TAMAKA JEWEL6666522.91S F Blair (Boddington)
5MR. PRICKLEPANTS8441423.08K W Duncan (Duncraig)
6KIM SPECIAL5868822.61W A Skipper (Barragup)
7INCENDIE8623522.63W Rose (Nambeelup)
8HEWAHE3412522.88M J Beamish (Southern River)
9RIVERSIDE BELLE4544822.76W Mcnally (Bouvard)
10ADJUSTABLE5887522.53B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 10Book Early For Melbourne Cup09:27PM (WAtime)
FFA event over 647 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BAD COMPANY52521FSHL J Britton (Nambeelup)
2MYSTERY ROSE15734FSHG R Price (Ballajura)
3*** VACANT BOX ***
4MCQUEEN5152736.79J E Iwanyk (Nambeelup)
5ON THIS DAY6543737.54L M Isaac (Harrisdale)
6*** VACANT BOX ***
7TYPHOON TERRICKA654P7NBTS A Beard (Nambeelup Park)
8ROBERT ANDREW7742537.05L J Britton (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Michelle’s Anything Greyhounds09:42PM (WAtime)
Grade 4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MIDNIGHT REQUEST7143727.90M J Beamish (Southern River)
2LAYOUT57326NBTL M Isaac (Harrisdale)
3HYTHE’S BEST7172227.90C M Bennett (Southern River)
4AZIM3462127.56A J Donohoe (Nambeelup)
5OTAGO5416727.87E A Campana (Canningvale)
6DERRICK’S BOY2135327.82G W V Diemen (Munster)
7DYNAMIK BOLT72562FSTDA K Mclaren (Nambeelup)
8ROCK DYNAMITE3312827.98K T Charles (Hopeland)
9UCME TYPHOON1241527.87L J Britton (Nambeelup)
10DIPLOMATIC LADY4751728.14J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 12Greyhoundswa Is On Facebook10:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1UPLIFTING7255722.97D R Starkie (Casuarina)
2TRANSITION5886822.56M J Beamish (Southern River)
3WHISPERING LING5282722.54D C Hobby (Nambeelup)
4BASHY’S MAGIC3233322.65J E Iwanyk (Nambeelup)
5GINGIN AND DRY8833522.74J E Iwanyk (Nambeelup)
6EX FACTOR3651223.12J Dailly (Bakers Hill)
7DYNAMIK PLANET1638622.70J A Wilson (Forrestdale)
8CHEEKY CYCLONE7478722.92C M Bennett (Southern River)
9BARACKO TUX1656222.96D A Coldstream (Nambeelup)
10ROCKET REGY1888823.05J C Graham (Karnup)
Race No. 13Greyhoundsaspets.com.au10:17PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET SACRIFICE7251122.95B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2TYPAN6613222.82J E Iwanyk (Nambeelup)
3VOLATILE FLAME2612422.84B J Maclean (Southern River)
4MIGHTY HELPFUL5246122.73B M Mcpherson (Southern River)
5GLEN WALTERS65567NBTB M Mcpherson (Southern River)
6RAPLEY GEM3473822.65J A Wilson (Forrestdale)
7IKARI WHIZZ4321522.95K T Charles (Hopeland)
8VIDALIA1378323.02L M Isaac (Harrisdale)
9LEDARO HOLLY46222NBTG R Price (Ballajura)
10MRS GRIFF53347NBTK J Foxton (Wellard)