Friday 5th November 2010

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 5th November 2010

Race No. 1Peel Stake (1)07:09PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1LORENZO11322P Stuart (The Oaks)
2ALL FREEWAY86586K Harding (Southern River)
3WINNING RINK22544M J Julien (Stoneville)
4ULTIMATE COUNTRY53875J E Iwanyk (Nambeelup)
5STANGA BEN37855J P Marley (Collie)
6SPIRIT A MARCO64123B W Thompson (Nambeelup)
7BENNY HUGO45487W Rose (Nambeelup)
8SPIRIT QUEST45222M J Beamish (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Bridge Stake07:31PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ALL NIGHT DWIGHT25618L M Isaac (Harrisdale)
2BACK IT JACK61578L M Isaac (Harrisdale)
3SHREK’S PRINCESS33814K J Foxton (Oakford)
428324A J Donohoe (Mandurah)
5LOTS OF CHANCES35446L J Britton (Nambeelup)
6LADY LAURA24427L M Isaac (Harrisdale)
7SICILIAN WAVE22524M A Morrone (Southern River)
8STANGA JILL14256J P Marley (Collie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Committee Stake07:46PM (WAtime)
Grade 1 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1DAINTREE TEDDY73723J A Wilson (Forrestdale)
2TRAIN SONG31123J E Iwanyk (Nambeelup)
3UNO KENDRA33111D C Hobby (Nambeelup)
4FIRE 63582L J Britton (Nambeelup)
5TWO POT SCREAMER76212L J Britton (Nambeelup)
6PURE FORCE68157M S Rees (Byford)
766413L J Britton (Nambeelup)
8NIGHT MELODY11251K Charles (Baldivis)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Mixed Stake 2/3 (405)08:02PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,280 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1LONDON FREEWAY43242K Harding (Southern River)
2ISLE OF CAPRI64138L A Hodgson (Nambeelup)
3MOBILE BULLET53117M S Rees (Byford)
4HOORAY FOR PERCY62766J E Iwanyk (Nambeelup)
5LAGOON BIGGLES26336M J Beamish (Southern River)
6BARACKO TUX23158A K Mclaren (Nambeelup)
7DODGE THE RUMOUR24114S B Withers (Cardup)
8WESTERN GOSSIP83562G W Ray (Midvale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Mixed Stake 1/2 (405)08:22PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MR. MILLER16645P R Sutherland (North Yunderup)
2ONE MORE ROUND31587J E Iwanyk (Nambeelup)
3BLACK AND BENT41623K Charles (Baldivis)
4BEK’S FLAME82463L M Isaac (Harrisdale)
5SO MUCH JOY15136K J Foxton (Oakford)
6ELITE RAMBLER31364J E Iwanyk (Nambeelup)
7TOPLINE JULIA13452L M Isaac (Harrisdale)
8OXLEY RULER36245A K Mclaren (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Chase08:37PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $6,885 Prizemoney.
1st: $4,500 2nd: $1,285 3rd: $645 Unplaced: $65.

No.NameFormTrainer

1STARFISH CHASER56271M J Beamish (Southern River)
2OH TEE CEE12111D A Coldstream (Nambeelup)
3BANK ON DOOM12151S B Withers (Cardup)
4BEACHED AS37231K J Foxton (Oakford)
5GALBA MAGIC42111G R Horne (Nambeelup)
6JAY JAY’S FLAME41372L M Isaac (Harrisdale)
7CLIMATE MELTDOWN16181B J Abercrombie (Banjup)
8HIGHEST REGARD78412W Mcnally (Bouvard)
9HOTSHOT ROSIE83312K J Foxton (Oakford)
10FIRE SALE63582L J Britton (Nambeelup)
Race No. 7Dawesville Stake08:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1COOL MOHICAN36634C M Bennett (Southern River)
2MINEOLA MATEAO55513S A Beard (Nambeelup Park)
3GO THUNDER54855L A Hodgson (Nambeelup)
4FURIOUS LIES86246S A Beard (Nambeelup Park)
5JAZZY JUDY77614D C Hobby (Nambeelup)
6ELSIE’S GOLD21563J A Wilson (Forrestdale)
7GUACAMOLE77287J E Iwanyk (Nambeelup)
8SURFERS PARADISE45572K Harding (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Ocean Stake09:17PM (WAtime)
Grade 3 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SHIRALEE’S TEARS61767S A Beard (Nambeelup Park)
2BRIGHT SPOT57721M J Beamish (Southern River)
3MONIQUE MONELLI62757D C Hobby (Nambeelup)
4PAUA TO DETONATE72768K Harding (Southern River)
5INTENSE SHIRAZ66718M J Beamish (Southern River)
6GASQUET33648K Charles (Baldivis)
7COOL ROOKIE71763E A Campana (Canningvale)
8HORNSWOGGLE45535B Cook (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Miami Stake09:32PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1KRIDON BROJO13327M J Julien (Stoneville)
2OXLEY RIVERS24432M A Morrone (Southern River)
3THIS TIME TICH51171K J Foxton (Oakford)
4HOTSHOT ROSIE83312K J Foxton (Oakford)
5TOPLINE RELLY63668B I Smithson (Byford)
6TOPLINE TIGER34545M A Morrone (Southern River)
7VELOCITY SKY16785K J Foxton (Oakford)
8DANA GEORGE15233M A Morrone (Southern River)
9SUPREME GARSON54674G B Berry (Stake Hill)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Free To All (490)09:47PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SPUNKAFY61616B J Abercrombie (Banjup)
2PURE BLACK MOON52674B W Thompson (Nambeelup)
3GALACTIC ROSE75623C M Bennett (Southern River)
4CHELSEA BROWN22151J E Iwanyk (Nambeelup)
5*** VACANT BOX ***
6CHUCK MONELLI62615D C Hobby (Nambeelup)
7ANKETELL BOB55224G W V Diemen (Munster)
8THUNDER ABOVE41667J C Graham (Karnup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Maiden Stake (405)10:12PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1JAMBO JIM54386M A Morrone (Southern River)
2FLIGHT TO VEGAS34775C M Bennett (Southern River)
3WEST COAST47888B J Maclean (Southern River)
4MISS SUZIE SUE74244C M Bennett (Southern River)
5WHERE’S WALDO88336D S Rowe (Nambeelup)
6TOURING ADDIS3566P S Harvey (Nambeelup)
7SELENA ENDEAVOUR84887L S Celenza (Girrawheen)
8MAGIC MYSTIC35652L M Isaac (Harrisdale)
9SPEEDY ENDEAVOUR26533L S Celenza (Girrawheen)
10ROCKET BURNER41771J A Wilson (Forrestdale)
Race No. 12Kanyana Stake10:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1FORTIFIED BOND31315L M Isaac (Harrisdale)
2JACKPOT SUNDAY22423M J Beamish (Southern River)
3WOLFIE’S PSYCHO26338G W V Diemen (Munster)
4FINAL HIGH75322B Cook (Southern River)
5COOL AMBROSIA75764C M Bennett (Southern River)
6SHAUNY BADTOOTH11261N J Iwanyk (Nambeelup)
7GOOLAH GIRL57325D C Hobby (Nambeelup)
8EMMA BITES43244M A Morrone (Southern River)
9MARLOO’S REVENGE66645L S Celenza (Girrawheen)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 13Peel Stake (2)10:45PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1REGENT SHIRAZ23424W Mcnally (Bouvard)
2AGENT BAUER76114S A Beard (Nambeelup Park)
3ALBIE DOUBLE YOU71644L J Britton (Nambeelup)
4MARLEY LANE84555C M Bennett (Southern River)
5ZOE’S LASS54313G B Berry (Stake Hill)
6BASHY’S MAGIC14557J E Iwanyk (Nambeelup)
7FLOWCHART86587J A Wilson (Forrestdale)
8ROCKMOVES23686K Harding (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments