Tuesday 3rd May 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Tuesday 3rd May 2011

Race No. 1Tuesday $27 Buffet Special06:08PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GOIN’ IRISH23662NBTJ B Fleming (Harrisdale)
2CRUISER MAC41FSHK N Mclennan (Barragup)
3MUDICH43FSHB M Mcpherson (Southern River)
4LITTLE BIT LATE462FSHB W Thompson (Nambeelup)
5PILBARA LASS28276NBTB M Mcpherson (Southern River)
6VENITA ENDEAVOUR5P464NBTL S Celenza (Girrawheen)
7BELARUS16NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
8YANK TANK247NBTS A Beard (Nambeelup Park)
9NIGHT FURY2677NBTJ Cole (Lake Clifton)
10HASTY ACTION42484NBTK J Foxton (Oakford)
Race No. 2Wa Leading Dam Top 1006:26PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1C’MON DARLING68452NBTA J Donohoe (Mandurah)
2JUPITER’S CHOICE88721FSHP Worthington (Nambeelup)
3JUST BEVWAY35FSHM J Beamish (Southern River)
4IT’S A DOUBRIE26676NBTB M Mcpherson (Southern River)
5CRUIZIN BOOTS43662NBTB W Thompson (Nambeelup)
6VAMPERELLA63438NBTL S Celenza (Girrawheen)
7RUBY’S A DREAMA425NBTK N Mclennan (Barragup)
8ROMAN NOSE25NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
9JUNE’S LEGACY76862NBTB M Mcpherson (Southern River)
10DONNA MAC64775NBTR Walton (Capel)
Race No. 3Passionate Black06:41PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1EL CASTILLO2824822.85J E Iwanyk (Nambeelup)
2GALAXY CHASER2267523.23L M Isaac (Harrisdale)
3NIFTY NIN4556423.38G W Batty (Bellevue)
4VALERIUS2726822.95T M Williams (Nambeelup)
5NOVEMBER CHIEF88738NBTP Worthington (Nambeelup)
6CHIANG MAI CHICK2888523.17B A Lynch (Ballajura)
7FREEWAY EXPRESS1755323.38K Harding (Southern River)
8HOWARD’S PUZZLE2572623.21P S Harvey (Nambeelup)
9ALL NIGHT DWIGHT2144822.93L M Isaac (Harrisdale)
10GEMMA IN ACTION1313523.01K J Foxton (Oakford)
Race No. 4Crazy Critter06:56PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SPARTAN TIGER22254NBTB J Maclean (Southern River)
2SPEEDY ENDEAVOUR31647NBTL S Celenza (Girrawheen)
3FEVER FREEWAY7552722.92K Harding (Southern River)
4INAPPROPRIATE2633222.99K J Foxton (Oakford)
5GOOD COOL DADDY8564523.25B W Thompson (Nambeelup)
6KAYLA ANGEL3477323.26I T Wynn (Wellard)
7DREAM MASTER6576623.06L M Isaac (Harrisdale)
8SNOW BULLET5111322.85M S Rees (Byford)
9TOKKAN85265NBTM J Beamish (Southern River)
10DINGA DARCY16283NBTL M Isaac (Harrisdale)
Race No. 5Enya Monelli07:11PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SOLILOQUY SECRET4837322.81K J Foxton (Oakford)
2ISABELLA’S JOY3717722.96M S Rees (Byford)
3HE’S GONE LOCO8544523.04L M Isaac (Harrisdale)
4FIRST RENDITION1773622.91H J Carter (Boddington)
5FREEWAY QUEEN81768NBTK Harding (Southern River)
6LOTZA TALENT1437222.82P S Harvey (Nambeelup)
7BEER BELLY1441722.90L M Isaac (Harrisdale)
8CHUCKA KEEPING2135422.63M S Rees (Byford)
9THIS TIME TICH2321122.87P S Harvey (Nambeelup)
10JOLSON54486FSTDL M Isaac (Harrisdale)
Race No. 6Happy With That07:26PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKMOVES4563122.83K Harding (Southern River)
2RUBINATE8351423.29K J Foxton (Oakford)
3DESPERADO7558323.13P S Harvey (Nambeelup)
4PURE SINS4113122.90B W Thompson (Nambeelup)
5DOWN TOWN MAULER1271723.28L M Isaac (Harrisdale)
6SPOOKY BULLET6562423.15L J Rees (Byford)
7BELFAST KATHY6214223.31M S Rees (Byford)
8LOCKHART MONELLI4643623.33B J Maclean (Southern River)
9ADJUSTABLE3332422.80B M Mcpherson (Southern River)
10STOMPING HAVOC28787NBTL M Isaac (Harrisdale)
Race No. 7Life For Rent07:41PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HIT YOUR HEAD7324722.80M A Morrone (Southern River)
2HOME BY MIDNIGHT6368523.04D A Coldstream (Nambeelup)
3ALPINE RUN31244FSHK Harding (Southern River)
4ANNMALA SPOOK4776623.30P Worthington (Nambeelup)
5TRICKY TEST18676NBTF Roberts (Huntingdale)
6SECRET IMAGE2811122.76D N Neilsen (Halls Head)
7BELARUS BABE3123.20J E Iwanyk (Nambeelup)
8SONNY’S SPENCE58827NBTL M Isaac (Harrisdale)
9HAVAGO MENACE1322222.92L M Isaac (Harrisdale)
10CELESTIAL SPIRIT54352NBTP S Harvey (Nambeelup)
Race No. 8Uno Smiley08:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MATTY’S GIRL83362NBTS A Beard (Nambeelup Park)
2FINAL HIGH27582NBTB Cook (Southern River)
3PURE OYSTER45161NBTB J Maclean (Southern River)
4MINEOLA MATEAO8535528.33S A Beard (Nambeelup Park)
5BEAUFORT BOMBER54643NBTP Worthington (Nambeelup)
6JOANNA GOANNA36565FSTDB A Lynch (Ballajura)
7ROTKARA SOCKS23553NBTS A Beard (Nambeelup Park)
8OXLEY RIVERS26424NBTM A Morrone (Southern River)
9FLOREAT PICA15444NBTS L Kavanagh (Nambeelup)
10MISS PROPOSE76784NBTR Terrington (Port Kennedy)
Race No. 9Foolish Monelli08:22PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1I’M GOIN’63165NBTJ B Fleming (Harrisdale)
2JAMBO JIM22676NBTK Jovanovic (Myalup)
3HUFFINATOR45513NBTD A Coldstream (Nambeelup)
4SELENA ENDEAVOUR54328NBTL S Celenza (Girrawheen)
5SMILEY ROYALE34NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
6VOULA MONELLI78843NBTS A Beard (Nambeelup Park)
7POWER CRANK67835NBTB M Mcpherson (Southern River)
8RANGI’S REVENGE54437FSTDM K Ion (Oakford)
9RUBY CHIEF88867NBTP Worthington (Nambeelup)
10CHEEKY BOY78864NBTL S Celenza (Girrawheen)
Race No. 10Shelly Reltub08:37PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SHIRALLEE TINMIN38873NBTK J Foxton (Oakford)
2SILVER PILLOW75871NBTS A Beard (Nambeelup Park)
3MENINDI42224NBTD S Rowe (Nambeelup)
4CHINA’S ME DAD64543FSTDM K Ion (Oakford)
5PURE PLEB14761FSTDG S Shaw (Hillman)
6LAWYER35452FSTDP J Worthington (Nambeelup)
7HABONDIA45534FSHS A Beard (Nambeelup Park)
8KANO’S ENDEAVOUR67723NBTL S Celenza (Girrawheen)
9LANO LADY33667NBTD C Lees (Nambeelup)
10PANTHER MAN72466NBTB W Thompson (Nambeelup)
Race No. 11Magic Show08:57PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1WEST ON JAKE2231122.88L J Britton (Nambeelup)
2DIAMOND STRIKE13121NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
3ANNMALA SPIRIT77567NBTP Worthington (Nambeelup)
4TRANSITION25714FSHM J Beamish (Southern River)
5SICILIAN WAVE2457522.90M A Morrone (Southern River)
6RUMBLE DYNAMO221FSHJ H Rennick (Barragup)
7GILBARCO3143723.32B M Mcpherson (Southern River)
8I’M MEANER4545623.04L M Isaac (Harrisdale)
9ICE MELTDOWN6565223.08T M Williams (Nambeelup)
10MIDNIGHT PEDRO5243622.98P S Harvey (Nambeelup)
Race No. 12Halle09:17PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1EMMA BITES22324NBTM A Morrone (Southern River)
2BLACK EYED AIDAN26673NBTM J Beamish (Southern River)
3SOUMILLON3818323.12K J Foxton (Oakford)
4JONES GIRL8263522.88B M Mcpherson (Southern River)
5TARA’S SPECIAL1333523.35B W Thompson (Nambeelup)
6DAISY THOMAS7264723.15I T Wynn (Wellard)
7PURE FORCE2334622.82M S Rees (Byford)
8NONSTOP BRINDLE3733223.07L M Isaac (Harrisdale)
9PEARLA28852NBTS A Lee (Barragup)
10TOP CLASS DIVA58867NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments