Monday, 27 February 2017

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 27 February 2017

Race No. 1Jade Media Photography7:00 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EXIT STRATEGY [7]78832FSTDC Dyett (Lara)
2FIREY LOMAR (NSW)[7]2187322.93(4)N Mcmenamin (Thurgoona)
3WILLIAM CABANG (NSW)[7]1746822.57(3)G Berry (North Lismore)
4SCOTT DYNAMISM [7]6838722.46(Q)(1)E Bowles (Invergordon)
5GOTTA CHEER UP (NSW)[7]2165322.26(2)G Harding (Temora)
6PROVEN BRAVE [7]12822.60(1)T Pakusch (Devenish)
7BELLACHINO [7]84416FSHP Furci (Maribyrnong)
8ACOLA RIMFIRE (NSW)[7]15445FSTDT Noy (New Gisborne)
9CRACKERJACK KEN [7]Res.53877NBTD Fisher (Lara)
10CRACKERJACK BOOF [7]Res.35565FSHD Fisher (Lara)
Race No. 2Elite Collars & Leads7:21 PM (VIC time)
Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IN IT TOGETHER (NSW)[6]168122.11(8)M Giddings (Toolleen)
2ON BILLY’S WINGS (QLD)[6]1618222.38(3)V Giles (Bamawm)
3GOOD WICK [6]75757NBTG Robinson (Violet Town)
4MEEHAN BLUE [6]11FSHJ Elliott (Kangaroo Ground)
5MEMPHIS VICTOREM [6]1878622.32(5)R Gray (Pyalong)
6FIERY CHIEFTAIN [6]31585NBTS Humphries (Locksley)
7ARCTIC BLAZE [6]44385NBTG Edwards (Broadford)
8ANOTHER SPRITELY (NSW)[6]17315FSHD Fisher (Lara)
Race No. 3Finer Fruits (1-4 Wins) Ht17:45 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CARVE [5]87424FSHM Edwards (Broadford)
2WHY NOT SUE [5]52633FSTDW Gray (Wendouree)
3SKETCHY JACK (NSW)[5]63523FSTDD Fisher (Lara)
4SPLIT CHIC [5]7831426.08(1)A Costa (Shepparton)
5TOTAL HAZARD [6]61312FSTDJ Chilcott (Heathcote)
6DISTRIBUTOR [6]43634NBTW Elson (Seymour)
7LADY BEATRIX [5]7531125.89(4)M Chilcott (Heathcote)
8HOT CHARMOLA [5]11116FSHG James (Woodleigh)
Race No. 4Byers Electrical (1-4 Wins) Ht28:07 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LAST OUTLAW (NSW)[5]12821FSHM Davis (Altona Green)
2GOLD CUP [5]23821NBTD Burkett (Girgarre)
3REALITY GIRL [6]55556FSHD Carr (Mininera)
4CRACKERJACK ROY [5]62477FSTDD Fisher (Lara)
5COSMIC THERAPY [5]1361125.47(6)L Smith (Nambrok)
6SILKY STRINGS [7]132FSHM Chilcott (Heathcote)
7TAYTOR TOT [5]2162325.70(7)E Fothergill (Numurkah)
8PROVEN MAY [5]66637NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 5Shepparton News (1-4 Wins) Ht38:32 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE SHIRAZ [5]54217NBTM Chilcott (Heathcote)
2SCOTT IT [5]1811525.75(6)L Scott (Invergordon)
3CHLOE IN PARIS [5]8415525.41(2)S Whyte (Bunyip)
4BARNEY BUBBLE [5]73174NBTD Pell (Toolleen)
5CHARLY SHU SHINE [5]53534NBTL Hall (Yarragon)
6MISSED AN EARN [7]4234125.55(6)L Smith (Nambrok)
7KRAKEN MAZING [6]63746NBTH Eyles (Murchison)
8YA RECKON [5]2144425.42(8)M Auld (Tatura)
Race No. 6Manish Gupta Accountants8:56 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1I’VE GOT WINGS (NSW)[5]18488NBTA Powell (Stanhope)
2HEARTBREAK HERMY [5]1374225.57(1)K Eyles (Murchison)
3ROYAL KNOCKA (NSW)[5]4865325.30(8)J Kirk (Pascoe Vale)
4DESPERADO BOY (QLD)[5]1654526.00(2)G Berry (North Lismore)
5COSMIC YAP [5]57884NBTJ Formosa (Heathcote)
6PRETTY BOY GRIGG [5]13742FSHM Turner (Lara)
7TIGER BUTCH [5]13374FSHR Martin (Albion)
8BRIANNA MORGAN [5]82378NBTG Edwards (Broadford)
9SHARINA BOMBER (NSW)[5]Res.46517NBTS Quinlan (Rushworth)
Race No. 7Dpr Insurance Brokers9:19 PM (VIC time)
Free For All event over 390 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1DOOBSTAR [4]3817622.37(3)R Barbour (Murchison)
2SERIOUSLY WICKED [4]6711221.97(5)S Humphries (Locksley)
3PRICE TAG (NSW)[4]3133122.04(8)R Moore (Devon Meadows)
4ZAHRA BELLA [4]2368122.37(2)G Kantzidis (Plenty)
5CHIEF MINGO [4]1243722.18(8)V Giles (Bamawm)
6YA WELCOME [1]8241T22.10(8)T Auld (Tatura)
7TAMMY BAXTER (NSW)[1]3231822.06(2)D Trewin (Lara)
8COSMIC SPUR [4]4787122.14(2)E Fothergill (Numurkah)
9MAJOR BILL (NSW)[4]Res.5533522.23(4)M Carter (Kialla)
Race No. 8Racers Function Centre9:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1GUNMETAL REBEL [4]4578825.20(1)J Formosa (Heathcote)
2ROYAL COSMIC (NSW)[4]7361225.73(3)J Kirk (Pascoe Vale)
3SHELLINGTON [5]1671225.57(7)D Trewin (Lara)
4TROV’S GEM [5]23235NBTB Kantzidis (Plenty)
5PADDY’S MAGIC (QLD)[5]51368NBTJ Thompson (Pearcedale)
6BILLILUNA [5]6463825.62(1)G Robinson (Violet Town)
7PAULA’S DELIGHT [4]4723325.70(2)P Macklin (Kialla West)
8GREYSYND EMMA [4]15777NBTM Chilcott (Heathcote)
9SHARINA BOMBER (NSW)[5]Res.46517NBTS Quinlan (Rushworth)
Race No. 9Quality Teams (1-4 Wins) Ht410:02 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SCOTT MUSCLE [6]5331426.02(3)L Scott (Invergordon)
2GREYSYND SILK (QLD)[6]4461325.80(8)J Chilcott (Heathcote)
3JIMMY GOT STYLE (NSW)[6]15861NBTP Frost (Heathcote)
4BACKIN’ BULLY [5]1121425.64(3)L Smith (Nambrok)
5BACARDI BREEZER [7]43766NBTP Clark (Wangaratta)
6BURRAWONGA BETOO [5]24334NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
7ARIKI WHERO [5]2157225.81(2)W Elson (Seymour)
8MISTER CAMPO (NSW)[5]5546226.16(1)M Chilcott (Heathcote)
Race No. 10Top Cat Video10:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GUNMETAL DIVA [5]6475122.16(4)J Formosa (Heathcote)
2JACK WALKER (SA)[5]71142FSTDJ Thompson (Pearcedale)
3MISS BARBADOS [5]1138122.74(8)G Berry (North Lismore)
4WE FROFF DAT [5]6622222.31(2)R Bate (Taylors Hill)
5FARCE ALLEN (NSW)[5]84711NBTD Trewin (Lara)
6POMP FICTION [5]8877622.47(5)J Formosa (Heathcote)
7TAI CHI MINI [5]83823NBTT Sharp (Melton West)
8REDFIN FOZZ [5]1313122.60(3)B Fothergill (Numurkah)
9IT’S ALL BOLONY [5]Res.18137NBTL Hall (Yarragon)
10HARDAWAY TERROR (NSW)[5]Res.65515NBTG Edwards (Broadford)
Race No. 11Ckh Painting (250+ Rank Veterans)10:45 PM (VIC time)
S/E Veteran event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NOONBARRA JOE [5]16356FSHK Turner (Lara)
2PARISIAN MAGIC (NSW)[5]2521722.29(4)J Formosa (Heathcote)
3TAT DUKE [5]65134NBTB Parker (Tatura)
4SHE’S VIVACIOUS [5]5715122.18(8)S Daniliuk (Sunbury)
5MISS MOTO (WA)[5]84288FSHD Carr (Mininera)
6CHELSEA DROGBA [5]6225522.43(5)J Formosa (Heathcote)
7ALL INN AFRICA [5]2433322.38(1)T Duncan (Harston)
8HELERAY STEELE [5]47546NBTH Sellars (Pranjip)
9IMPLOSION LIAM (NSW)[5]Res.28817NBTA Marum (Corop)
10POCKET KINGS [5]Res.33244NBTA Marum (Corop)
Race No. 12Brian Beard Plumbing11:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOTTA SPLIT NOW (NSW)[5]2233822.58(6)G Harding (Temora)
2LUNAR CHIEF [5]47746NBTG Hall (Yarragon)
3CAMPEON [5]4736822.11(8)P Frost (Heathcote)
4SONNY’S TAS [5]2176622.49(5)D Warburton (Tatura)
5CLOVALLY MANSUMI [5]5341422.11(6)G Connell (Harston)
6SHOWTIME MYSTERY (NSW)[5]7471722.15(7)K Collyer (Coburg North)
7MR. ALFIE [5]52835FSTDD Burkett (Girgarre)
8DON THE SASH [5]1F731NBTN Mcrae (Clyde)
9ROSHANI’S DREAM [5]Res.67242NBTR Martin (Albion)
10HOT GENETICS (QLD)[5]Res.65552FSTDM Davis (Altona Green)