Monday, 6 February 2017

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 6 February 2017

Race No. 1Awards Night 24th Feb. Ht17:02 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LATIGO [7]57234FSHT Deglaitis (Moolap)
2RUBBA WILSON [7]7645222.80(2)S Van taarling (Tallygaroopna)
3HELLO SLICK [6]53844NBTA Farley (Churchill)
4GOODISON GIRL (NSW)[7]1FSHS Mallia (Lalor)
5TAT TUBBY [7]1521822.62(Q)(6)B Parker (Tatura)
6JOCKEY BALE (NSW)[7]48357FSHJ Campbell (Anakie)
7KRAKEN MAZING [6]2278622.53(2)H Eyles (Murchison)
8MISS GYPSY LEE [6]2452222.39(3)D Geall (Lara)
9BALD WAL (QLD)[7]Res.2473622.67(1)D Beasley (Footscray West)
10LODGE’S EXPRESS [7]Res.7154F22.83(8)T Van taarling (Tallygaroopna)
Race No. 2Goty 24th Feb. Ht27:22 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE WHACKO (NSW)[7]21842FSHL Holmes (Wagga Wagga)
2GALAXY SPRITE [7]1376822.64(3)N Lund (Longwarry)
3ON BILLY’S WINGS (QLD)[7]16FSHV Giles (Bamawm)
4SCARLETT LAD (NSW)[7]45228NBTP Stefanos (Longwood)
5SHE’S A WINLOCK (NSW)[7]2146NBTS Stefanos (Longwood)
6HEAVY POCKETS [6]55122FSHG Campbell (Anakie)
7CLOVALLEY MAURI [6]2285322.80(6)W Connell (Harston)
8SCOOTA FLASH [7]84533FSTDR Clark (Toolleen)
9GOTTA CHEER UP (NSW)[7]Res.4521622.26(2)G Harding (Temora)
10SIMPLY LOMAR (NSW)[7]Res.72868NBTN Mcmenamin (Thurgoona)
Race No. 3Quality Teams Ht37:47 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISS WYOMING (NSW)[6]26883FSHB Smith (The Rock)
2SWIFTLY SWIFT [6]7645122.29(3)M Edwards (Broadford)
3FIREY LOMAR (NSW)[7]4221822.93(4)N Mcmenamin (Thurgoona)
4MISS POPULARITY [6]17254NBTM Hynes (Anakie)
5PLATINUM IMPACT [6]41242NBTS Waycott (Springhurst)
6LENA’S ENTITY [7]27262NBTL Azzopardi (East Longwood)
7GREYSYND SILK (QLD)[7]16244FSTDJ Chilcott (Heathcote)
8GOLD ATTRACTION [7]27215FSHD Sheridan (Talbot)
9MAXIMUM DOS [6]Res.34547FSTDA Courts (Lara)
10MR. RUMBALLS (NSW)[7]Res.75381FSHR Clark (Toolleen)
Race No. 4Dpr Insurance Brokers Ht48:08 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SWIFT RUBY [7]58627FSHM Edwards (Broadford)
2TAXI JACK [6]44311NBTR Henness (Heathcote)
3WINGS FOR WOODY [7]17FSHA Armstrong (Huntly)
4SPUD’S MATE (NSW)[6]1311FSHL Holmes (Wagga Wagga)
5JIMMY FLASH [6]2326322.47(3)S Divers (Tamleugh)
6STORM THE SORROW [7]155NBTC Medcraft (Violet Town)
7TALZANNA [6]31624FSHE Deglaitis (Moolap)
8TOTAL HAZARD [7]361FSHJ Chilcott (Heathcote)
9PILLOW WALKA [7]Res.84432FSHJ Smith (The Rock)
10HUNDUR [7]Res.85471FSHJ Sharp (Lara)
Race No. 5Brian Beard Plumbing8:31 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HEARTBREAK HERMY [5]6411325.57(1)K Eyles (Murchison)
2RAPID INNINGS (TAS)[5]16811FSHD Geall (Lara)
3BURRAWONGA JIMBO [5]6432625.49(4)J Birthisel (Yarrawonga)
4ROYAL KNOCKA (NSW)[5]3648625.30(8)J Kirk (Pascoe Vale)
5RIRTAKKI [5]21812FSHN Massina (Golden Square)
6I’VE GOT WINGS (NSW)[5]51848FSTDJ Taylor (Kyabram)
7APATCHY RACER [5]21727NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
8DESPERADO BOY (QLD)[5]8716526.00(2)G Berry (North Lismore)
9TAYTOR TOT [5]Res.5121625.70(7)E Fothergill (Numurkah)
10HAPPY TAILS [5]Res.6577426.03(2)G Connell (Harston)
Race No. 6Manish Gupta Accountants8:55 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LONNIE LAD [5]2226525.72(4)P Thomson (Drysdale)
2DARYL DIXON [5]5727125.47(1)A Bahen (Yuroke)
3JORDY PAIGE [5]7315625.47(6)R Glass (Kyabram)
4ARGYLE LUCIFER [5]64526NBTR Morgan (Argyle)
5PROVEN MAY [5]21536NBTJ Formosa (Heathcote)
6RAPANA (NSW)[5]22442NBTJ Formosa (Heathcote)
7MEDIA STREET [5]7552325.67(8)J Campbell (Anakie)
8FABSTAR (QLD)[5]43233NBTT Deglaitis (Moolap)
9KRAKEN MANAGER [5]Res.3667725.60(8)K Eyles (Murchison)
10DEADSET JET [5]Res.21483FSHT Deglaitis (Moolap)
Race No. 7Jade Media Photography9:19 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 390 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1CHIEF MINGO [3]4221222.18(8)V Giles (Bamawm)
2IT’S MY TIME (QLD)[4]6532222.16(8)B Smith (The Rock)
3STELIO KONTOS (NSW)[4]3176822.04(6)R Camilleri (Lara)
4SONNY’S TAS [4]2221722.49(5)D Warburton (Tatura)
6MAJOR BILL (NSW)[4]3553322.23(4)M Carter (Kialla)
7LUNAR ECLIPSE [4]88662NBTC Bahen (Yuroke)
8SKATE THIN ICE (NSW)[4]72438FSTDL Azzopardi (East Longwood)
Race No. 8Racers Function Centre9:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DANCE CRAZE [4]6622125.38(3)K Chivell (Sunbury)
2MR. STEALER [5]57163NBTS Drummond (Heathcote)
3BILLILUNA [4]1266425.62(1)G Robinson (Violet Town)
4COLLECT [4]6237425.36(1)T Anlezark (Rochester)
5NALLAK [5]18441NBTD Massina (Golden Square)
6HOWIE BALE (NSW)[5]11313NBTR Camilleri (Lara)
7ALLEN OPTIC (NSW)[4]2514625.40(1)R Camilleri (Lara)
8CLASSY SPARKS [5]1141625.73(2)N Mcrae (Clyde)
9TROV’S GEM [5]Res.54747NBTB Kantzidis (Bundoora)
10ROYAL COSMIC (NSW)[5]Res.5817325.79(6)J Kirk (Pascoe Vale)
Race No. 9Ckh Painting Ht510:01 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1YOU DANCE [6]2255622.53(5)D Burkett (Girgarre)
2TAT ODIN [7]41822.88(1)D Warburton (Tatura)
3LADY BEATRIX [7]65812FSHM Chilcott (Heathcote)
4IT’S MAGIC [7]231FSHA Armstrong (Huntly)
5KRAKEN RIDGE [6]53432NBTM Ellis (Nathalia)
6WILLIAM CABANG (NSW)[7]2417422.57(3)G Berry (North Lismore)
7RIGHT SAID FRANK [7]52466NBTJ Sharp (Lara)
8MCMONTY’S GIRL (NSW)[6]63243FSHM Mallia-magri (Avalon)
9FLASHING LIGHTS [7]Res.1784822.74(Q)(2)K Bentley (Violet Town)
10MUDSLINGER [6]Res.46752NBTG Campbell (Anakie)
Race No. 10Spud Regis @ Stud10:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE BLITZ [5]61826FSHA Inglis (Myers Flat)
2PICCOLO PANTHER (NSW)[5]8242122.48(1)A Powell (Stanhope)
3MAGIC BUDDIE [5]313F7FSTDC Arthur (Lancaster)
4BREAK THE CODE [5]48531FSTDS Daniliuk (Sunbury)
5SWEENEY (NSW)[5]31142NBTP Dapiran (Northwood)
6MISS BARBADOS [5]6126122.74(8)G Berry (North Lismore)
7AMARI [5]17421FSHT Deglaitis (Moolap)
8SILVER WING (QLD)[5]67811FSHJ Smith (The Rock)
9CULLQUIN BOMBER [5]Res.51125NBTR Anchen (Nagambie)
10VANDERVILLE [5]Res.3621722.23(2)M Ellis (Nathalia)
Race No. 11Byers Electrical10:45 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZAHRA BELLA [5]8262322.56(3)G Kantzidis (Bundoora)
2PAULA’S DELIGHT [5]5511422.40(6)P Macklin (Kialla West)
3HEY THERE BARBIE [5]32114FSHE Deglaitis (Moolap)
4KEELY ALLEN (NSW)[5]15214FSTDR Camilleri (Lara)
5LONNIE MAGIC [5]11261FSHP Thomson (Drysdale)
6GUNMETAL DIVA [5]2843622.16(4)J Formosa (Heathcote)
7OAKLANDS [5]1442422.10(2)G Edwards (Broadford)
8PARISIAN MAGIC (NSW)[5]5651222.29(4)J Formosa (Heathcote)
9MISS FOX [5]Res.54115NBTA Farley (Churchill)
10POMP FICTION [5]Res.5526822.47(5)J Formosa (Heathcote)
Race No. 12Elite Collars & Leads11:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOTTA SPLIT NOW (NSW)[5]2112222.58(6)G Harding (Temora)
2MILBURN GOLD [5]12328NBTB Milne (Kilmore)
3COTTON BUD JOE [5]8512222.11(6)J La rosa (Seymour)
4PETITE SENORITA [5]1217122.38(6)H Smart (Mooroopna)
5PROVEN MONA [5]6128622.29(4)F Vantaarling (Tallygaroopna)
6DYNASTY GURU [5]7254622.35(6)P Frost (Heathcote)
7RIDO’S ACE (QLD)[5]27116FSHG Kiernan (Pascoe Vale)
8UNCOOL ALBERT [5]5346122.21(6)J Formosa (Heathcote)
9CAMPEON [5]Res.4736822.11(8)P Frost (Heathcote)
10CHELSEA DROGBA [5]Res.2275622.43(5)J Formosa (Heathcote)