Saturday, 28 January 2017

Greyhound Box Draw For Ballarat (Q) – Saturday, 28 January 2017

Race No. 1Ht 19:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1MI BLUE DAY (NSW)[M]FSHV Borg (Exford)
2GLAMA JEWEL (NSW)[M]54556NBTD White (Sunbury)
4COOL AL (NSW)[M]36437NBTD Hammerstein (Ararat)
6DYNASTIC RULER [M]FSHP Brown (Kyneton)
8GOOD BOY OSCAR [M]FSHA Blake (White Hills)
Race No. 2Ht 29:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1MERCAT [M]FSHD Basile (Pascoe Vale South)
2PSYCHOTIC MISS [M]FSHG Mannion (Balliang)
4CROOKED VULTURE (NSW)[M]3FSHM Grima (Devon Meadows)
6MAY’S MELODY [M]38FSHP Frost (Heathcote)
8RUBE’S ABLAZE [M]65867NBTG Green (Lethbridge)
Race No. 3Ht 39:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1EDEN LASS [M]FSHB King (Mincha)
2DYNAMITE JACKSON [M]FSHS Berriman (Ballarat East)
4PENCH [M]FSHM Davison (Talbot)
6JOHNNY DUNBAR [M]FSHP Brown (Kyneton)
8SWEET GALO’S [M]FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 4Ht 49:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1COUNTESS CARLOW [M]FSHP Brown (Kyneton)
2NITROLICIOUS (NSW)[M]65788FSHR Rutland (West Melton)
4STAR DELI [M]55424NBTJ Higgins (Napoleons)
6BIG BOY ROCKET [M]FSHK Jones (Sebastopol)
8YEAH NAH REDGE [M]FSHM Davison (Talbot)
Race No. 5Ht 59:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1MR. NO WORRIES (NSW)[M]34NBTN Mandylaris (Preston)
2EXFORD PEGGY [M]FSHD Mcintyre (Exford)
4ZINNIA [M]FSHB Briffa (Coolaroo)
6SMALL DECISION (NSW)[M]FSHN Perkins (Romsey)
8WARMING GALO’S [M]FSHR Tolson (Maryborough)
Race No. 6Ht 69:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1JUST CRYSTAL [M]FSHD White (Sunbury)
2GALO’S BEAUTY [M]FSHR Tolson (Maryborough)
4KRAZY BLAZE [M]FSHK Quinn (Cundare)
5STAR SYSTEM (NSW)[M]32333NBTA Patten (Plenty)
7BRINDI CHOPPER [M]526FSHT Mcdonald (Yangery)
8GUNDY’S GIFT [M]88547NBTA Blake (White Hills)
Race No. 7Ht 79:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1IONA CAPE (NSW)[M]8FSHM Grima (Devon Meadows)
2NAWREE’S FAITH [M]5577NBTT Sharp (Melton West)
4KRAZY JANE (NSW)[M]FSHK Quinn (Cundare)
5LASHIL [M]FSHD Massina (Golden Square)
7SNOW BOMBER [M]64457NBTG Green (Lethbridge)
8CHURCH PARADE [M]56FSHD White (Sunbury)
Race No. 8Ht 19:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1MINDSET [M]53NBTJ Kruisselbrink (Raglan)
2JUST A PEANUT [M]33746NBTR Gatt (Altona Meadows)
4MAGIC WES [M]FSHB King (Mincha)
6CORINGEL EBONY [M]6847NBTJ Higgins (Napoleons)
8AUTOCRAT (NSW)[M]6FSHC Treherne (Lara)
Race No. 9Ht 29:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1JORADDI [M]4758825.83(Q)(6)M Marshall (Pentland Hills)
2GO CLOSE [M]88838NBTR Tolson (Maryborough)
4POP’S A WIZARD [M]7T546NBTS Donlon (Burnbank)
5SILENT SANDY [M]FSHR Weightman (Haddon)
7FREE AUTO [M]3FSTDJ Higgins (Napoleons)
8IONA ROBY (NSW)[M]4FSHM Grima (Devon Meadows)
Race No. 10Ht 39:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1BLACKHAVEN (NSW)[M]8FSHW Kirk (Melton West)
2ONI BALE (NSW)[M]56466NBTD Welsh (Belmont)
4GOOMAC KEATS [M]64346NBTS Keating (Aspendale Gardens)
6DRY ARGUMENT [M]FSHD Trickey (Eaglehawk)
8LONESOME GEORGE [M]5586FNBTS Donlon (Burnbank)
Race No. 11Ht 49:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1WHARFIE’S MATE [M]7FSTDM Crowe (Myrniong)
2TOLERANCE [M]3FSHR Chivell (Gisborne Sth)
4DODGING DANGER [M]FSHB Cook (Sebastopol)
6HARRY’S HAMMER [M]67686NBTS Donlon (Burnbank)
8GOLDEN FERRARI (NSW)[M]36272NBTT Sharp (Melton West)