Saturday, 29 August 2015

Greyhound Box Draw For Ballarat (Q) – Saturday, 29 August 2015

Race No. 1Ht 19:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1OLYMPIC LASS [M]467NBTP Mathieson (Lara)
2MOVE THAT ENERGY [M]1246425.83(Q)(4)T Braden (Epping)
4JADU [M]FSHT Deglaitis (Moolap)
6BEKIM POWER [M]FSHJ Power (Burnside)
8SNOW BOOTS [M]56FSHL Johnson (Yarpturk)
Race No. 2Ht 29:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1NERO JOE (NSW)[M]FSHB King (Mincha)
2DARK CORGI [M]25648NBTB Jacobs (Carisbrook)
4SPARKLETINI (NSW)[M]37327NBTF Carbone (Inglewood)
6SANDILAND [M]47777NBTJ Psaila (Little River)
8MACRORY [M]FSHJ Maye (Drysdale)
Race No. 3Ht 39:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1SAJETTI [M]88856NBTA Azzopardi (Huntly)
2NAV’S BOY [M]22234NBTI Chircop (Haddon)
4JARLETH [M]FSHL Morshead (Barongarook)
6SATIN ICE [M]2434NBTJ Stewart (Melton)
8BIG COLE [M]43478NBTE Vigor (Anakie)
Race No. 4Ht 49:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1MEDIATOR JET [M]5NBTB Gray (Mount Cottrell)
2CRAZY DAYZ [M]FSHR Gilliland (Darraweit Guim)
4KING BILLY BOLT [M]FSHT Braden (Epping)
6PYRENEES DYNASTY [M]74747NBTI Robinson (Avoca)
8CLARETOWN ROSE [M]FSHP Griffen (Claretown)
Race No. 5Ht 59:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1SYD’S MEMORY [M]221726.00(Q)(5)B Briffa (Coolaroo)
2DELTA MISS [M]FSHS Gibson (Harcourt)
4LARA’S CHIEF [M]48376FSHJ Psaila (Little River)
6JUDY’S WISH [M]6FSHR Gladman (Scarsdale)
8DESTINI EMBER [M]FSHJ Rinaldi (Lethbridge)
Race No. 6Ht 69:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMIC AMUS [M]6FSHC Mclennan (Airport West)
2NORDUL’S HOPE [M]466FSHN Wynd (Lismore)
4MAUSIE [M]FSHL Morshead (Barongarook)
6LYNLAW TED [M]48588NBTE Skelton (Derrimut)
8REGIMENTAL (NSW)[M]7FSHJ Larizza (Tullamarine)
Race No. 7Ht 79:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1BARCIA GEM [M]55885FSTDJ Psaila (Little River)
2OSCAR LOCKIE (NSW)[M]377FSHF Carbone (Inglewood)
4ELUSIVE PEARL (NSW)[M]225FSTDT Salpigtidis (Plenty)
6CHARLTON CHARGER [M]FSHB Brown (Axedale)
8CONNEMARA XAV [M]FSHJ Maye (Drysdale)
Race No. 8Ht 19:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1HEY THERE BARBIE [M]FSHE Deglaitis (Moolap)
2AWESOME PREMIER [M]34277NBTT Salpigtidis (Plenty)
4RAW COURAGE (NSW)[M]2FSHV Cotton (Elaine)
6SQUIRTO [M]45FSHS Gibson (Harcourt)
8ATMOSPHERE [M]FSHR Gilliland (Darraweit Guim)
Race No. 9Ht 29:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1URANA GOLD [M]FSHW Donlon (Burnbank)
2MY BIRTHDAY [M]143722.76(Q)(8)G Cini (Deer Park)
4ELLE’S DIVA [M]3NBTB Gray (Mount Cottrell)
6ALTESSE [M]FSHJ Kruisselbrink (Raglan)
8MARLISE (NSW)[M]844FSHJ Magri (Avalon)
Race No. 10Ht 39:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1CHEQUE HER OUT [M]55336NBTS Daniliuk (Sunbury)
2BALLOON D’OR (NSW)[M]87FSHP Desmond (Waubra)
4LADY CAMELOT [M]432NBTM Gray (Mount Cottrell)
6ARIES QUEEN [M]85846NBTC Gauci (Sunshine North)
8MUM SAID NO [M]FSHD Jones (Delacombe)
Race No. 11Ht 49:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1BIG BLACK JACK [M]6558NBTJ Mcfarlane (Hillside)
2RICOCHET JESSY [M]67658FSTDK Ashton (Charlton)
4CRAZY SHIRL [M]FSHF Meyer (Maryborough)
6ELUSIVE NED (NSW)[M]FSHR Massina (Golden Square)
8BLACK REFULGENT [M]FSHD Winter (Drouin)
Race No. 12Ht 59:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1FATBOY LINC [M]FSHP Frost (Heathcote)
2SNOW BOMBER [M]FSHG Green (Lethbridge)
4MAJOR BURST [M]45638FSHB Hodgson (Smythesdale)
6ARCTIC WINTER [M]84485NBTM Mcguire (Raglan)
8CUDAL DISH LICKA (NSW)[M]5FSHR Massina (Golden Square)
Race No. 13Ht 69:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1LE GRAND BLEU [M]433FSTDJ Higgins (Linton)
2GALMIST [M]FSHC Darmanin (Melton South)
4MAGGIE FITZ [M]FSHC Elliot (Greenhill)
6REGAL HUSSLER [M]FSHS Spiteri (St Albans)
8SUGAR NOISE [M]FSHJ Paraskevas (Cranbourne South)
Race No. 14Ht 79:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1ARRIVAL [M]36426FSTDL Johnson (Yarpturk)
2STEALTHY QUEEN [M]FSHD Bunn (Tylden)
4TIGER JONES (NSW)[M]FSHJ Magri (Avalon)
6CACO POTION [M]FSHS Cassar (Creswick)
8ICE RAZOR [M]3P18822.60(Q)(4)E Rinaldi (Lethbridge)
Race No. 15Ht 89:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1WARRIORS CODE [M]267NBTS Thomas (Sandon)
2LUCY BOOTS [M]544NBTP Bartlett (Bamawm)
4DARK DISCOVERY [M]FSHJ Gigliotti (Napoleons)
6CEE JAY MAC [M]834FSHJ Mcfarlane (Hillside)
8LILLY LA RUE [M]FSHC Elliot (Greenhill)
Race No. 16Ht 99:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1HOW GOOD SHE [M]FSHJ Gigliotti (Napoleons)
2LIQUID FORCE (NSW)[M]FSHJ Perkins (Romsey)
4DEVILS REJECT [M]FSHD Murray (Napoleons)
6GINTO ZAC [M]FSHN Wynd (Lismore)
8KOBI’S FIRST PIC [M]FSHD Jones (Delacombe)
Race No. 17Ht 109:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1JIVE BALE (NSW)[M]43684FSHJ Perkins (Romsey)
2DOLCE ROSSO [M]72654NBTS Thomas (Sandon)
4TURANZA TRAP [M]4NBTM Salvatore (Greensborough)
6QUITE SPRITELY [M]17822.71(Q)(4)K Chivell (Sunbury)
8SUZY NITRO [M]FSHJ Maye (Drysdale)
Race No. 18Ht 119:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1MISS GEORGIA MAY [M]FSHP Frost (Heathcote)
2TRUE VIKING [M]FSHT Deglaitis (Moolap)
4AVA CROWDER [M]4FSTDJ Wright (Bald Hills)
6MONTERRA MISS [M]FSHF Carbone (Inglewood)
8PELERIN [M]FSHJ Kruisselbrink (Raglan)
Race No. 19Ht 129:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1POP YA BUBBLE [M]FSHD Brennan (Ross Creek)
2DR. CHITCHAT [M]83738NBTM Mcguire (Raglan)
4MENDACIOUS LAD [M]4525NBTI Vigor (Anakie)
5MIDFIELD MAESTRO [M]FSHV Giles (Bamawm)
7AZZA [M]77868NBTR Dunne (St Albans)
8CLARETOWN EDDIE [M]FSHP Griffen (Claretown)