Saturday, 29 October 2016

Greyhound Box Draw For Ballarat (Q) – Saturday, 29 October 2016

Race No. 1Ht 19:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1MISS SKYE HIGH (NSW)[M]77FSHB Gray (Mount Cottrell)
2CRACKERJACK DOUG [M]FSHJ Cooper (Lethbridge)
4CINDY LASS [M]63377NBTS Cassar (Creswick)
6DROGMA [M]7836NBTW Alley (Little River)
8CRACKERJACK JAKE [M]FSHJ Cooper (Lethbridge)
Race No. 2Ht 29:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1SUMMERTRON [M]8FSHP Inguanti (Elliminyt)
2CRACKERJACK DAVE [M]FSHJ Cooper (Lethbridge)
4MYSTIC BIND [M]5FSHM Nash (Little River)
6MERL’S ANGEL [M]3NBTP Gabriel (Toolern Vale)
8SEEKING STARS [M]574FSTDW Alley (Little River)
Race No. 3Ht 39:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1CAPRICORN STORM [M]FSHT Stainer (Bacchus Marsh)
2BILLY RAY BUNTER [M]54465NBTJ Higgins (Linton)
4ZERO SPRITE [M]FSHH Gilders (Invermay)
6CRACKERJACK SHAK [M]FSHJ Cooper (Lethbridge)
8ALGABLEW [M]FSHK Jordan (Little River)
Race No. 4Ht 49:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1MRS. PRESSLEY [M]FSHJ Higgins (Linton)
2CARDAMOM [M]FSHA Stewart (Melton)
4COSMO LASS [M]FSHT Sharp (Melton West)
6MAXIMUM KACK [M]FSHJ Cooper (Lethbridge)
8EBBY CHANCE (NSW)[M]1FSHG Collins (Wattle Flat)
Race No. 5Ht 59:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1CRACKERJACK KACK [M]FSHJ Cooper (Lethbridge)
2HOODED TROYER [M]FSHJ Adlam (Cardinia)
4IZA COMIN’ [M]57685NBTJ Moody (Kurunjang)
6RED ROCKET SOX (NSW)[M]434NBTT Salter (Crowlands)
8GOLDEN FERRARI (NSW)[M]36FSHT Sharp (Melton West)
Race No. 6Ht 19:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1RIVERDALE SUGAR [M]FSHI Green (Little River)
2MAXIMUM BABE [M]FSHJ Cooper (Lethbridge)
4SIMPLY GOOD [M]1528422.44(Q)(1)M Mcguire (Raglan)
6SCOTT NO SIZE [M]67688NBTS Kruckel (Lake Goldsmith)
8MERL’S BLAZE [M]FSHP Gabriel (Toolern Vale)
Race No. 7Ht 29:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1MAXIMUM MOO [M]FSHJ Cooper (Lethbridge)
2LIGHTNING ALIZA (NSW)[M]67778FSHR Punshon (Parwan)
4LONNIE MAGIC [M]8FSHP Thomson (Drysdale)
6BOLAC BABE (SA)[M]PFSHK Breen (Lake Bolac)
8RIVERDALE DANGER [M]FSHI Green (Little River)
Race No. 8Ht 39:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1RIVERDALE BANJO [M]FSHI Green (Little River)
2GONE RUSTY (NSW)[M]3FSHC Rose (Epping)
4MAXIMUM DOS [M]FSHJ Cooper (Lethbridge)
6IZZY TUFFY [M]FSHM Mcguire (Raglan)
8PURE CASCADE [M]34455NBTB Chapman (St Albans)
Race No. 9Ht 49:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1JUST CURTIS [M]4NBTK Jordan (Little River)
2EM JAY [M]777FSHN Perkins (Romsey)
4BILLY LID [M]FSHE Keene (Long Gully)
6MAXIMUM GIFT [M]FSHJ Cooper (Lethbridge)
8COSMIC GURU [M]22357NBTK Finn (Warrnambool)
Race No. 10Ht 59:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1EVIL CURRENCY [M]568FSHA Graham (Cohuna)
2NAWREE’S FAITH [M]FSHT Sharp (Melton West)
4BROADWAY BELLE [M]FSHB Ryan (North Werribee)
6MAGIC DANCE [M]64347NBTD White (Sunbury)
8TRICK OF LIGHT [M]FSHD Taylor (Durham Lead)
Race No. 11Ht 69:30 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1GLAMA JEWEL (NSW)[M]56545NBTD White (Sunbury)
2RIVERDALE PADDY [M]FSHI Green (Little River)
4SECRET NUMBER [M]357FSTDD Carr (Mininera)
5WINDSOR STORM [M]3NBTR Gilliland (Darraweit Guim)
7JACK OF MEADE (NSW)[M]35436FSHS Thomas (Junction Village)
8BOO STAR (NSW)[M]34577FSHN Perkins (Romsey)